U današnjoj priči spominjemo djevojčicu koja je preživjela pad aviona u prašumu i sama se borila da opstane.Koliko je hrabra i izdržljiva ova djevojčica i sami se uvijerite.
Na nevjerojatan način, mlada djevojka koja je pretrpjela pad aviona i provela 11 dana preživljavajući u prašumi pokazala je nevjerojatnu razinu otpornosti. Kad je Juliane Koepcke 24. prosinca 1971. ušla na LANSA-in let 508, nije ni slutila kakvi su je nepredviđeni događaji čekali.
- U pratnji svoje majke, 17-godišnjakinja je krenula na put od Lime u Peruu do grada Pukallpa na istoku. Njihova je svrha bila ponovno se susresti s njezinim ocem, zoologom koji je istraživao amazonsku prašumu. Nakon što je nedavno završila srednju školu, sada je željela nastaviti karijeru u zoologiji, slijedeći stope svojih roditelja. U neočekivanom preokretu događaja, let koji je prethodno bio bez ikakvih događaja, trajao je sat vremena, pretvorio se u mučno iskušenje jer je grmljavina tutnjala i munje zlokobno udarale u krilo zrakoplova.
Situacija je poprimila katastrofalan preokret kad se avion počeo raspadati dok je još bio u zraku, zbog čega su se Juliane Koepcke i sjedalo za koje je bila čvrsto pričvršćena odvojili od letjelice koja se raspadala. Zrakoplovna nesreća označila je početak njezine nevjerojatne priče o preživljavanju, jer je izdržala 11 dana u amazonskoj prašumi kao jedina preživjela na letu 508 prije nego što su je otkrili ribari, dezorijentiranu, ali nekim čudom neozlijeđenu.
- Zapanjujuća priča o preživljavanju Juliane Koepcke u prašumi tijekom 11 dana. U stanju dezorijentiranosti uzrokovanom potresom mozga i neodoljivim šokom iskušenja, sposobnost shvaćanja Juliane Koepcke bila je ograničena na temeljne detalje. Bila je svjesna da je nekim čudom preživjela pad aviona, ali joj je vid bio oslabljen na jedno oko. Zbog prijeloma ključne kosti i teške rane na potkoljenici ponovno je izgubila svijest. Nakon cijelog prijepodneva i dijela poslijepodneva, mlada je djevojka napokon uspjela stati na noge.
U početku joj je cilj bio locirati majku, no njezini su se pokušaji pokazali uzaludnim. Tijekom svog putovanja naišla je na mali bunar. Unatoč osjećaju očaja u tom trenutku, prisjetila se očevog mudrog savjeta da prati tok vode nizvodno, jer je to put koji vodi u civilizaciju. Kako se mali potok stapa s većima, a oni se stapaju s još većima, tok na kraju dovodi do pomoći. Krenuvši na svoje izazovno putovanje nizvodno, izmjenjivala je hodanje i plivanje. Četvrtog dana svoje ekspedicije naišla je na tri suputnika koji su ostali vezani za svoja mjesta.
- Njihovo spuštanje na tlo bilo je naglo i snažno, zbog čega su bili djelomično ukopani s nogama stršećima u zrak. Iako je jedna od njih bila žena, pomnijim promatranjem djevojčica je otkrila da to nije njezina majka. U toj skupini ozlijeđenih putnika, mlada djevojka naišla je na vrećicu slastica, koja će joj postati jedina hrana za vrijeme provedeno u šumi. Tijekom tog razdoblja, mogla je uočiti prisutnost spasilačkih letjelica i helikoptera koji su letjeli iznad nje, ali njezini pokušaji da im skrene pažnju pokazali su se uzaludnim.
Događaj pada zrakoplova pokrenuo je opsežnu operaciju potrage, bez presedana u povijesti Perua. Međutim, s obzirom na neprohodnu prirodu šume, olupina je ostala neotkrivena, što je još više otežavalo lociranje bilo koje osobe. Devetog dana pješačenja kroz šumu, Juliane Koepcke slučajno je naišla na kolibu i donijela odluku da tamo potraži utočište. U tom trenutku nije mogla a da ne razmišlja o mogućnosti da svoju smrt dočeka u dubinama džungle. Odjednom joj je do ušiju dopro zbor glasova.
- Izvor tih glasova mogao bi se pratiti do trija peruanskih drvosječa koji su skromnu kolibu nazivali svojim domom. Prema djevojčinom izvještaju, prva osoba koju je ugledala zapanjujuće je ličila na anđeosko biće. U početku su muškarci gajili određeni strah prema njoj, doživljavajući je kao potencijalnog vodenog duha poznatog kao Jemanjabut. Unatoč nelagodi, odlučili su joj dopustiti da ostane još jednu noć. Nakon toga su je sljedeći dan čamcem prevezli u obližnju gradsku bolnicu.
Nakon liječničke obrade rana, mlada djevojka ponovno se radosno srela sa svojim ocem. U tom je trenutku primila srceparajuću vijest da je njezina majka čudom preživjela početnu nesreću, da bi nedugo nakon toga podlegla ozljedama. Ne pokolebana ovim razornim otkrićem, Juliane Koepcke aktivno je pomagala vlastima u potrazi za olupinom. Svojim zajedničkim naporima tijekom brojnih dana, uspješno su locirali i identificirali ostatke onih koji su bili u nesretnom zrakoplovu. Od 92 osobe na brodu, Juliane Koepcke je jedina preživjela.