U nekom trenutku, svi se nađemo u potrebi za flasterom. Bilo da se radi o malom posjekotini od rukovanja papirom ili neočekivanoj nezgodi u kuhinji, prilično je uobičajeno doživjeti posjekotinu na prstu kada to najmanje očekujete. Povremeno, čin stavljanja flastera na ranu može predstavljati neke izazove.

To je zbog činjenice da možda neće uvijek savršeno odgovarati ili sigurno prianjati ako nisu ispravno pričvršćeni. Nepravilna primjena flastera zapravo može biti glavni uzrok ovih dosadnih problema. Možda će vas iznenaditi, ali godinama ste vjerojatno nepravilno stavljali flastere. Srećom, postoji jednostavna tehnika koja jamči njihovo optimalno prianjanje i dugovječnost.

Mnoge je oduševilo otkriće Rachel Madell na TikToku, gdje je pokazala intrigantnu tehniku. U svom videu vješto je demonstrirala kako preobraziti standardni flaster tako što ga je pažljivo odrezala s oba kraja škarama. Za postavljanje flastera, počnite tako što ćete napraviti dva precizna reza po sredini, pazeći da nema posjekotina na osjetljivom, blijedom dijelu.

@rachelmadell

Plaster Life Hack #simplelifehack #fingerplaster #howamijustfindingout #asimplerlife #goodtoknowtips #lovinglifewithtimefreedom

♬ Acoustic guitar live performance Gentle and nimble in nature(1007339) – Melonest

Zatim odlijepite zaštitni sloj papira i nježno ga postavite na prst, bez da ga omotate. Kod brzog postavljanja flastera uobičajeno je da se proteže preko gornjeg ruba. Međutim, s ovom metodom nema viška mrlje koja strši, što je čini jednostavnim i učinkovitim pristupom bez muke. Kako navodi Večernji list, zapanjujuće je da značajan broj pojedinaca ranije nije bio upoznat s ovom informacijom.

Otkako je Rachel podijelila ovaj nevjerojatni hack na internetu, pojedinci su bili apsolutno zapanjeni i izrazili su želju da ga pokušaju. Jedan je korisnik čak ostavio komentar navodeći: “Spremio sam ovaj video ranije danas, za slučaj da mi ikada zatreba. Hvala!” Unatoč tome što je impresionirala druge svojim savjetima, čini se da sama Rachel malo kasni s trikom. U videu je napisala: “Ne mogu zamisliti svoj život bez interneta.

BONUS TEKST:

Aktiviranje crvenog meteoalarma u Srbiji izravna je posljedica velikih tropskih vrućina koje vladaju u regiji.kardiolog, dao je odgovore na ključna pitanja kako podnijeti paklene afričke temperature hodajući po vrućem asfaltu. Također se bavi početnim pokazateljima sunčanice i toplinskog udara, kao i metodama za prepoznavanje i borbu protiv ovih stanja kako bismo zaštitili naše cjelokupno blagostanje.

Kada se živa digne iznad 40 stupnjeva Celzijevih, briga o našem blagostanju postaje najvažnija. Ekstremne temperature mogu predstavljati značajan rizik za naše zdravlje, zbog čega je ključno da budemo opremljeni znanjem kako bismo se zaštitili i brzo prepoznali znakove upozorenja.

Doktorica Popović, gostujući u emisiji Uranak na K1 televiziji, podijelila je neprocjenjivo stručno znanje, dajući savjete i preporuke kako sačuvati svoje zdravlje na ovim velikim vrućinama. Većina pojedinaca bori se s intolerancijom na toplinu, zbog čega liječnici moraju dati smjernice o ublažavanju štetnih učinaka i mogućih po život opasnih posljedica povezanih s prekomjernom izloženošću toplini.

Većina pacijenata koji se liječe su osobe starije životne dobi s kroničnim bolestima, jer je potrebna prilagodba njihove terapije. Osim toga, novi pacijenti mogu po prvi put doživjeti srčane probleme, često karakterizirane naglim fluktuacijama krvnog tlaka. Kakve implikacije ima promjena terapije za srčane bolesnike tijekom vrućih dana, što prikazuje fotografija sunca, vremena, vrućine i ljeta Emilije Jovanović?

Pojedinac u sedamdesetima, s poviješću bolesti koja uključuje visoki krvni tlak, aritmiju, prethodni srčani udar i ugradnju stenta, također ima dijabetes, što rezultira potrebom za mnoštvom lijekova. Važno je napomenuti da svaki od ovih lijekova ima potencijal utjecati na krvni tlak na određeni način. Stoga se preporučuje da bolesnici u sličnim situacijama redovito kontroliraju svoj krvni tlak kod kuće i sukladno tome prilagode svoje liječenje.

Nakon što se vrućica spusti, propisana terapija može se nastaviti u određenim dozama. Medicinski stručnjaci preporučuju održavanje temperaturne razlike od osam stupnjeva između unutarnje klimatizirane okoline i vanjske temperature. Klimu, kaže liječnik, nije potrebno postavljati na 32 stupnja kada je vani temperatura 40 stupnjeva.

Međutim, i dalje je ključno priviknuti se na okoliš. Održavanje sobne temperature na oko 27 stupnjeva trebalo bi biti dovoljno, jer pad ispod 25 stupnjeva može ugroziti udobnost. Ova donja granica omogućuje tijelu da se prilagodi i prilagodi. Liječnik je istaknuo važnost aklimatizacije, upozoravajući da produljena izloženost hladnoj sobi bez odgovarajuće prilagodbe može dovesti do potencijalnog kolapsa pri prelasku natrag na vanjsku temperaturu.

Nadalje, liječnik je objasnio pojam aklimatizacije. Kako bi spriječili pojavu padanja i prevrtanja pored automobila pri izlasku, uobičajeno je da pojedinci održavaju temperaturu unutar automobila na vrlo niskoj razini. Ipak, preporučljivo je podići temperaturu na otprilike 27 stupnjeva prije napuštanja ureda, automobila ili kuće. Na taj način možete minimizirati utjecaj drastične promjene temperature, koja može doseći čak 40 stupnjeva, i izbjeći toplinski šok.

Kako biste izbjegli veliku vrućinu, liječnik predlaže da sve poslove završite do 10 sati ako morate nekamo ići. Ako morate izaći van usred dana, pametno je potražiti utočište na strani ulice koja je u hladu. U nedostatku hlada, nužno je zaštititi glavu šeširom ili kapom. Kako biste zaštitili svoj vrat, preporuča se okretanje kapice, jer krvne žile prolaze kroz ovo područje i dugotrajno izlaganje suncu može dovesti do širenja žila i mogućeg kolapsa. Još jedna mjera opreza je da navlažite glavu i kapu jer ćete tako smanjiti rizik od ozljeda.

Važno je razumjeti da je mozak posebno osjetljiv na djelovanje prekomjerne topline, što može dovesti do širenja krvnih žila i povećati vjerojatnost raznih ozljeda. Osim toga, preporučljivo je sa sobom nositi bocu vode, po mogućnosti ne smrznutu, jer mnogi liječnici vjeruju da je mlaka voda učinkovitija u hlađenju tijela. Unatoč nedostatku jasnog objašnjenja, općenito se savjetuje suzdržati se od konzumiranja pića poput piva po vrućem vremenu.