Aleksandra Aleks Nikolić nedavno je donijela na svijet svoju prvu kćerkicu, kojoj su ona i Filip dali ime Leona. Mala Leona danas je u naručju svojih roditelja, napustila porodilište u veselju i sreći. Iako su odlučili zadržati privatnost i izbjeći izjave za medije, nije moglo proći neprimijećeno koliko je Aleksandra, nakon turbulentnog perioda koji je iza nje, sretna zbog dolaska svoje kćerkice.

Bivša pobjednica rijalitija nije željela otkrivati detalje o tome što slijedi za nju i Leonu u budućnosti, niti da li će se njihov život nastaviti u Beogradu ili Rijeci.

  • “Ne znamo što nam budućnost donosi. Sada se moram odmarati i oporavljati, posebno nakon carskog reza”, rekla je Aleksandra na izlasku iz porodilišta. “Naša Leona je divna, teška je 4 kilograma, dugačka 55 cm i zove se Leona. Primjećujem da se spominju različita imena, ali to je razumljivo jer ni ja nisam bila sigurna koje ime ćemo joj dati.

  • Trenutno sam očarana njom. Filip će večeras organizirati proslavu povodom rođenja naše kćerkice, a moja obitelj će sutra imati svoju proslavu, a Filip naravno dolazi i bit će tu. Bio je stalno u kontaktu sa mnom i s liječnicima”, dodala je Nikolićeva odmah nakon porođaja.

Iako je Filip Car izgledao ozbiljno pri dolasku i odlasku iz porodilišta, ipak je pristao da pozira s kćerkicom i zaručnicom pred fotografima. Njegova sreća zbog dolaska njegove male princeze, kako su je već prozvali roditelji, jasno se vidjela kada su glazbenici zasvirali pjesmu za malu Leona.

Dolazak male Leone izuzetno su proslavili i obitelj Aleksandre i Filipa, organizirajući velika slavlja i u Beogradu i u Rijeci. Pored Filipa, Aleksandrina sestra Jelena također je posjetila porodilište kako bi dočekala svoju sretnu ulogu tetke.

BONUS TEKST

Kantarion, poznat i kao gospina trava, oduvijek je poznat po svojim ljekovitim svojstvima. Ova biljka često se koristi u našim domovima za rješavanje raznih tegoba. Najpoznatija je po svojoj upotrebi u liječenju rana, grčeva u trbuhu, bolesti bubrega, slezine, jetre, bešike, kao i za smirivanje kašlja i poticanje cirkulacije.

Kantarion je višegodišnja biljka koja može narasti do oko jednog metra visine, a njeni cvjetovi imaju žutu boju. Preferira suvo tlo i puno sunca te često raste na livadama, neobrađenim poljima i suhim brdima. Najbolje vrijeme za berbu je u svibnju i lipnju. Ljekoviti dijelovi biljke su listovi i cvjetovi, koji se beru u spomenutim mjesecima.

Od davnina se kantarion koristi kao učinkovito sredstvo za liječenje rana, opeklina, posjekotina, hemoroida te za unutarnju upotrebu protiv bolova u trbuhu, jetri, proljeva i crijevnih parazita. Također pomaže u suzbijanju nekontroliranog mokrenja i može se koristiti za liječenje blagih oblika depresije i kao sedativ. S obzirom na njegova antibakterijska svojstva, koristi se kao prirodni antiseptik.

Kantarionovo ulje koristi se ne samo u kuhinji kao začin, već i za obloge, masaže te kao lijek za bolove u trbuhu. Žene ga koriste za liječenje rana na grliću maternice, za njegu suhe, osjetljive i ispucane kože, te kao zaštitu od sunca i akni.

Za unutarnju upotrebu, preporučuje se uzimanje 30 kapi kantarionovog ulja tri puta dnevno, pola sata prije jela. Za vanjsku upotrebu, kod lakših oboljenja, oboljelo mjesto se može namazati uljem, dok se kod težih oboljenja može koristiti kao oblog.

Čaj od kantariona priprema se tako što se jedna mala žlica listova i cvjetova prelije s jednom šalicom kipuće vode. Nakon deset minuta, procijedi se i pije nezaslađen, više puta dnevno, posebno za liječenje upala i bolova unutarnjih organa.