Dženin i Džon Majk Harvi iz Ohaja su dugi niz godina težili ostvarivanju roditeljskih snova pre nego što su, 1991. godine, pronašli lekara specijalizovanog za problem sa plodnošću, doktora Nikolasa Spirtosa. U to vreme, dr. Spirtos je obavljao funkciju načelnika Odeljenja za reproduktivnu endokrinologiju, neplodnost i vantelesnu oplodnju/transfer embriona u gradskoj bolnici u Akronu. Nakon nekoliko meseci podvrgli su se IUI proceduri, jeftinijoj od IVF tretmana, gde je obrađeni uzorak sperme direktno ubačen u uterus Dženin. Konačno, 1992. godine, Dženin je donela na svet zdravu devojčicu po imenu Džesika.
Međutim, 2021. godine, život porodice Harvi doživeo je neočekivan obrt. Otprilike trideset godina nakon posete doktoru za plodnost, jedan božićni poklon otkrio je dugo skrivenu tajnu koju niko od njih nije mogao ni da nasluti.
Naime, Dženin i Džon su Džesiki i njenom suprugu kupili DNK testove za Božić 2020. godine, s namerom da saznaju više o poreklu svoje šire porodice. Iako su planirali povezivanje s potencijalnim rođacima tokom planiranih putovanja Evropom, rezultati testova šokirali su sve. Test je pokazao da Džesika nema genetsku vezu sa svojim ocem, što je porodicu ostavilo u teškom šoku. Ovo otkriće postavilo je dodatna pitanja o biološkom ocu Džesike i sudbini Džonove sperme.
Nakon istrage, otkriveno je da je biološki otac Džesike muškarac koji je takođe bio podvrgnut tretmanu kod dr. Spritosa u istoj bolnici, u isto vreme kad i Harvijevi. U februaru 2022. godine, supružnici Harvi, uz podršku Džesike, tužili su bolnicu za nesavesnost, nemar i prevaru, tvrdeći da je korišćena sperma stranca umesto Džonove, a što je bilo obavljeno bez njihovog znanja.
Dženin je na konferenciji za medije istakla da njihov cilj nikada nije bio nejasniji i da su želeli dete koje je genetski povezano s oboje. Iako se za ovu porodicu mnogo toga promenilo, naglašavaju da jedna stvar ostaje nepromenjena – ljubav koju imaju jedni prema drugima. Džon dodaje da, uprkos promenama, Majk ostaje njegov muž, a Džesika ostaje njihova ćerka, jer nijedna DNK ne može promeniti tu osnovnu činjenicu. Nadaju se da će javnim deljenjem ove priče pomoći drugima i sprečiti slične situacije u budućnosti.