Poznato je da su Kineske prodavnice u Srbiji u prošlosti  bile prepoznatljive  po pristupačnosti, odnosno pristupačnim cijenama , posebno po izboru odeće. Međutim, ove trgovine su pretrpjele značajne promjene, što se može primijetiti u njihovim današnjim objektima.

 

 

Po ulasku u kinesku radnju, predviđam da ću moći da kupim razne odevne predmete po razumnoj ceni od 1.000 do 2.000 dinara. Ali brzo sam preplavljena i zbunjena velikim izborom koji je na raspolaganju. U početku sam vjerovao da mogu uštedjeti kupovinom ovdje, ali cijene ljetne odjeće su iznenađujuće visoke, a vrućina zna biti neugodna. Tiktoker razmišlja o vjerodostojnosti niskih cijena kineske odjeće, napominjući da čak i vrhunski butici u trgovačkim centrima snižavaju cijene tokom rasprodaja. Također je vrijedno napomenuti da mnoge poznate modne marke proizvode svoju odjeću u Kini, ali kvalitet odjeće po tako niskim cijenama mora biti doveden u pitanje.

 

 

 

Ipak, Tiktoker dolazi do zaključka da se tokom sezona sniženja mogu pronaći pristupačne opcije odjeće. Nakon toga, pojašnjava da joj ne pada na pamet ideja da kineske trgovine nadmašuju poznate modne brendove. Artikli dostupni u ovim prodavnicama nisu baš visokog kalibra. Ipak, još uvek se mogu kupiti odevni predmeti za između 1.000 i 2.000 dinara. Ovo postavlja pitanje: postojimo li u alternativnoj stvarnosti u kojoj je odjeća u kineskim radnjama skuplja od one koju proizvode poznati modni brendovi srednje klase? Kroz priznanje da ne može sebi priuštiti kupovinu jeftine odjeće, otkriva da je nedavno obavila nekoliko kupovina. Od artikala su farmerke za 3.300 dinara, majica za blizu 2.000 dinara, haljina za 3.500 dinara i penjoar za 2.690 dinara. Prema njenim pristalicama, cijena kineske robe je u posljednje vrijeme nerazumno visoka, a kvalitet je zanemariv faktor u odnosu na previsoke cijene.

 

 

 

Neki korisnici su, prema njihovim komentarima, izrazili sklonost kupovini artikala iz rabljenih, a ne iz kineskih trgovina. Pronalaženje torbi koje koštaju 7.000 dinara u prodavnicama, posebno u Somboru a ne u Beogradu, prilično je retkost. Kako se diskusija privodila kraju, ona je izrazila svoju zahvalnost i oprostila se koristeći fraze “hvala” i “zbogom”. Napomenula je na sintetičke materijale koji bi se koristili umjesto novca, napominjući da ovi materijali mogu proizvesti škripavi zvuk kada se dodirnu.