Pjevača Mileta Kitića godinama prate glasine da je otac starlete Mace Diskrecije, iako on nikada nije potvrdio tu informaciju. U jednom razgovoru, Kitić se osvrnuo na ovu temu i pokušao objasniti nastanak tih glasina.
Rekao je da je sve počelo zbog fotografije na kojoj je neko manipulirao slikom njegove kćerke Elene, stvarajući sličnost između nje i Mace. Kitić tvrdi da Macu uopšte ne poznaje i da nema nikakve veze s njom, te smatra da su te priče potpuna besmislica.
S druge strane, Maca je javno govorila o ovoj temi, a tokom emotivnog gostovanja u emisiji “ShowBLIZ”, zaplakala je kada je pričala o Kitiću i DNK testu koji nikada nisu uradili. Maca je priznala da ne može sa sigurnošću reći da li joj je Kitić otac, jer nemaju nikakvu potvrdu.
Dodala je da je pokušala stupiti u kontakt s njim, ali smatra da ga njegova supruga sprečava. Navela je i da on nikada nije pokazao interes da je upozna. Iako je ranije priželjkivala susret s njim, sada smatra da više ne želi kontakt i izražava žaljenje zbog njegovog izostanka u njenom životu.
BONUS TEKST
Med je jedinstven proizvod prirode koji se koristi već hiljadama godina, a zbog svojih nevjerovatnih svojstava i hranljivih vrijednosti često ga nazivaju „tečnim zlatom“. U starom Egiptu med je bio toliko cijenjen da se koristio kao sredstvo plaćanja i kao sastojak u različitim medicinskim receptima. Smatran je božanskim darom, a mnoge civilizacije vjerovale su da ima čudotvorna ljekovita svojstva. Danas znamo da je med bogat antioksidansima, vitaminima i mineralima, što ga čini korisnim za naše zdravlje na mnogo načina.
Jedna od najfascinantnijih karakteristika meda je njegova nevjerovatna trajnost. Pronađeni su lonci meda stari preko 3.000 godina u egipatskim grobnicama, i nevjerovatno, bili su potpuno jestivi! To se dešava zbog medovog niskog sadržaja vlage i visokog nivoa prirodnih kiselina, što sprječava razvoj bakterija i gljivica, čineći ga jednim od rijetkih namirnica koje se praktično nikada ne kvare. Njegova dugovječnost i stabilnost kroz vrijeme čine ga savršenim prirodnim konzervansom.
Osim trajnosti, med ima i niz drugih zdravstvenih prednosti. Koristi se kao prirodni lijek protiv kašlja, jer oblaže grlo i smiruje iritaciju. Posebno je efikasan manuka med, koji potiče iz Novog Zelanda i sadrži jedinstvene antibakterijske komponente. Studije su pokazale da ovaj med može biti jednako efikasan kao neki sintetički antibiotici u borbi protiv infekcija. Takođe, med je poznat po svojim umirujućim svojstvima i može pomoći kod nesanice. Smatra se da kašičica meda prije spavanja može stimulisati oslobađanje melatonina, hormona koji reguliše san.
Pored toga, med se koristi u kozmetičkoj industriji zbog svojih hranljivih i hidratantnih svojstava. Sastojci meda pomažu u obnavljanju kože, smanjujući crvenilo i iritaciju. Domaće maske za lice s medom i drugim prirodnim sastojcima omekšavaju kožu i pomažu u borbi protiv akni i drugih nesavršenosti.
Jedinstvena osobina meda je i njegova sposobnost da se koristi u liječenju rana. Zbog visokog osmotskog pritiska, med izvlači vlagu iz rana, što smanjuje mogućnost infekcije i pomaže u procesu zarastanja. U ratovima širom svijeta, vojnici su koristili med kao prvu pomoć za dezinfekciju rana kada nisu imali pristup medicinskim sredstvima.
Na kraju, zanimljivo je da su pčele nevjerovatne radnice koje tokom svog života proizvedu samo jednu dvanaestinu kašičice meda. Da bi sakupile nektar za samo jedan kilogram meda, pčele moraju posjetiti oko četiri miliona cvjetova, što svjedoči o njihovoj nevjerovatnoj radnoj etici i složenosti njihovih kolonija. Med je zaista jedinstven dar prirode, cijenjen kroz istoriju, a njegova vrijednost se nastavlja i u modernom društvu, gdje se koristi u medicini, prehrani i kozmetici.