Dragan Marinković Maca, šoumen, glumac i voditelj, nedaleko od Beograda uspješno je stvorio veliku okućnicu za svoju porodicu, te je pri tome obezbjedio i njima život kakav on nije mogao imati. Nedavno je snimljena prva snimka njegove veličanstvene vile, ali ono što se javnosti najviše dopalo jeste skromnost koju je Marinković zadržao uprkos velikoj popularnosti koju je dobio.
Nakon ulaska u brak, Maca je prije nekoliko godina sagradio obiteljsku rezidenciju u Batajnici, mjestu udaljenom tridesetak kilometara od Beograda. Ekipa “Paparaco Lova” posjetila je njegovo imanje i snimila prve fotografije Macine intrigantne kuće i dvorišta. Na suvremen način izgradio je sve građevine na posjedu, koji uključuje i susjednu tvrtku. Prema onome što možemo vidjeti, kuća se čini prilično prostranom, barem s vanjske točke gledišta, a najzadivljujuće značajke nalaze se u prednjem dvorištu. Maca je pomno uredio mali dio u blizini ulice, pazeći da svaki detalj bude savršen – od dobro njegovanog travnjaka omeđenog raskošnom ukrasnom ogradom do šarmantnog prisustva djetelina razasutih po njemu.
Posebnu pozornost izazvala je maketa crkve koja se nalazi ispred kuće, kao i razne druge sitnice koje se nalaze na okićenom travnjaku, uključujući i zadivljujuću fontanu. Osim toga, tim je snimio njegovu zadivljujuću suprugu, koja je bez napora odšetala prošetati pse. Maca, čije je pravo ime Dragan Marinković, poznata je ličnost u Bosni i Hercegovini. On nije samo vrsni glumac i redatelj nego i popularan televizijski voditelj i sudionik reality showova. Iako se pojavio u brojnim filmovima, serijama i kazališnim predstavama, njegova je uloga televizijskog lica ono što najviše odjekuje kod publike. Rođen 17. ožujka 1968. u Sarajevu, Maca je završio školovanje na prestižnoj Akademiji scenskih umjetnosti u rodnom gradu. Nakon nekoliko godina boravka u Sarajevu, 2008. se preselio u Beograd. Maca trenutno provodi svoje vrijeme između dva grada. Fraza koju često ističe kao svoju životnu mantru je: “Možeš me voljeti, možeš me mrziti, ali me ne možeš ignorirati.”
Macin osebujan izgled i jedinstveni smisao za humor doprinose njegovoj magnetskoj osobnosti. U sretnom je braku s dvadeset godina mlađom Jovanom. Prije Jovane, Maca je iz prethodnih veza imala dva sina Lava i Fjodora Simeuna. Tijekom intervjua, otkrio je da je dobio nadimak Mac zbog svoje sklonosti da pojedince čijih se imena nije mogao sjetiti naziva “mačkom”. Ova navika je na kraju dovela do toga da su ga drugi od milja prozvali Mac. Tijekom tinejdžerskih godina često je posjećivao Skenderiju, uronivši u punk subkulturu. Rano je usvojio punk frizuru u Sarajevu, a njegov društveni krug sastojao se od urbanih pojedinaca koji su dijelili strast prema domaćoj i stranoj punk i rock glazbi. Još u djetinjstvu pokazivao je izuzetnu duhovitost, vedrinu i humor.
Majka mu je od malih nogu usadila snažan osjećaj neovisnosti, dopuštajući mu da sam obavlja poslove i kupuje sam sa samo pet godina. Maca je zbog razvoda roditelja prvenstveno boravio s majkom u Sarajevu, a s ocem je imao ograničen kontakt. Međutim, kad god bi se ponovno sreli, njihov je odnos bio ugodan i ispunjavajući, iako su ti susreti bili rijetki. Macin otac, arhitekt podrijetlom iz Beograda, često je putovao zbog posla, zbog čega je stekao reputaciju pravog lutalice. Na jednom od svojih poslovnih putovanja u Sarajevo upoznao je Macinu majku, a nakon godinu dana veze poželjeli su sinu dobrodošlicu na svijet prije nego što su se konačno rastali.
Odrastanje uz razvedene roditelje Maci nikada nije smetalo jer je čvrsto uvjeren da je loš brak bolje prekinuti nego izdržati. Ipak, želi da ima više vremena za druženje sa svojim ocem, koji je nažalost preminuo kada je Maca imala samo 12 godina. Ovo je za njega bilo izazovno iskustvo. Zanimljivo, Maca je još kao dijete imala aspiracije da postane liječnica, točnije ortoped. To mu je bila najveća želja od ranih godina. Budući da je bio odličan u osnovnoj školi, Macin san da postane liječnik motivirao ga je da još više uči. Po završetku osnovnog obrazovanja odlučuje se za medicinsku karijeru te stječe zvanje laboratorijskog tehničara. Nakon toga se prijavio na Medicinski fakultet u Sarajevu. Unatoč iznimnom akademskom uspjehu, nije primljen. Maca je u jednom intervjuu spomenula da su u to vrijeme veze imale značajnu ulogu u upisu na fakultet, posebno za one čiji su roditelji već upisali medicinu.
Nakon što je odbijen, odlučio je upisati studij fizike na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu. Unatoč nedostatku znanja o predmetu, upisao je fakultet kako bi dobio očevu mirovinu za studente. Cijelo vrijeme studija Maca je radio kao konobar u renomiranim sarajevskim kafićima. Međutim, njegov pothvat u fizici nije prošao kako je planirao. Donio je odluku da se preseli u Dubrovnik i upiše Višu turističku školu. Ovo razdoblje njegova života u Dubrovniku urezano mu je u sjećanje kao iznimno lijepo vrijeme. Umjesto da se fokusira na studij, prepustio se čarima Dubrovnika, zbog čega nije završio prvu godinu. U dvadesetoj godini buknuo je rat koji ga je na četiri duge godine zatvorio u Sarajevo. Unatoč teškoćama, odlučio je ostati s majkom i smatrao je to mučnim iskustvom. Grad se napunio barikadama, ograničavajući slobodu kretanja. Iako je želio napustiti ratno Sarajevo, nije mogao podnijeti da ostavi majku.
Trajanje rata sve je iznenadilo, kaže Maca. U jednom intervjuu izrazio je zahvalnost na sretnim okolnostima koje su mu omogućile da izbjegne mobilizaciju i preživi rat zahvaljujući podršci “mangupa” koje je upoznao radeći po sarajevskim kafićima. Maca je također spomenuo da je njegova majka imala jaku čežnju za jugom, dok on nije dijelio isti osjećaj. Iako ne gaji nikakav animozitet prema nacionalizmu, oštro se protivi šovinizmu. Maca, odnosno Dragan Marinković, pokršteni Srbin iz Sarajeva, samouvjereno ističe svoj identitet i uvjerenja, ističući da ne ističe nikakva nacionalna obilježja, a vjeru i ideologiju smatra osobnom stvari. On čvrsto vjeruje da je obrazovanje ključ za sprječavanje budućih sukoba u regiji.