Tri su žene sudjelovale u prometnoj nesreći sa smrtnim ishodom i otišle u raj. Na vratima ih je Bog ispitivao o njihovoj nevjernosti prema svojim muževima. Prva žena je priznala da je više puta prevarila muža i kao rezultat toga Bog joj je dao crvena krila.

Druga žena je priznala da je samo jednom prevarila muža i Bog joj je dao žuta krila. Treća žena ponosno je izjavila da svom suprugu nikada nije bila nevjerna. Impresioniran njezinom odanošću, Bog joj je dao bijela krila.

Treća žena tada upita Boga: Tri su žene stigle do vrata raja i bile su mrtve. Bog se pojavio i ispitao ih jesu li ikad prevarile svoje muževe, u kojoj mjeri. Prva žena je priznala da je varala više puta, pa joj je Bog dao crvena krila.

Druga je samo jednom priznala prevaru, pa joj je Bog podario žuta krila. Treća žena ponosno je izjavila da nikada nije prevarila muža, a zauzvrat je dobila bijela krila. Zatim je upitala Boga:

BONUS TEKST

Istraživači su otkrili da je 18%-tno povećanje vjerojatnosti ovih zdravstvenih komplikacija uočeno među osobama s višom razinom masnog tkiva na rukama u usporedbi s onima s mršavijim rukama.

Povišene razine masnoće na rukama i trbuhu povećavaju šanse za razvoj kardiovaskularnih bolesti poput srčanih bolesti i moždanog udara koje mogu uzrokovati oštećenje mozga Veći rizik od srčanih bolesti i moždanog udara Glavni istraživač istraživanja, dr. Huan Song sa Sveučilišta Sichuan u Chengduu, rekao je ovo o svojim nalazima:

“Ova studija naglašava potencijal smanjenja rizika od dobivanja takvih bolesti kod ljudi kroz poboljšanje sastava tijela. Ciljane intervencije koje imaju za cilj u smanjenju masnoće oko struka i ruku— dok promiče zdrav razvoj mišića— može biti učinkovitiji u zaštiti od ovih bolesti od kontrole opće težine.

” 18% veća vjerojatnost neurodegenerativnih bolesti povezana je s visokom razinom masti u rukama, zajedno s 13% povećanim rizikom od takvih bolesti. Tijekom ove gotovo desetljeće duge studije, istraživači su pratili zdravlje i tjelesne osobine oko četiri stotine trinaest tisuća britanskih građana s prosječnom starošću od pedeset i šest godina na početku.

Grupa koju je vodio Song kvantificirala je struk i bokove svakog pojedinca. Testirali su snagu stiska, gustoću kostiju – kao i razliku između masne i nemasne mase za svaku osobu. Međutim, osobe s dobrim stanjem mišića imale su 26 posto manju vjerojatnost da će dobiti Alzheimerovu ili Parkinsonovu bolest na temelju Songovog istraživanja. Čini se da je masnoća pohranjena u rukama i trbuhu povezana s visokim razinama srčanih bolesti i moždanog udara koji kasnije mogu oštetiti mozak.

Tim je otkrio da povećana količina masnoće na rukama dovodi do 18% povećanja šanse za ove zdravstvene probleme u usporedbi s pojedincima s vitkim rukama. Salo na rukama i trbuhu ima veću povezanost sa srčanim i moždanim udarima, što posljedično može dovesti do oštećenja mozga i veće vjerojatnosti srčanih bolesti.

Međutim, pokazalo se da osobe s dobrim stanjem mišića imaju 26% manji rizik od bolesti poput Alzheimerove ili Parkinsonove bolesti. S druge strane, Songov tim primjećuje da se čini da su visoke razine masnoće u rukama i trbuhu povezane s pojavom bolesti srca i moždanim udarom— stanjima koja mogu dovesti do oštećenja mozga.

Brzo liječenje ovih kardiovaskularnih bolesti je važno, rekao je Song. Ako ne djelujete brzo i učinkovito u njihovom liječenju, to može dovesti do Alzheimerove ili Parkinsonove bolesti — između ostalih degenerativnih bolesti koje se mogu pojaviti kasnije. Nalazi istraživanja uključeni su u srpanjsko izdanje časopisa Neurology.