Aleksandar Nikolić, državljanin Srbije u funkciji počasnog konzula, dostavio je izveštaj u kojem se navodi da je sunarodnik iz Srbije zadobio povredu tokom boravka u Izraelu. Srećom, povrede nisu bile teške prirode, što je dovelo do toga da je osoba odmah primljena u bolnicu i potom otpuštena.
Nikolić je dalje obavestio RTS (Radio-televizija Srbije) da trenutni let Er Srbije radi punim kapacitetom, ali da se planiraju dodatni letovi u naredna dva dana sa namerom da se veći broj lica vrati u Beograd. Zaključno, nedavni slučajevi sirena za vazdušni napad u Izraelu služe kao podsjetnik na stalnu potrebu za strogim mjerama sigurnosti u avijaciji. Uspostavljanje propisa i kontinuirano ažuriranje protokola pokazuju posvećenost Evropske unije i drugih međunarodnih subjekata da osiguraju sigurnost i dobrobit aviona, putnika i članova posade.
Davanjem prioriteta bezbednosti vazdušnog saobraćaja i aktivnim rešavanjem novih rizika, globalna zajednica može da radi zajedno na ublažavanju potencijalnih pretnji i održavanju bezbednog okruženja za vazdušni saobraćaj.U posljednje vrijeme došlo je do značajnog povećanja sirena za zračne napade širom Izraela kao rezultat raketiranja iz Gaze. Važno je napomenuti da vazdušna bezbednost, koja se razlikuje od bezbednosti vazdušnog saobraćaja, igra vitalnu ulogu u zaštiti aviona, putnika i članova posade od bilo kakvih zlonamernih napada.
Konkretno, nakon razornih događaja 2001. godine, Evropska unija je preduzela proaktivne mjere uspostavljanjem specijalizovanih propisa kako bi osigurala zaštitu civilnog vazdušnog saobraćaja. Ovi propisi se stalno ažuriraju kako bi se prilagodili novonastalim rizicima i prijetnjama. Nakon ovih napada, došlo je do značajnog proširenja regulatornih okvira širom svijeta, kako na nacionalnom nivou, tako i kroz međunarodnu saradnju i sporazume.