Ostrvo Anantahan, smješteno u arhipelagu Marijana u Tihom oceanu, postalo je poprište senzacije tokom Drugog svjetskog rata. Od 1945. do juna 1951., Japanka Kazuko Higa i 32 muškarca bili su zarobljeni na ovom malom ostrvu od svega 33 kvadratna kilometra, živeći zajedno sedam godina. Ova jedina žena i dva pištolja postali su okidač za strast i nasilje, otkrivajući tamnu stranu ljudske prirode. Događaj je poznat kao “Incident na ostrvu kraljice Anantahan”.

Ostrvo Anantahan je bilo pod kontrolom Japana tokom Prvog svjetskog rata, a nakon njega, Japan je osnovao Naniang Ksingfa. Tokom Drugog svjetskog rata, Japan je primijenio politiku slanja mladih ljudi na otoke pogođene ratom kako bi radili. Kazuko Higa, tada 16-godišnja Japanka, pobjegla je iz Okinawe i doselila se na Marijanska ostrva. Udala se za Džengija, zaposlenog na ostrvu Anatahan, gdje su živjeli s lokalnim radnicima. Iako je rat harao, ostrvo Anatahan je izbjeglo direktnu borbu.

Džengi je odlučio napustiti ostrvo zbog rastuće opasnosti od američkih napada, ali Kazuko i on su ostali. Američki napadi su počeli, a oni su se uspješno krili. Kada su tri japanska ribarska broda sa 10 vojnika i 21 ribara stigla na ostrvo nakon brodoloma, Kazuko i Džengi su im pružili dobrodošlicu i pomoć.

Nakon što je Japan kapitulirao, ostrvo Anatahan ostalo je izolovano. Ostala su 10 vojnika, 21 ribar, Kazuko i Džengi. U borbi za preživljavanje, stoka i živina su brzo nestali, prisiljavajući stanovnike na lov za hranom.

Kazuko, jedina žena među 32 muškarca, postala je središte pažnje. Iako su se njezini odnosi sviđali drugima, Džengi je uspostavio red. Nakon što su dva sotrvljana pronašla američki avion s dva pištolja i metke, dinamika moći se promijenila. Kazuko je odlučila da će oba muškarca postati njezini muževi.

Međutim, dolazi do međusobnih sukoba i misterioznih smrti. Džongli odlazi, ali sukobi se nastavljaju, dovodeći do ubistava i nestabilnosti. Nakon što su oružje i moć prešli u ruke nekoliko muškaraca, sukobi su se zaoštrili. Borba za prevlast odnijela je živote, a stanovnici ostrva, suočeni s kobnim posljedicama, predložili su prekid sukoba. Nažalost, već je bilo kasno, a smrti su se nastavile.

Kazuko je postala predmet interesovanja medija i ljudi, predstavljena kao kraljica ostrva i “veštica” koja zavodi muškarce. Hollywood je kasnije pretvorio priču o Kazuko i 32 muškarca u film. Kazuko je preminula u 49. godini od bolesti.