Postoji više razloga zašto pauci i bube pronalaze put do naših domova, pa je njihovo uklanjanje izazovan zadatak.Prema Metrou, postoje razne biljke koje ih mogu učinkovito odvratiti i otjerati, služeći tako kao prepreka za njihov ulazak u vaš dom.
Pauci ne vole paprenu metvicu, iako nema potrebe da je raznosite po cijelom domu kako biste postigli rezultate. Jednostavno stavite nekoliko listova mente u vodu unutar boce s raspršivačem i ostavite da se namoči. Nakon toga poprskajte ulazne točke svog prebivališta.
Bosiljak
Bosiljak ima dvostruku svrhu, ne samo kao kulinarski sastojak, već i kao prirodni repelent za insekte. Postavljanjem na kuhinjski prozor, gdje se dnevno može sunčati na četiri do pet sati izravnog sunčevog svjetla, njegova aroma djeluje kao sredstvo odvraćanja od raznih nametnika kao što su pauci, mravi, mušice i komarci.
Ova posebna biljka, koja se obično nalazi u kuhinjama, može se uzgajati u zatvorenom i na otvorenom. Osim toga, ima dodatnu prednost učinkovitog odbijanja pauka. Njegova osjetljivost na niske temperature čini ga posebno pogodnim za zatvorene prostore gdje se može održavati toplim.
Lavanda
Iako je umirujuća aroma lavande za nas ugodna, paucima je apsolutno nepodnošljiva i odbojna. Kako biste držali ova osmonožna stvorenja podalje, jednostavno objesite nekoliko cvjetova lavande na strateškim mjestima unutar i izvan svog doma.
Krizanteme
Sastojak koji se obično nalazi u prirodnim repelentima za insekte, piretrin, prisutan je u krizantemama. Ovu snažnu tvar ne mrze samo pauci, već i mravi, krpelji, buhe, grinje, žohari i stjenice.
Eukaliptus
Miris eukaliptusa je ugodan kada su njegove grane obješene po cijelom domu, a obično se stavlja u kupaonice kako bi se spojio s parom. Osim toga, ova se svestrana biljka može pomiješati s lješnjakom i vodom kako bi se stvorilo domaće sredstvo protiv insekata.
Neven
Generacijama je neven bio strateški pozicioniran uz povrće za određenu namjenu. Ova posebna biljka ima izvanrednu sposobnost obrane od brojnih štetočina, poput paukova i puževa, što je čini neprocjenjivom vrijednošću u unutarnjim i vanjskim uvjetima.
BONUS TEKST:
U NATAVKU NEKOLIKO ZANIMLJIVOSTI….
Biljke, izvanredna i raznolika skupina živih bića, mogu se promatrati diljem svijeta, od hladnih polarnih područja do bujnih tropskih džungli. Zaronimo u neke bitne aspekte biljaka: Biljke, koje se obično sastoje od više stanica s čvrstom staničnom stijenkom, posjeduju izvanrednu sposobnost podvrgavanja fotosintezi, vitalnom procesu koji pretvara svjetlost u energiju iskorištavanjem vode i ugljičnog dioksida. Nadalje, biljke imaju karakteristične organe, uključujući korijenje, stabljike i lišće.
Biljke igraju ključnu ulogu u ekosustavu i imaju brojne funkcije koje su korisne i okolišu i ljudima. Oni su odgovorni za proizvodnju kisika, bitnog elementa za disanje svih živih organizama. Osim toga, biljke apsorbiraju ugljični dioksid, služeći kao prirodni filter za atmosferu. Štoviše, služe kao izvor hrane i skloništa za širok raspon životinjskih vrsta. Naposljetku, biljke pružaju vrijedne resurse za građevinske i medicinske svrhe, pridonoseći raznim industrijama i napretku u zdravstvu.
Kraljevstvo biljaka može se pohvaliti zadivljujućim nizom raznolikosti, od sićušnih mahovina do veličanstvenih stabala. Ove se biljke mogu kategorizirati na temelju mnoštva čimbenika, kao što su veličina, oblik, boja, obrasci rasta, životni ciklus i druga fizička svojstva. Ekološki značaj biljaka ne može se precijeniti. Sastavni su dio funkcioniranja ekosustava jer pridonose stabilnosti tla, regulaciji vodenog ciklusa, održavanju biološke raznolikosti i sastavu atmosfere. Nadalje, biljke su nezamjenjive za poljoprivredne prakse i služe kao vitalni izvor hrane za ljude i životinje.
Korištenje biljaka u medicinske svrhe uobičajena je praksa kako u tradicionalnoj tako iu suvremenoj medicini. Brojne biljke, poput kamilice, aloe, lavande, ginsenga i bezbrojne druge, posjeduju terapeutska svojstva koja mogu učinkovito liječiti širok raspon bolesti i stanja. Gospodarski značaj biljaka ne može se precijeniti. Ne samo da nam opskrbljuju hranom i resursima, već također igraju vitalnu ulogu u proizvodnji tekstila, papira, lijekova, kozmetike, boja, goriva i mnoštva drugih dobara.