Ako vaša djeca vide zid kao platno za slikanje, sigurno ćete cijeniti ovaj trik. Mnogi se roditelji mogu poistovjetiti s ovom situacijom: odmaknete se na trenutak kako biste zgrabili čašu vode, samo da biste se vratili i otkrili da je vaše dijete odnijelo svoju boju na zid.

  • Dok je uklanjanje mrlja s odjeće jednostavan zadatak, što se može učiniti kada djeca ostavljaju tragove na zidovima? I još su ti zidovi bijeli?! Srećom, u današnjem svijetu društvenih medija, drugi velikodušno dijele brojne savjete i trikove od kojih svi mogu imati koristi!

Naime, za izvođenje ove radnje potrebna vam je samo čaša vode, četkica i pasta za zube. Tehnika uklanjanja je vrlo jednostavna: jednostavno nanesite pastu na zid, nježno ga istrljajte četkom, a zatim suhom krpom obrišite mrlju. Najbolji dio je što će svaka bijela pasta za zube djelovati učinkovito.

Da biste vidjeli kako to zapravo izgleda, pogledajte video:

BONUS TEKST

Riba uz hrskavu zelenu salatu ili lagano kuhano povrće. Zvuči primamljivo; međutim, može li se riba koju svakodnevno konzumiramo doista smatrati bogatom nutritivno vrijednom i značajno utjecati na naše tjelesne funkcije? Ne uvijek. Među široko dostupnim vrstama ribe koje se nalaze u svakoj trgovini, postoji nekoliko onih koje bismo trebali izbjegavati. Konzumiranje ribe je korisno zbog omega-3 masnih kiselina i bogate zalihe vitamina D, E, A i vitamina B skupine, kao i esencijalnih minerala.

  • Štoviše, riba ispunjava tjelesne potrebe za proteinima. Koje su vrste ribe preporučljive za konzumaciju, a kojih se treba kloniti? Nije svaka vrsta ribe korisna za konzumaciju. Među vrstama koje stručnjaci predlažu uključivanje u prehranu su skuša, haringa, pollock, bakalar, losos, smuđ, sardine i tuna. Podrijetlo ribe također igra značajnu ulogu; oni koji potječu iz Atlantika ili Pacifika su poželjniji zbog nižeg sadržaja žive.

Dodatno, kako izvještava Medonet, odrasla osoba trebala bi pojesti otprilike desetak konzervi tune kako bi dosegla razinu trovanja živom. Tuna Trudnice i one koje namjeravaju začeti suočavaju se s nešto izmijenjenim smjernicama. Prema preporukama Instituta za majku i dijete, njihova bi se prehrana trebala sastojati isključivo od nemasne i nepredatorske ribe koja potječe iz prethodno spomenutih Atlantskog i Tihog oceana, zajedno sa Sjevernim morem.

  • I za malu djecu savjetuje se konzumacija ove vrste ribe. Pangasius Kod konzumacije ribe ključno nam je osigurati da ona bude bogata omega-3 masnim kiselinama. Nažalost, pangasius ne sadrži gotovo ništa od ovih korisnih masti. Ova slatkovodna riba, poznata po svom blagom ukusu, uživa veliku popularnost u Srbiji. U stvarnosti, pangasius potječe iz Vijetnama, gdje se uzgaja u lošim uvjetima.

Ribe su zatvorene u vrlo ograničen prostor, što ih sprječava da se prirodno razmnožavaju. Kako bi riješili ovaj problem, uzgajivači daju posebne hormonske injekcije (pomoću korionskog gonadotropina) i hrane pangasiusa posebnom hranom koja sadrži riblje brašno, soju i kasavu. Rezultat? Svi ti sastojci upitne kvalitete ulaze u naš organizam zajedno s ribom.

  • Tilapija je slatkovodna riba porijeklom iz Azije, koja se često uzgaja u akvarijima ispunjenim kontaminiranom vodom, što dovodi do njezine izloženosti hormonima i aditivima koji potiču brzi rast. Ova riba je bogata arahidonskom kiselinom iz obitelji omega-6, a dosljedna konzumacija može dovesti do upala, bolesti srca i starenja stanica. S druge strane, nilski grgeč može se pohvaliti nemasnim mesom, značajnim udjelom bjelančevina i obiluje vitaminom A – prednosti koje dijele s drugim zdravijim ribama.

Međutim, ima malo omega-3 masnih kiselina i sadrži značajnu količinu palmitinske kiseline, koja nažalost pomaže u stvaranju lipoproteina niske gustoće (LDL) kolesterola. Vodeno biće. Potvrđeno je da riba maslac posjeduje opasnu, izazovnu ili neprobavljivu oleinsku kiselinu (koja uključuje estere voska).

  • Redovito uzimanje Butterfish-a može rezultirati proljevom, mučninom i potencijalno povraćanjem. škampi Prakse masovnog uzgoja račića često izazivaju kontroverze. Nadalje, mnogi pojedinci zanemaruju važnost čišćenja škampa prije konzumacije, često uključujući sluz iz crijeva (tanka crna linija koja se vidi na poleđini) u svoja jela. Iako su škampi izvor proteina, oni također igraju ulogu u podizanju razine lošeg kolesterola.