Jedna je žena demonstrirala pametnu metodu za održavanje stalno čiste WC školjke i ugodno mirisne kupaonice. WC je kućanski uređaj koji zahtijeva često čišćenje zbog brzog nakupljanja prljavštine i kamenca. Štoviše, kupaonice često imaju neugodne mirise. Međutim, stručnjak za čišćenje koji dijeli korisne savjete na TikToku otkrio je fantastičnu metodu kako zahod održavati svježim i besprijekorno čistim.

Uz sljedbenike od 1,5 milijuna ljudi, njezini su savjeti visoko cijenjeni i pouzdani. Umjesto korištenja više proizvoda za čišćenje za ribanje WC školjke, žena je predložila jednostavniju metodu. Savjetovala je uzeti jednu kapsulu za pranje rublja i staviti je u plastičnu posudu zajedno s pola litre tople vode.

Vilicom je probušila kapsulu i miješala dok se i deterdžent i kapsula ne otope. Dobivenu tekućinu zatim možete uliti u držač WC četke. Preostalu smjesu ulijte u WC školjku, koju zatim možete oribati četkom. Na kraju se kist zajedno s tekućinom vraća u držač. Ovo snažno rješenje ne samo da uništava bakterije, već i učinkovito čisti i uklanja neugodne mirise.

@donnamendoza35

This smelled so much better. #cleantok #cleaningtiktok #hacks #saturday #cleaning #foryou

♬ original sound – teeharpo

Unutar kapsula za pranje rublja krije se snažno sredstvo za čišćenje koje ne samo da uništava bakterije iz WC školjke, već i daje ugodan miris cijeloj kupaonici. Sa svakim dnevnim četkanjem WC školjka ostaje netaknuta, a kupaonica odiše ugodnim mirisom, sve dok se cijela smjesa ne potroši.

BONUS TEKST

Hormonalne promjene koje se događaju tijekom menopauze predstavljaju značajan izazov za žene u održavanju zdrave tjelesne težine. Odgovor tijela na ove promjene je pohranjivanje hranjivih tvari, što još više otežava kontrolu težine. Za ilustraciju, razmotrimo scenarij u kojem se potroši 1000 kalorija. Prije menopauze tijelo bi obično koristilo 700 kalorija i skladištilo preostalih 300. Međutim, nakon menopauze ovaj se omjer promijenio, tako da tijelo sada troši 300 kalorija i skladišti 700.

Kako bi održale vitku figuru i izbjegle nakupljanje masnoća na području trbuha, te bokova i stražnjice, žene se ne moraju samo baviti redovitom tjelesnom aktivnošću već i pomno paziti na izbor prehrane. Prema dr. Amandi Dajli, profesorici na Sveučilištu Loboro, žene u menopauzi često se susreću sa specifičnim izazovima kao što su poremećaji spavanja i nagle promjene raspoloženja.

Prema riječima dr. Dajlija, preporuča se postupno unositi izmjene u dnevnu rutinu, počevši od odabira hrane i pića, a potom i fizičkih aktivnosti. Najkorisniji prijedlog je da vaša dnevna prehrana uključuje pet porcija voća ili povrća, bilo da se konzumira svježe ili kuhano. Time ćete svoje tijelo opskrbiti s 30 grama vlakana koja se smatraju jednim od najvažnijih sastojaka zdrave prehrane.

Najmanje 25% ovih vlakana treba se sastojati od topivih vlakana, koja se mogu dobiti iz raznih izvora kao što su grah, leća, ječam, zob, naranče, lanene sjemenke, jabuke, kruške, jagode i orašasti plodovi. Ova posebna vlakna služe kao ključni prebiotici, hraneći korisne bakterije u našim crijevima i utječući na probavni proces. Nadalje, oni igraju vitalnu ulogu u optimizaciji apsorpcije hranjivih tvari, reguliranju razine šećera u krvi i snižavanju LDL kolesterola, što ih čini vrijednim sredstvom u bilo kojem planu prehrane.