S obzirom na današnje previsoke troškove povezane s potrošnjom energije, sve veći dio stanovništva susreće se s finansijskim poteškoćama. Kao rezultat toga, mnoštvo upita stalno se postavlja na različitim platformama društvenih medija i online forumima za diskusiju.
Međutim, važno je napomenuti da njihova perspektiva uzima u obzir veličinu domaćinstva. Za pojedince ili bračne parove, možda bi bilo razumnije aktivirati bojler samo po potrebi. Suprotno tome, za porodice sa većim brojem članova možda bi bilo praktičnije održavati konstantan rad bojlera, jer će uvijek biti neko kome je potrebna topla voda. Ove početne napomene bile su samo početak govora servisera, koji je dodatno dopunjen dodatnim komentarima. Osim toga, na funkcioniranje bojlera uvelike utječe njegova namjena.
Ilustracije radi, ako je bojler namijenjen isključivo za tuširanje, logično bi bilo da ga povremeno aktivirate. Suprotno tome, ako se radi o bojleru velikog kapaciteta koji zadovoljava i potrebe kuhinje i kupatila, vjerojatnije je da će ostati uključen duže. Ova perspektiva navodi na zaključak da je isplativije uključiti bojler samo kada je to neophodno. Nadalje, ako neko već razmišlja o uštedi novca, vrlo je vjerovatno da bi razmotrili i aspekt pristupačnosti. Prema serviseru, njegov glavni prioritet je da osigura ispravan rad svih komponenti kotla, a ne njegov kontinuirani rad.
Izražava ličnu sklonost da svi dijelovi budu u dobrom radnom stanju, jer sebe smatra nekome kome ne trebaju zastoji. Na kraju, on preporučuje da je najefikasniji pristup podešavanje termostata između 55 i 60 stepeni. Ograničavanjem maksimalne temperature na 60 stepeni, stvaranje kamenca se može svesti na minimum. On dalje objašnjava da temperature ispod 55 stepeni ne doprinose stvaranju kamenca, dok stalno držanje termostata na 90 stepeni povećava verovatnoću stvaranja kamenca, posebno u područjima sa tvrdom vodom.