Iako Miodrag Radonjić slovi za jednog od najpopularnijih glumaca današnjice, malo se zna o njegovom privatnom životu, uključujući činjenicu da je njegova majka poznata umetnica. Majka Miodraga Radonjića je Branka Lolić, čuvena instrumentalistkinja na harmonici, vokalna solistkinja, članica hora “Kraljica Natalija” i nekadašnja muzička urednica na Televiziji Beograd.
Miodrag je nasledio talenat za umetnost od svoje majke, iako se, za razliku od nje, opredelio za glumu umesto za muziku. Branka je bila izuzetno popularna figura u bivšoj Jugoslaviji, poznata po svojim nastupima, a često su joj se putevi ukrštali sa Breninim.
Radonjićeva majka je imala bogatu karijeru, čiji je vrhunac bio osamdesetih godina. Interesantno je da su karijere Branke Lolić i Lepe Brene bile povezane, jer su obe imale istog menadžera, čuvenog Raku Đokića. Tokom tog perioda, Đokić je bio menadžer i Breni i Branki, što je bio zanimljiv detalj u njihovim karijerama.
U jednom intervjuu, Miodrag je otkrio da je Branka, zbog posvećenosti porodici, smanjila svoju karijeru i odlučila se za životni put posvećen svojim sinovima, Miodragu i njegovom bratu Marku. Prisetio se porodičnih okupljanja na kojima bi njegova majka svirala harmoniku ili klavir, dok bi on i brat pevali narodne pesme, često đuskajući uz omiljene melodije.
Osim tradicionalnih pesama, Miodragova majka snimila je i album sa komponovanim narodnim pesmama, koji je izdao sa orkestrom Ljubiše Pavkovića. Njihov porodični dom bio je ispunjen muzikom i toplinom, što je obeležilo deo odrastanja Miodraga Radonjića. 

BONUS TEKST

U srcu tišine i mira, tamo gde se čuje samo šum lišća pod koracima, jedna mala koliba krije tajne koje čekaju da budu otkrivene. Smještena usred šume, okružena visokim borovima i čarobnim cvjetnim livadama, ova skromna koliba izgleda kao iz bajke.

Njen vlasnik, starac po imenu Gavrilo, poznat je u selu kao čuvar mudrosti i blagostanja. Svake zore, Gavrilo se budi sa suncem i provodi dane u posvećenoj meditaciji i brizi o svojoj misterioznoj bašti, koja donosi plodove čudotvorne moći.

Legenda kaže da je Gavrilo dobio darove mudrosti od samog Starog Boga Šume, koji ga je odabrao kao svog posvećenika. U kolibi, njegova sveta zbirka knjiga, rukopisa i zagonetnih artefakata čuva tajne drevnih vremena i tajne koje bi mogle promeniti tok sudbine.

Ljudi iz okolnih sela dolaze kod starca Gavrila kako bi tražili savete, lečili bolesti i pronašli smiraj za nemirne duše. Neki kažu da se u blizini kolibe mogu čuti neobjašnjivi zvuci, poput šapatanja vetra ili zov ptica koje samo Gavrilo može razumeti.

U svom skromnom domu, Gavrilo priprema čajeve od biljaka koje sam uzgaja u bašti, leči rane i duše svojih posetilaca, i deli mudrosti starosti koja su iskovana vekovima. Njegova ljubav prema prirodi i nesebično deljenje znanja čine ga svetionikom nade u svetu koji često zaboravlja na prave vrednosti.

I dok se sunce spušta iza horizonta, koliba starca Gavrila ostaje svetionik u tami, čekajući nove putnike koji će u njoj pronaći utočište, isceljenje i duhovni put. Jer, tamo gde srce i duša nađu sklad, tamo se rađaju čuda koja nisu od ovog sveta.Neki kažu da se u blizini kolibe mogu čuti neobjašnjivi zvuci, poput šapatanja vetra ili zov ptica koje samo Gavrilo može razumeti.