Glumica Sloboda Mićalović vrlo pažljivo brine o svom izgledu, kako o licu, tako i o telu koje je oduvek bilo u vrhunskoj formi. Njena dijeta i način ishrane zaslužni su što u 43. godini izgleda kao da ima dvadeset i nešto. Redovno vežbanje, aktivan život i specijalan način ishrane učinili su da glumica nema ni gram viška kilograma.

  • Zbog specifičnog posla, Sloboda nema uvek vremena za ručak sa porodicom, pa često nosi obroke za poneti, koje za nju priprema nutricionistkinja iz Novog Sada. Što se tiče fizičke aktivnosti, vežba tri puta nedeljno sa ličnim trenerom i pridržava se sopstvene rutine kada je u pitanju ishrana.

„Hranim se zdravo, ali nikada ne idem u krajnost. U mom meniju je zastupljeno baš sve, i povremeno sebi dam slobodu da pojedem nešto slatko. Vremenom sam naučila da količina mora biti manja nego što bih želela, jer sam sklona gojenju, ali sada sam već navikla da uvek malo ostanem gladna na kraju obroka,“ otkrila je Sloboda Mićalović. Ključni sastojak u njenim obrocima za poneti je brezina voda.

„Brezina voda je jedinstvena, prirodno čista voda koja se dobija istakanjem iz stabla breze u rano proleće. Jedan je od retkih fitoproizvoda koji istovremeno stimulišu oba organa koja pročišćavaju telo: jetru i bubrege. Brezina voda je dar prirode za detoksikaciju, ubrzavanje metabolizma i čišćenje kože. Ona čisti i oporavlja organizam, osvežava i krepi,“ navodi se na Instagram profilu kompanije koja Slobodi isporučuje obroke.

BONUS TEKST

Porodični sukobi su neizbježan dio života, ali način na koji se nosimo s njima može značajno utjecati na naše odnose i emocionalno zdravlje. Kada se suočavate s napetim situacijama poput onih u kojima se nalaze Darko Lazić i njegova majka Branka, važno je pristupiti problemu s empatijom, razumijevanjem i otvorenom komunikacijom.

1. Razgovarajte otvoreno i iskreno: Ključ rješavanja sukoba leži u otvorenoj komunikaciji. Organizirajte sastanak na kojem će svi uključeni moći izraziti svoje osjećaje i mišljenja bez prekidanja. Važno je da svi osjećaju da su saslušani i da njihovi osjećaji nisu zanemareni.

2. Pokažite razumijevanje i empatiju: Pokušajte razumjeti perspektivu druge osobe. Empatija može pomoći u smirivanju tenzija i otvaranju puta za konstruktivan dijalog. Priznajte osjećaje druge osobe i pokažite da vam je stalo do njihovog gledišta.

3. Držite fokus na rješenju: Umjesto da se usredotočite na problem, usmjerite se na traženje rješenja. Zajednički rad na pronalaženju kompromisa ili rješenja koje zadovoljava sve strane može pomoći u smirivanju sukoba.

4. Izbjegavajte optuživanje: Optuživanje i kritiziranje samo će pogoršati situaciju. Umjesto toga, koristite “ja” izjave kako biste izrazili svoje osjećaje i potrebe bez optuživanja drugih. Na primjer, umjesto da kažete “Ti si kriv za ovo”, recite “Osjećam se povrijeđeno kada se to dogodi”.

5. Potražite pomoć treće strane: Ako sukob postane previše intenzivan i ne možete ga riješiti sami, razmislite o potrazi za pomoć treće strane. Porodični terapeuti ili medijatori mogu pružiti objektivan pogled i pomoći u usmjeravanju razgovora ka rješenju.

6. Postavite granice i poštujte ih: U nekim slučajevima, možda će biti potrebno postaviti granice kako bi se spriječili daljnji sukobi. Jasno definirajte što je prihvatljivo ponašanje i držite se tih granica kako biste zaštitili svoje emocionalno zdravlje.

Rješavanje porodičnih sukoba zahtijeva strpljenje, vrijeme i predanost. Kroz otvorenu komunikaciju i razumijevanje, moguće je prevladati nesuglasice i izgraditi jače, zdravije odnose.