Nakon desetljeća medijske prohibicije, Dunja Ilić prekinula je šutnju u ekskluzivnom intervjuu u uvodnoj sezoni emisije “Nije sve tako crno”, u kojoj je autorica i voditeljica Jovana Matić Đokić ulazila u zadivljujuće detalje iz njezina života koji su izazvali zanimanje javnosti. . Tijekom pauze od deset godina, izdržala je brojne izazove, uključujući borbu s ovisnošću o alkoholu, suočavanje s gubitkom dragih osoba i snalaženje kroz burne romantične veze.
- Ne samo da je doživjela transformaciju u svojim vjerskim uvjerenjima, pa čak i svom imenu, već se i preselila u razne gradove i zemlje prije nego što je konačno donijela odluku da se vrati. Dunja je u razgovoru za Kurir neustrašivo otkrila detalje iz svog bogatog života, odagnavši sva nagađanja. Ajla je hrabro podijelila detalje pokušaja ubojstva ne jednom, već dva puta, na raznim društvenim mrežama. U javnom okruženju neustrašivo je razgovarala o incidentu, šaljući snažnu poruku svima koji su je čuli.
U dobi od 13 godina počeo sam konzumirati alkohol, što se poklopilo s mojim problematičnim ponašanjem u djetinjstvu. Bio sam poznat po tome što sam bio buntovan i stvarao sam mnogo problema. Kad sam napunio 15 godina, moje je ponašanje evoluiralo u granične poremećaje i na kraju se razvilo u afektivni poremećaj. Oni koji pate od ovog poremećaja svjesni su njegove jake korelacije sa zlouporabom supstanci, posebice zabranjenih supstanci. Nažalost, pokušaji samoubojstva prečesti su među osobama koje pate od bipolarnog poremećaja.
- Nažalost, ova bolest često dovodi do ovakvih ishoda ako se ne liječi pravilno uz odgovarajuću terapiju i pod nadzorom nadležnog liječnika. Srećom, pokajao sam se i od tada nisam iskusio nikakve suicidalne misli. Imao sam dva slučaja u kojima ne mogu shvatiti kako sam uspio preživjeti. Ti su se događaji dogodili tijekom psihotične epizode. Ajla je ispričala: “U psihijatriji postoji termin koji objašnjava period koji je prethodio samoubojstvu kao taktiku odvraćanja pažnje. Osobno to nisam doživjela. Niotkuda se dogodila iznenadna promjena u mom životu.
Obavljala sam svakodnevne poslove rutinu kada su me, neočekivano, otkrili i priskočili mi u pomoć pao sam u komu, a liječničke su prognoze bile loše – vjerovali su da ću biti trajno oštećen, neću moći hodati ni govoriti i da ću morati početi ispočetka. Međutim, u igri je bila božanska intervencija. Kako bih se direktno suočila s ovim izazovom, redovito sam tražila savjete psihoterapeuta i psihijatra, tretirajući ovaj problem s najvećom ozbiljnošću ili se ponovno podvrgavam iskušenju alkohola, ozbiljno se suočavam s tim, obećavajući da neću ponavljati pogreške iz prošlosti.
- Ova bitka proždire moj život od 25 godina, obuhvaćajući razdoblje od 7 godina , nije sramota potražiti pomoć. Prava sramota leži u radnjama poduzetim prije nego što se prizna potreba za pomoći. Obavezno pogledajte cijeli intervju na Kurir YouTube kanalu, gdje ćete se uskoro upoznati sa zadivljujućim pričama koje imaju moć promijeniti vaš pogled na svijet. Ovaj intervju izazvao je pažnju stručnjaka za prevenciju suicida, točnije liječnika renomirane Klinike za psihijatrijske bolesti “Dr. Laza Lazarević”.
Dunja Ilić, rođena 1991. u Beogradu, potječe iz ugledne obitelji, majka Mirjana odvjetnica, a otac Jovan istican u ekonomiji i biznisu. Osim toga, Dunja ima mlađeg brata Tijana. Trenutno živi u Prištini na Kosovu, a osnovno i srednje obrazovanje završila je u rodnom gradu. Akademsko bavljenje dovelo ju je do upisa na dva fakulteta: Političkih znanosti, Međunarodnih odnosa i Medijske kulture. U jednom trenutku bila je povezana s Liberalno-demokratskom strankom (LDP) i željela je zauzeti ministarsku poziciju.
- Tijekom školovanja u osnovnoj školi Dunja je svoje umjetničke sposobnosti iskazala sudjelovanjem u zboru i dramskoj sekciji, te je u društvu stekla reputaciju buntovne osobe. Njezine nekonvencionalne ideje uvijek su plijenile pažnju. Boreći se s razvodom roditelja, odlučila je napustiti obiteljski dom s 15 godina i krenuti na put samostalnog života. U tom transformativnom razdoblju svoje je emocije usmjerila u kreativni izričaj, napisavši ne samo jednu, već dvije potresne pjesme, kao i knjigu “Ludački pogled”.