Uz ovaj jednostavan trik, muhe se mogu lako odvratiti i spriječiti da zujaju okolo. U vašem domu dočekat će vas božanstvena aroma, a dosadne mušice više neće biti smetnja. Postoji jedna uobičajena namirnica koju unosimo u svakodnevni život, a koja služi kao trajni lijek za ove dosadne bube.

  • Da biste postigli željeni rezultat, jednostavno narežite tri do četiri limuna na pola i strateški ih stavite na rešetke pećnice. Ostavite ih na miru preko noći, pazeći da vrata pećnice ostanu odškrinuta. Sljedeći dan isključite pećnicu i kratko je stavite na nižu temperaturu. Kako piše Magazin Novosti, kada se limuni potpuno ohlade, bacite ih u smeće.

Tijekom ljetnih mjeseci, smeće koje sadrži hranu i druge kvarljive predmete postaje glavno leglo muha. Muhe posebno privlači miris pokvarene i raspadajuće hrane, stoga je bitno redovito uklanjati smeće i osigurati da su vaše kante dosljedno zatvorene. Bilje Muhe možete učinkovito otjerati korištenjem specifičnih biljaka ili začina s jakim mirisima. Uvođenjem ovih prirodnih sredstava za odvraćanje u vašem domu ili vrtu osigurat ćete okruženje bez muha.

  • Neki primjeri takvih repelenata uključuju bosiljak, lavandu, neven, lovorov list i metvicu. Kad se pomiješaju, kajenski papar i voda stvaraju snažnu mješavinu. Muhe se mogu učinkovito odvratiti korištenjem kombinacije kajenskog papra ili mješavine kajenskog papra i vode. Jednostavno pomiješajte dva sastojka u bočici s raspršivačem i nastavite s nanošenjem otopine u okolini.

Zamke dizajnirane za hvatanje letećih insekata. Ove biljke, kao što im ime govori, hranu dobivaju od muha i raznih drugih insekata. Kada se nalaze u vanjskom vrtu, sami će pojesti ove štetočine, ali kada se drže u zatvorenom prostoru, potrebna im je ljudska intervencija za prehranu. Ako vas muče muhe i ne možete ih se riješiti, postoji niz prirodnih lijekova koji vam mogu pomoći. Kombinacija octa i sredstva za pranje posuđa Napravite učinkovitu zamku za muhe kombinirajući tekućinu za pranje posuđa i ocat.

  • Uzmite visoku čašu i pomiješajte otprilike tri centimetra jabučnog octa s malom količinom tekućine za pranje posuđa. Pokrijte staklo prozirnom folijom i pričvrstite ga gumenom trakom, osiguravajući čvrsto prianjanje. Bušilicom napravite rupe u prozirnoj foliji. Zamamni miris jabučnog octa privući će muhe, ali deterdžent će ih uhvatiti u zamku, spriječiti njihov bijeg. Unutar boce nalazi se vješto skrivena zamka. Da biste napravili zamku za muhe, započnite s kupnjom plastične boce, veličine jedne ili dvije litre. Uklonite gornji dio boce tako da ga odrežete.

Zatim pomiješajte vodu i šećer u boci. Nakon što je smjesa pripremljena, ponovno pričvrstite odrezani dio boce, ali ga okrenite tako da otvor na kojem bi obično bio čep sada bude uronjen u vodu i šećer. Primjenom ove metode, muha će biti namamljena šećerom i ući će u bocu, ali neće moći razaznati izlaznu strategiju. Ljepljive trake i sprejevi obično se koriste u razne svrhe. Za pomoć pri hvatanju i zadržavanju muha mogu se koristiti ljepljive trake.

  • Osim toga, dostupni su razni insekticidi u obliku spreja za uništavanje insekata. Važno je biti oprezan pri nanošenju ovih sprejeva, pazeći da ih ne koristite pretjerano i izbjegavati kontakt s kemikalijama na koži ili u očima. Suočavanje s muhama može biti prilično mučno, au određenim slučajevima čak i opasno.

Postaje ključno eliminirati sve izvore hrane koji bi ih mogli privući i uspostaviti organske mehanizme za njihovo zarobljavanje, osiguravajući im da ostanu izvan kuće. Korištenje specifičnih biljaka i repelenata za insekte također se može pokazati učinkovitim. Iako pronalaženje najučinkovitije metode za iskorjenjivanje muha može predstavljati izazov, ključno je ostati uporan kako biste postigli uspjeh.