Trenutna rezidencija Jelene Karleuše ranije je bila u vlasništvu renomiranog para koji vam je zasigurno dobra poznat. Ova vila na Dedinju koju je pjevačica kupila prije pet godina za više od dva milionna eura sada je utočište njene porodice. Prema medijskim napisima koji su tada bili glavna tema, vilu je zapravo velikodušno darovao njen suprug Duško Tošić, međutim to nikada nije javno potvrđeno.
Zahvaljujući prostranom rasporedu, svaki član obitelji može uživati ​​u vlastitom osamljenom prostoru, a da pritom budu u neposrednoj blizini jedan drugoga. Čak i unutar granica dvorišta, zaštićena od znatiželjnih pogleda, obitelj održava svoju snažnu vezu. Ne čudi da svaki centimetar kuće odiše luksuzom i udobnošću, s obzirom da su prijašnji stanari bili strastveni tragači za mirom i tišinom. Snežana i Dragan Stojković Pixi boravili su u vili dok su boravili u Beogradu prije nego što su je konačno odlučili prodati.
Bilo je mnogo glasina i rasprava oko nekretninskog posla između izbornika i Duška, no na kraju je izbornik osigurao prebivalište na Dorćolu. Za koju se priča da se cijena kreće od dva do dva i pol milijuna eura, pozornost je izazvala takozvana “ulaznica za raj na Dedinju”.
Pretpostavlja se da su prvi razgovori oko kupoprodaje vile vođeni u Kini, jer je Pixi bio trener, a Duško Tošić igrao za klub “Guangzhou”. Međutim, zadivljujuća priča tu ne završava. Bez sumnje, kad bi zidovi ove veličanstvene vile imali sposobnost govora, njihova bi se zadivljujuća priča mogla pretočiti u filmski hit. U periodu dok su Andrija Drašković i Elena Karaman bili u ljubavnoj vezi, vlasništvo nad vilom na Dedinju pripadalo je Andriji. Međutim, kasnije je došla u posjed Snežane i Dragana Stojkovića. Devedesetih godina prošlog stoljeća Elena i Andrija Drašković slovili su za najneobičniji par u Beogradu, plijenili su svačiju pažnju kad god bi svojim prisustvom uljepšali društvena okupljanja. Iako su se razišli nedugo nakon rođenja djeteta Matije, uspješno su održali prijateljsku vezu.
BONUS SADRŽAJ: Pogađajući jednu od svakih deset osoba, bubrežni kamenci pokazuju pet različitih znakova i primjećuje se da su češći među muškarcima.
Bubrežni kamenci, poznati po svojoj nesnosnoj boli, obično se spontano povuku. Ipak, u slučajevima kada se kamenac smatra pretjerano velikim, kirurška intervencija postaje jedino rješenje. Sljedeći simptomi se često susreću. Bubrežni kamenci, prevladavajuća bolest koja pogađa 10% stanovništva, nastaju kristalizacijom otpadnih tvari prisutnih u krvotoku. Postupno se nakupljajući, ti se kristali skrućuju u kamenčiće unutar urinarnog trakta. Poznati po svojoj mučnoj prirodi, bubrežni kamenci spadaju među najmučnija stanja s kojima se susrećemo. Važno je napomenuti da ova bolest prvenstveno pogađa muškarce, iako većina slučajeva prolazi prirodnim putem bez potrebe za liječničkom intervencijom.
U slučaju stvaranja bubrežnog kamenca, tijelo će se potruditi da ga prirodnim putem izbaci iz urinarnog trakta. Većina tih kamenčića obično je dovoljno mala da prođe kroz njih bez poteškoća. Međutim, u slučajevima kada narastu preveliki, mogu izazvati intenzivnu nelagodu i često zahtijevaju kiruršku intervenciju za uklanjanje. Osjećaj nelagode u stražnjem ili bočnom dijelu želuca, primjećivanje krvi u mokraći i razvoj infekcije mokraćnog sustava potencijalni su zdravstveni problemi kojih morate biti svjesni.
Infekcije se često manifestiraju nizom simptoma, uključujući povišenu tjelesnu temperaturu, epizode povraćanja i napadaje proljeva. Osjećaj mučnine ili povraćanja može biti prilično neugodan, a karakterističan je kao jedan od simptoma. Tko može biti osjetljiv na ovaj problem? U novije vrijeme primjetan je porast pojave bubrežnih kamenaca među ženama, iako su češći kod muškaraca. Ovo stanje prvenstveno pogađa osobe u dobi između 20 i 40 godina. Nadalje, oni koji su doživjeli višestruke kamence imaju veći rizik od razvoja dodatnih. Rizik od stvaranja bubrežnih kamenaca može se povećati prekomjernom konzumacijom vitamina D i opstrukcijom urinarnog trakta. Uz to, korištenje određenih diuretika ili antacida na bazi kalcija može dodatno pridonijeti ovom riziku.