Megan Markl ističe da je ostvarila svoje najdublje snove postajući majka, što je otkrila tokom drugog dana svoje posete Nigeriji sa princem Harijem, dok su delili svoje iskustvo roditeljstva. Vojvotkinja od Saseksa je bila domaćin događaja za žene u liderstvu zajedno sa dr. Ngozi Okonjo-Iweala, generalnom direktorkom Svetske trgovinske organizacije.
Tokom svog govora, Megan je otvoreno govorila o svojoj ljubavi prema majčinstvu, ali je takođe priznala da pronalaženje ravnoteže između porodice i karijere predstavlja niz izazova. Kada su je pitali kako usklađuje majčinstvo sa svojom karijerom, odgovorila je: “Volim biti majka.” Iako joj je jedan prijatelj i mentor pre više od deset godina rekao da nikada neće moći da uskladi zahteve majčinstva sa svojom karijerom, 42-godišnja vojvotkinja ističe da uživa u majčinstvu i da se njeni prioriteti stalno menjaju.
- Tokom diskusije na panelu, Megan je naglasila da se “ravnoteža” u njenom životu menjala tokom godina i da sada izgleda drugačije nego pre deset godina, pre nego što se udala i dobila princa Arčija i princezu Lilibet. “Mislim da to znači da će se ta ravnoteža uvek menjati za vas. Ono što je izgledalo uravnoteženo pre deset godina, sada će se promeniti”, dodala je.
Vojvotkinja od Saseksa, nedavno otkrivši da ima “43 odsto nigerijskog porekla”, oduševila je publiku dok ona i princ Hari nastavljaju svoju uzbudljivu “kraljevsku” turneju po ovoj afričkoj naciji. Megan je stigla na samit žena na čelu gotovo sat vremena kasnije od planiranog, noseći crvenu haljinu s tankim bretele, bez svog supruga princa Harija. U obraćanju publici, istakla je: “Želim da započnem tako što ću vam iskreno zahvaliti na vašem ljubaznom dočeku mene i mog supruga u vašoj zemlji… u mojoj zemlji.”
BONUS TEKST
Jagorčevina, poznata i kao jaglac, nije samo prelepa biljka već se takođe koristi u tradicionalnoj medicini kao potencijalni lek za različite tegobe.
Ova biljka se već vekovima koristi u narodnoj medicini zbog svojih lekovitih svojstava. Njeni cvetovi i listovi sadrže brojne aktivne supstance koje imaju antiseptička, protivupalna i antimikrobna svojstva. U tradicionalnoj medicini, jagorčevina se često koristi za tretiranje respiratornih infekcija poput kašlja, prehlade i bronhitisa. Takođe se koristi i za olakšavanje simptoma alergija i astme.
Osim toga, jagorčevina se smatra korisnom za poboljšanje zdravlja kože. Njena upotreba može pomoći u lečenju akni, ekcema i drugih kožnih problema zahvaljujući svojim protivupalnim svojstvima. Ulje jagorčevine često se koristi u kozmetičkim proizvodima za negu kože zbog svoje sposobnosti da hidrira i umiri kožu.Osim toga, jagorčevina je poznata po svojoj sposobnosti da poboljša cirkulaciju krvi i proširi krvne sudove, što može biti korisno za osobe koje imaju problema sa cirkulacijom ili povišenim krvnim pritiskom.
Ipak, pre upotrebe jagorčevine kao leka, važno je konsultovati se sa stručnjakom ili fitoterapeutom, posebno ako se koristi u kombinaciji sa drugim lekovima ili ako postoje bilo kakve postojeće zdravstvene tegobe.
Osim toga, jagorčevina se tradicionalno koristi za poboljšanje funkcije disajnih puteva i olakšanje simptoma kašlja i respiratornih infekcija. Njeni ekspektorantni efekti mogu pomoći u izbacivanju sluzi i olakšavanju disanja. Kao i kod svih biljnih lekova, pre upotrebe jagorčevine za lečenje bilo koje zdravstvene tegobe, važno je konsultovati se sa stručnjakom ili lekarom, posebno ako već koristite druge lekove ili imate neko postojeće zdravstveno stanje.