Izvanredan učinak Novaka Đokovića omogućio mu je plasman u četvrtfinale Paris Mastersa nakon teške borbe. Najbolji igrač svijeta pobijedio je u napornoj utakmici protiv Talon Grikspora iz Holandije rezultatom 4:6, 7:6, 6:4. Novak se više od dva i po sata borio i sa svojim protivnikom i sa izazovnim uslovima. U dvorani “Bersi” bilo je neprijatno toplo, što je vidno uticalo na Đokovićevo zdravlje.

Nakon početnog seta, Novaku je bila potrebna medicinska pomoć. Pozvan je ljekar da mu da određenu tabletu koju je progutao i odmah je osjetio poboljšanje. Kakav je to bio fenomenalan početak! Đoković je počeo sa vođstvom od 4-1, da bi pretrpeo neočekivani poraz u pet uzastopnih utakmica, što je rezultiralo razarajućim porazom od 4-6. U ostatku meča vještina serviranja oba tenisera ostala je impresivna. U drugom setu je bio potreban taj-brejk za određivanje pobednika, koji je brzo preuzeo Đoković. Međutim, pravi vrhunac meča dogodio se u trećem setu. Srpski teniser je na startu meča uspeo da obezbedi rano vođstvo. Ipak, Holanđanin se vratio i uspeo da izjednači na 4:3. Tokom meča došlo je do svađe između Novaka i publike jer su glasno razgovarali tokom poena.

Uprkos smetnji, Novak je uspeo da napravi brejk sa nula, a kasnije je osvojio gem na sopstveni servis, što je rezultiralo značajnom pobedom. Predstojeći četvrtfinalni meč za Đokovića će odrediti pobjednik meča Altmajer protiv Runea. U slučaju da Đokovićev protivnik bude Danac, to će biti revanš finala iz prethodne godine i ujedno će biti prvi put da se Đoković takmiči protiv svog bivšeg trenera Borisa Bekera. Tim Holgera Runea je nedavno dočekao novo pojačanje koje je njemačkog porijekla.