Novak Đoković je uspešno prošao u četvrto kolo Australijan Opena, pobedivši Tomasa Martina Ečeverija iz Argentine sa 3:0 u setovima (6:3, 6:3, 7:6). Nakon početnog ispitivanja snaga u prvom setu, Đoković je napravio brejk u šestom gemu, usmerivši igru u svoju korist. Prvi set je završen rezultatom 6:3.TOTALNA DOMINACIJA NOVAKA ĐOKOVIĆA! Srbin servirao BRUTALNO i POČISTIO Ečeverija bez izgubljenog seta!

U drugom setu, Novak je još brže stigao do brejka, oduzevši servis Ečeveriju već u trećem gemu. Sa snažnim servisima i dominantnom igrom, Đoković je osvojio drugi set sa istim rezultatom kao i prvi – 6:3. U trećem setu nije bilo brejkova, pa su teniseri ušli u taj-brejk. Novak je odigrao maestralno i pobedio sa 7:2, osiguravši prolazak u narednu rundu. Đoković će se sada suočiti sa pobednikom duela između Šeltona i Manarina.

Posebno ohrabruje Đokovićev servis tokom ovog meča, s obzirom da nije dozvolio nijednu brejk priliku Ečeveriju. Sva dešavanja pre, za vreme i posle meča između Đokovića i Ečeverija mogla su se pratiti putem lajv-bloga.