Rješavanje ove mozgalice može biti izazovno, ali brzina je ključna. Bitno je da odmah odgovorite na pitanje – ko je dječakov identifikovani roditelj. Detalji su od suštinskog značaja, kao i u mnogim drugim situacijama. Kažu da je sposobnost da se ova zagonetka riješi za samo sedam sekundi znak visokog inteligentnog kvocijenta. Iako možda na prvi pogled izgleda da je rješenje nedokučivo, pažljivim promatranjem otkriva se. Prvi dojmovi često vode ka pogrešnom zaključku, iako izgledaju uverljivo. Stoga, detaljno promotrite sliku!
Odgovor leži u ženi koja nosi zelenu haljinu. Posmatrajte njeno držanje tijela i položaj stopala, dok je osoba s druge strane opuštenija. Ona je koncentrisana na aktivnosti djeteta i spremna je da reaguje ako zatreba. Takođe, dijete je okrenuto ka njoj, što nije slučajnost. Primjećuje se i fizička sličnost između majke i djeteta. Šta vi mislite?
BONUS TEKST
Bujna i zdrava kosa predstavlja najlepši ukras za svaku ženu, ali za očuvanje njenog sjaja i lepote neophodna je kontinuirana nega. Prirodna nega kose pruža brojne mogućnosti za istinsko očuvanje njenog zdravlja. Iz tog razloga, na tržištu gotovo da ne postoji sredstvo za negu kose koje se ne zasniva na prirodnim sastojcima poput vitamina, lekovitih biljaka ili prirodnih ulja.
Budući da hemijski proizvedeni proizvodi za negu kose često sadrže dodatne sastojke koji mogu imati negativne posledice, najbolje rešenje je koristiti potpuno prirodne proizvode koje možemo napraviti i sami. Samo potpuno prirodna nega kose pruža pravu blagodat koja će uistinu prijati kako kosi tako i temenu glave.
Osnovna pravila za negu kose:
- Koristite blage šampone za pranje kose.
- Izbegavajte da vam se kosa previše zamasti, jer to može uzrokovati pojačano opadanje.
- Tokom pranja, izbegavajte preterano vruću vodu, koja ne prija ni kosi ni temenu glave.
- Pre pranja, dobro rasčešljajte kosu kako biste je lakše očetkali nakon pranja, jer je mokra kosa osetljivija na kidanje.
- Nakon pranja, ne trljajte mokru kosu peškirom, već je samo umotajte kako bi polako upila vodu.
- Povremeno nanesite nekoliko kapi maslinovog ulja na vlažnu kosu, jer joj daje mekoću, sjaj i revitalizuje oštećene krajeve.
- Gde god je moguće (posebno tokom leta), kosu sušite prirodno.
- U zimskim mesecima, kada je upotreba fena neophodna, ne koristite ga na najjačem nivou i držite ga dalje od kose tokom sušenja.
- Izbegavajte feniranje uz upotrebu okrugle četke za ispravljanje kose ili pegle za kosu, jer to može brzo oštetiti kosu, bez obzira na negu koju joj pružate.
Prirodni lekovi protiv opadanja kose:
- Beli luk u kombinaciji sa komovom rakijom predstavlja najpoznatiji narodni lek protiv opadanja kose. Priprema se tako što se u 2 dl komovice dodaju 5-6 čenova belog luka (svaki čen prethodno presečen na pola) i ostavi da odstoji 4-5 dana. Ovaj losion se svakodnevno utrljava u koren kose najmanje nedelju dana, a kasnije se nanosi nekoliko sati pre pranja kose, tokom dužeg perioda.
- Za jačanje korena kose i prevenciju opadanja, korisno je utrljati nekoliko kapi ulja od koprive, orahovog ulja ili ulja od lavande nekoliko sati pre pranja.
- Nakon pranja, kosu možete isprati čajem od koprive ili kamilice (potrebno je oko 1 l čaja).
- Ako je moguće, isperite kosu vodom u kojoj ste prethodno prokuvali listove limuna.
- Redovno masiranje korena kose i temeljito češljanje, što ujedno i masira teme glave, sprečava prekomerno opadanje kose.
Prirodni lekovi protiv peruti:
- Lovorov list je dugo poznat kao efikasan lek protiv peruti. Prokuvajte 1 l vode i dodajte šaku izlomljenog lovorovog lista. Nakon što se prohladi, procedite i koristite ovaj čaj za ispiranje kose nakon pranja. Ostavite da deluje oko sat vremena pre ispiranja mlakom vodom.
- Jabukovo sirće uspostavlja zdravu pH ravnotežu kože glave i predstavlja koristan prirodni lek protiv peruti. Nakon pranja, isperite kosu vodom u koju ste dodali jabukovo sirće u razmeri 10:1 (1 dl sirćeta na 1 l vode). Miris će nestati nakon što se kosa osuši.
- Sampon od koprive sa nekoliko kapi eteričnog ulja ruzmarina ili čajevca doprinosi uništavanju gljivica na koži glave koje često izazivaju perut.
- Arganovo ulje reguliše lučenje sebuma ako se utrljava u koren kose dva puta nedeljno, pa može biti koristan lek protiv peruti ako je preterano lučenje lojnih žlezda uzrok nastanka.
Prirodne maske za kosu:
Maska za masnu kosu:
Najpopularnija i verovatno najefikasnija maska za masnu kosu je maska od čičkovog ulja. Dobro pomešajte 1 kašiku čičkovog ulja, 1 žumance i nekoliko kašika limunovog soka. Nanesite masku na kosu, pokrijte folijom i ostavite da deluje oko 20 minuta. Masnu kosu uvek perite blagim šamponima, a balzam nanosite samo na krajeve kose.
Maska za suvu kosu:
Za povratak vlažnosti suvoj kosi, ponekad je potrebno više od masnih proizvoda. Jednostavna maska od banane može pomoći. Propasirajte dobro jednu bananu, dodajte kašiku meda i malo mleka. Nanesite masku ravnomerno na kosu i ostavite da deluje pola sata. Zatim operite kosu kao i obično.
Maska za regeneraciju oštećene kose:
Pomešajte 1 dl maslinovog ulja, 1 kašiku listova koprive, 1 kašiku cvetova kamilice i ostavite da odstoji sat vremena. Procedite, dodajte kašiku meda, 1 žumance i nekoliko kapi limunovog soka. Četkom za farbanje nanesite masku na kosu, pokrijte folijom i ostavite da deluje pola sata. Nakon toga, operite kosu na uobičajen način.Osim maslinovog ulja, za regeneraciju oštećene kose dobar efekat možete postići i upotrebom ulja od susama.