Na fešti je mnoge razveselila jedna baka koja je svojim prekrasnim glasom otpjevala omiljenu narodnu pjesmu “Otvori mi belo Lečne”. Video izvedbe njezine pjesme dospio je na razne platforme društvenih medija, izazvavši mnoštvo emocija kod gledatelja. Kod mnogih je to izazvalo duboku tugu, što je dovelo do izljeva komentara i suza.

  • Na profilu “kafanaonline” na Instagramu osvanuo je snimak na kojem se vidi kako baka obučena u crno, glave prekrivene maramom, samouvjereno drži mikrofon i pokazuje svoj pjevački talent. Komentari su bili prisutni ispod videa. – Trenutno smo svjedoci posljednje ere običnih pojedinaca. Odvojite trenutak da cijenite eteričnu ljepotu kojom odiše žena na fotografiji. Njezina otpornost omogućila joj je da izdrži bezbrojne ratove kroz povijest.

Ona je pravi dokaz snage ljudskog duha. Kao što je jedan komentator rječito izjavio: “Sve je to proživjela, draga duša.” Osjećaj se ponavlja i u drugom komentaru. Baka odiše živopisnom energijom zbog koje je slušanje čini daleko ugodnijim od suvremenih pjevača. Drugi korisnik je rekao da je baka porijeklom s Kosova i darivao joj je blagoslov. Neka nam Bog podari blagoslova i dugovječnosti!

  • Pogled na ruke moje voljene bake, izlizane i izobličene od dugogodišnjeg rada, ispunjava me i tugom i radošću. Njeno srce pjeva od topline, a njene oči zrače ljubavlju. Da živimo još mnogo godina! Komentari otkrivaju da ova baka ima skriveni talent za pjevanje, ali je šteta što nije dobila priliku da ga pokaže.

BONUS TEKST:

U nedavnom članku zadubili smo se u djetinjstvo Isusa Krista, a sada skrećemo pozornost na dob u kojoj je Djevica Marija umrla i događaje koji su je pratili nakon Isusova uskrsnuća. Marija, Majka Božja, bila je kći Joakima i Ane, a bila je zaručena za Josipa, skromnog tesara. Opće je poznato da je prije njihovog braka začela po Duhu Svetom i na kraju rodila u Betlehemu.

Dobro je dokumentirano da je tražila utočište u Egiptu zajedno sa svojim suprugom i djetetom kako bi izbjegla prijetnju Heroda. Osim toga, bila je svjedokom značajnog događaja iz Isusovih ranih godina, kako je opisano u kanonskim evanđeljima. Taj je događaj uključivao Isusovo odvajanje od roditelja i kasnije otkrivenje u Hramu.

Nadalje, njeno prisustvo na svadbi u Kani, gdje je Isus učinio čudo pretvaranja vode u vino, bilježi i Telegraf. Putovanje na Golgotu i Raspeće svjedočila je ona. Tijekom tog značajnog događaja Isus ju je povjerio na brigu svetom apostolu Ivanu Bogoslovu rekavši mu “Ženo! Evo ti sina!” Zauzvrat, on je bio povjeren njoj, a Isus joj je rekao “Evo ti majke!” Ovim simboličnim činom pripala joj je uloga majke svima koji imaju vjeru.

Nakon uskrsnuća, Isus se ukazao većem broju osoba tijekom sljedećih 40 dana. Ti su susreti uključivali interakcije s jedanaest apostola koji su ostali (kao što je Juda sebi oduzeo život), pa čak i s vlastitom majkom. U gornjoj sobi neodređene jeruzalemske kuće, nakon povratka s Maslinske gore nakon Uzašašća, bila je žena koja se isticala među dvanaest apostola, uključujući i Matiju, kao prisutna. Ova žena, čije se ime spominje, ima jedinstvenu čast kao jedina osoba osim apostola koja ima tu čast.

Kršćani obilježavaju ovaj događaj kao Blagdan svih duša ili Duhove, prepoznajući ga kao rođenje Crkve, kada su apostoli, ispunjeni Duhom Svetim, progovorili na način koji je nadilazio jezične barijere. Upravo u tom trenutku, Maria nestaje sa stranica Novog zavjeta, njezino ime je izbrisano iz postojanja.

Općenito se smatra da “žena odjevena u sunce” opisana u Knjizi Otkrivenja možda nije nitko drugi do Marija, a neki također nagađaju da je ona “izabrana gospođa” na koju se aludira u Drugoj poslanici svetog apostola Ivana Krstitelj. Međutim, važno je napomenuti da je njezino ime upadljivo odsutno u ovim referencama. Bez obzira je li to doista ona, to ne daje nikakav uvid u njezinu buduću zemaljsku sudbinu, točnije njezin život nakon Kristova odlaska.