Nakon dva polufinala i jedne finalne večeri, Srbija je uspješno odabrala svoje predstavnike za Eurosong. Unatoč tome što su već odabrali pjesmu i obavili sve potrebne pripreme za nastup u Malmöu, oduševljenje natjecanjem ostaje veliko. Već dan nakon finala počele su, po običaju, rasprave o žiriju, glasovanju i pobjedničkim pjesmama. Mnogi pojedinci izražavaju svoje razočaranje i frustraciju, a posebno oni koji su čvrsto smatrali da je Breskvica i njezina pjesma “Orlovo gnijezdo” trebala biti izabrana za predstavnice države.

Ne mogu se zanemariti golemi uspjesi Marije Šerifović i Željka Joksimovića u sferi televizijskog programa. Dugo su ih smatrali našim najutjecajnijim predstavnicima, a taj status ostao je nepromijenjen do danas. Zanimljiva pojava nedavno se dogodila na K1 televiziji, točnije u jutarnjem programu Jovana Joksimovića, koji on i vodi i producira. Jedna od cijenjenih gošći pozvanih u studio kako bi dala stručne uvide o temi Eurovizije bila je Leontina Vukomanović čije je veliko znanje na ovom području bilo do izražaja. S obzirom na Leontinino obrazovanje i impresivna profesionalna postignuća, njezina stručnost ne treba čuditi.

Važno je spomenuti da su pjevačica i sadašnji supružnik voditeljice svojevremeno bili u značajnoj ljubavnoj vezi. Zajedno su Leontina i Željko surađivali na nizu iznimno uspješnih pjesama, zbog čega su dobili nadimak “zlatni pop par” kao priznanje za njihova zajednička postignuća. Međutim, kako je vrijeme prolazilo, specifičnosti ove priče postupno su postajale manje izražene, posebno iz Jovanine perspektive. Gospođa Joksimović, koja je prije desetak godina ljubazno prigrlila ulogu gostoljubivog domaćina, ostaje nepokolebljiva u svojoj vjeri u svoju bračnu vezu i nepokolebljiva je od zavisti. Čak i kada se suočite s teškim situacijama, samo postojanje zajedničke fotografije služi kao neporeciv dokaz da se snovi bez sumnje mogu ostvariti.

Leontina Vukmanović na svoj je glazbeni put krenula tijekom srednjoškolskih godina 1986. godine, a početak profesionalne karijere označila je izdavanjem svojih početnih skladbi. Njezine izvanredne sposobnosti skladatelja i tekstopisca potaknule su je da sudjeluje na natjecanju za pjesmu Eurovizije 1991. i 1992. Nadalje, njezin izniman vokalni talent dobio je priznanje na festivalima Mesam i Beogradsko proljeće 1992., gdje je dobila pohvale za izvanredne izvedbe skladbi njezine vlastite kreacije. Proširujući svoje horizonte 1992. godine, okušala se u televizijskim nastupima i stvaranju glazbe posebno prilagođene djeci. Naredne 1993. godine doživjela je svoj prvi kantautorski trijumf na Budvanskom festivalu obradom pjesme “Vice” Filipa Žmahera. Osim toga, učvrstila se kao izvođačica na istom festivalu, osiguravši treće mjesto sa skladbom Neću samo tebe da lovim.

Godine 2002. Leontinin izuzetan kantautorski talent dobio je prestižnu čast da bude proglašena najboljom izvođačicom na godišnjoj dodjeli Prinčevih nagrada u Herceg Novom. Sljedeće godine njezine izvanredne sposobnosti ponovno su osvojile publiku jer je osvojila prvo mjesto na Beoviziji s očaravajućom pjesmom “Čija si”, koju je besprijekorno izveo Toše Proeski. Ova zadivljujuća skladba ne samo da je pobrala brojna priznanja, već je postala i definitivni hit godine. Nadovezujući se na svoj uspjeh, Leontina je ostvarila još veći trijumf 2004. godine surađujući sa Željkom Joksimovićem na senzacionalnom singlu “Leđa o ženu” i očaravajućoj pjesmi “Lana moje”, koja ju je dovela do iznimnog drugog mjesta na Euroviziji.

Tijekom prvog Radijskog festivala dobila je cijenjeno priznanje za najbolji tekst godine za renomiranu skladbu Lane moje, te treću nagradu i priznanje Umjetničkog vijeća za izvanrednu skladbu Krila. Sljedeće godine, na jednom drugom radijskom festivalu, postigla je izvanredan podvig osiguravši ukupno sedam nagrada za svoju prekrasnu pjesmu “In Sundays”. Leontini iznimni uspjesi donijeli su joj najveća priznanja na brojnim festivalima, uključujući visoko cijenjenu nagradu za iznimnu skladbu i priznanje za izvanrednu interpretaciju.

Ugledne institucije kao što su Radio Sarajevo i Radio Banja Luka prepoznale su njen talenat, proglasivši njenu pjesmu najljepšom kompozicijom. Godine 2006. dodijeljena joj je prestižna nagrada Beogradski pobjednik kao priznanje za njezin izvanredan autorski doprinos. Nadalje, Leontina predanost odgajanju mladih talenata dovela ju je do osnivanja očaravajućeg dječjeg zbora Čarolija 2006. godine koji danas broji više od tri stotine iznimno nadarenih pojedinaca.

Odigravši ključnu ulogu u nastanku cijenjenog dječjeg glazbenog festivala Čarolija, Leonta je kao umjetnička voditeljica dokazala svoju stručnost. Njezin doprinos također je prepoznat kroz njezino sudjelovanje u Upravnom odboru Beogradskog jazz festivala od 2009. i njezino cijenjeno članstvo u Artimedia High School of Arts od 2010. Leontina zadivljujuća izvedba pjesme “Čuvaj nam žake” izvedena s očaravajućim zborom donijela joj je cijenjenu nagradu znak časti od IPA prijatelja. Tijekom svoje karijere skladala je popularne pjesme za renomirane izvođače među kojima su Željko Joksimović, Bojan Marović, Mikij Perić, Romana, Maja Nikolić, Andrijana Božović, Koktel band i mnogi drugi.