Pospremanje perilice za rublje sigurno nije najugodniji zadatak. Uređaji koji se teško čiste predstavljaju izazov čak i za iskusne domaćice. Istodobno, to se može postići na jednostavan i ekološki prihvatljiv način. Portal domekiogrodek dao je upute kako to ostvariti. Jednostavno upotrijebite predmet koji vjerojatno već imate u kuhinji. Važno je redovito čistiti perilicu rublja.

  • Pospremanje perilice za rublje uvjerljivo je jedan od kućanskih poslova s ​​kojima najmanje uživate. Unatoč tome, ovo je bitno za pravilan rad uređaja. Perilica rublja koja je prljava i na kojoj se nakupio kamenac neizbježno će početi kvariti. Osim odjeće koja nakon pranja nosi miris koji je više sličan plijesni nego svježini. Unatoč tome, nema potrebe za čišćenjem bubnja ili brtvi vrata perilice.

Primjenom ove provjerene metode postići ćete veću točnost i brzinu u svom radu. Jednostavnim dodavanjem čaše ovog domaćeg lijeka u perilicu rublja izgledat će kao nova nakon završetka ciklusa. Koja je preporučena učestalost čišćenja vaše perilice rublja? Iz razloga koji ostaju nejasni, brojni pojedinci tvrde da kada perilica rublja čisti našu odjeću, odjeća se u biti sama čisti. Ipak, ta izjava je netočna. Malo je ljudi svjesno ispravnog načina čišćenja perilice rublja ili učestalosti kojom je treba održavati.

  • Kako bi naše rublje ostalo čisto i ugodno mirisno, neophodno je održavati perilicu rublja. Prljavština koja se duže vrijeme zadržava na brtvama može pronaći svoj put do našeg rublja, a to je nešto što želimo izbjeći. Čišćenje perilice rublja je bitno barem svakih šest mjeseci. Naravno, možete ga ponoviti prema potrebi ovisno o okolnostima. Koji je najbolji način za čišćenje perilice rublja?

Ocat s udjelom alkohola učinkovit je za čišćenje perilice rublja. Tri šalice smjese ulijte ravno u bubanj, a potom namjestite program na temperaturu od 90 Celzijevih stupnjeva. Nakon završetka dvosatnog ciklusa pranja, otvorite vrata kako biste omogućili perilici da ispusti miris octa. Ocat je vrlo učinkovito rješenje za uklanjanje naslaga, kamenca i ostataka deterdženta. Također uklanja gljivice, viruse i bakterije. Jednom mjesečno perilicu obavezno očistite na ovaj način.

  • Gadget će ostati u izvrsnom stanju, bez obzira na to koliko je star. Ne zaboravite također očistiti dozator deterdženta i druge komponente koje zahtijevaju redovito održavanje. Nakon završetka ciklusa pranja izvadite spremnik za deterdžent i omekšivač. Ostaci vode i deterdženta nakupljaju se u ladici, što potencijalno može dovesti do stvaranja plijesni, zbog čega je neophodno redovito čišćenje.

U tu svrhu može se koristiti i ocat. Jednostavno uronite spremnik u vodu zajedno s proizvodom, a zatim starom četkicom za zube oribajte prljavštinu sa svakog kutka i pukotine. Svaka 2-3 mjeseca obavezno očistite filtar i sifon perilice rublja. Ta su područja mjesta na kojima se skupljaju dlake, krzno i ​​sitne čestice koje potencijalno ometaju uređaj. Ako filtar i sifon ne čistite redovito, to može dovesti do nepravilnog rada perilice i potencijalno oštetiti.

  • Koja je najučinkovitija metoda za brzo i učinkovito čišćenje perilice rublja? Postoji pouzdana tehnika za brzo i učinkovito izvršavanje ovog zadatka. Sve što nam treba je jedan limun, malo paste za zube, ocat i malo sode bikarbone. Prerežite limun na dva dijela i na njega nanesite pastu za zube. Zatim ga stavite u bubanj perilice i nanesite malu količinu paste na unutarnju stranu vrata perilice. Zatim oblikujte brtvu, pospite je sodom bikarbonom, a zatim je prelijte octom.

Jedini preostali korak je odabrati kratki ciklus pranja i zatim ukloniti svu preostalu vodu s dna perilice. Korištenje mahuna za pranje posuđa za čišćenje perilice rublja. Za učinkovito funkcioniranje perilice potrebno ju je dobro održavati, što se može postići samo redovitim čišćenjem. Odmah ćete se oduševiti ovim fantastičnim trikom. Potrebne su nam 2 kapsule za perilicu posuđa. Pristup: Stavite dvije tablete u bubanj perilice kada je prazan.

  • Zatvorite vrata perilice rublja i odaberite ciklus pranja pamuka na 60 °C. Sada možete aktivirati perilicu i dopustiti joj da dovrši cijeli ciklus bez rublja unutra. Promatrajte vodu u bubnju i primijetit ćete da ostaje prljava i nakon 10 minuta. Nakon sat vremena voda u perilici rublja postaje prilično mutna, što znači da je puna taloga. Do završetka programa perilica rublja blista i potpuno je dezinficirana, što ukazuje da će se kvaliteta pranja također poboljšati. Želimo vam svu sreću!