Pevačica Verica Šerifović dugi niz godina svoj život gradila je u Kragujevcu, gde je osim što je ostvarila uspešnu muzičku karijeru, takođe otvorila i šarmantnu poslastičarnicu. No, kako se decembar prošle godine pretvorio u mesec kada je postala ponosna baka, diva narodne muzike sada provodi više vremena u Beogradu, posvećena podršci svojoj ćerki i uživanju u ulozi bake.
Iako trenutno boravi u Beogradu, Veričin dom u Kragujevcu je već pripremljen za dolazak njenog unuka Maria, čiju posetu sa nestrpljenjem iščekuje. Vila u kojoj živi majka Marije Šerifović odiše elegancijom, a prostrano dvorište se dodatno ističe kao očaravajući kutak. Ono što posebno raduje ljubitelje slatkiša je činjenica da je deo dvorišta pretvoren u poslastičarnicu, gde se sigurno rađaju slatki zalogaji koji će obradovati sva nepca.
Velelepna vila u kojoj majka Marije Šerifović stanuje ne samo da ima prostrano dvorište već i pažljivo uređen prostor unutar objekta. Raskošni detalji ukazuju na to da je pevačica pažljivo vodila računa o estetici, a brojni elementi ukrašavanja, kako se čini, doneti su iz inostranstva, dodajući poseban šarm domu.
Dok je dom Marije uređen u modernom i minimalističkom stilu, Veričina kuća odiše toplinom i elegancijom, obilujući stilskim nameštajem koji pridodaje poseban karakter prostoru. Očekuje se da će se prostrani travnjak ispred Veričine kuće, do leta, pretvoriti u zabavni raj za Maria, gde će mu na raspolaganju biti ljuljaška, tobogan i klackalica, pružajući mu nezaboravno iskustvo igre i zabave.

BONUS TEKST

Macina trava, poznata i kao Marrubium vulgare, predstavlja jednu od najkorisnijih biljaka koja je mnogim ženama koje su očajavale zbog problema s plodnošću pružila nadu i olakšanje. Na našim prostorima, stekla je nadimak “ocaјnica” zbog svoje efikasnosti u lečenju steriliteta kod žena.

Ova biljka, koja je postala sinonim za žensku plodnost, pre svega deluje na uspostavljanje zdravog menstrualnog ciklusa, bez čega često nije moguće začeće. Macina trava reguliše rad polnih žlezda i proizvodnju polnih hormona, što doprinosi i suzbijanju drugih problema kao što su predmenstrualne i menstrualne tegobe kod žena.Priprema čaja od macine trave je jednostavna: jednu kašiku suve biljke potopite u 2,5 dl hladne vode, pustite da proključa, sklonite s vatre i ostavite da odstoji oko sat vremena. Procedite i pijte dnevno 3 ili 4 šolje ovog čaja.

Upotreba ovog čaja je bezbedna za žene koje nemaju druge zdravstvene probleme. Međutim, potrebno je redovno konzumiranje najmanje mesec dana kako bi se postigli željeni rezultati, dok se efekti često primećuju tek nakon 2-3 meseca. Takođe, ne preporučuje se konzumiranje tokom menstrualnog ciklusa. Nakon tri meseca, neophodno je napraviti pauzu od mesec dana jer dugotrajna upotreba može dovesti do povećanja krvnog pritiska. Ukoliko dođe do trudnoće, neophodno je prestati s upotrebom čaja, jer se u tom periodu započinje novi hormonski ciklus.Važno je napomenuti da duhovno stanje igra važnu ulogu u procesu začeća, te je opuštanje ključno. Macina trava može da pomogne i u lečenju bakterijskih infekcija koje mogu ometati trudnoću.

Interesantno je da je macina trava jedna od pet svetih biljaka koje se tradicionalno koriste u obeležavanju najsvetijeg jevrejskog praznika Pasha. To naglašava značaj plodnosti, koja se posebno ceni u kulturama koje naglašavaju matrijarhat.Osim što pomaže u regulisanju menstrualnog ciklusa i lečenju bakterijskih infekcija, macina trava je pokazala izuzetne rezultate i u lečenju disajnih problema, kao što su kašalj, grip, bronhitis, i tuberkuloza. Takođe, podstiče izlučivanje žuči, olakšava varenje, smanjuje nivo šećera u krvi i koristi se čak i za čišćenje rana.

Napomena: Čaj od macine trave se upotrebljava samo po potrebi i ne sme se koristiti tokom trudnoće i dojenja.