Ako tražite načine kako eliminirati mokraćnu kiselinu iz svog sustava i ublažiti simptome gihta, postoje tri narodna lijeka koja su se pokazala učinkovitima. Prekomjerna količina mokraćne kiseline može uzrokovati nelagodu u zglobovima i potencijalno dovesti do gihta. Kako biste lakše izbacili mokraćnu kiselinu iz tijela, uzmite u obzir sljedeće savjete.

  • Tijelo doživljava navale crvenila, oticanje zglobova i bolove zbog gihta, upalnog artritisa. Kretanje postaje bolno, a tijelo se osjeća ukočeno i natečeno. Prekomjerna količina mokraćne kiseline u tijelu čest je uzrok gihta. U slučajevima kada bubrezi ne funkcioniraju optimalno i ne uspijevaju eliminirati svu mokra

ćnu kiselinu iz tijela, mokraćna kiselina ima potencijal očvrsnuti i nakupiti se oko zglobova. To označava početak upalnog procesa. Koje su metode za eliminaciju mokraćne kiseline iz tijela? Osobama s povišenim razinama mokraćne kiseline u sustavu savjetuje se promjena prehrambenih navika.

Preporuča se dati prednost konzumaciji svježih namirnica, poput voća i povrća, dok se ograniči unos plodova mora, mesa, alkohola i prerađenog šećera, jer oni mogu pridonijeti povišenoj razini mokraćne kiseline. Pobrinite se da ostanete hidrirani pijući velike količine vode.

  • Osim toga, postoje prednosti uključivanja prirodnih sokova i biljnih čajeva u vašu prehranu. Ovdje navedeni lijekovi pokazali su se vrlo učinkovitima u uklanjanju mokraćne kiseline iz tijela.

Sastojak poznat kao soda bikarbona naširoko se koristi u pečenju i kuhanju. Prema Steeleu, preporučena doza za konzumaciju sode bikarbone je pomiješati pola žličice sa šalicom vode i konzumirati to svakodnevno.

  • No, ako se konkretno radi o gihtu, savjetuje se povećati količinu na punu čajnu žličicu otopljenu u šalici svježe vode prije konzumiranja.

Konzumacijom mješavine tople vode pomiješane sa sokom od pola limuna svako jutro prije jela možete alkalizirati svoje tijelo i ublažiti bezbroj zdravstvenih problema, poput gihta. Preporučuje se konzumiranje 200 ml ove vode s limunom na prazan želudac.

  • Oštar i svestran jabučni ocat nudi brojne zdravstvene prednosti i koristi u kulinarstvu. Učinci jabučnog octa usporedivi su s onima vode s limunom jer oba doprinose stvaranju alkalnog stanja u tijelu.

 Da biste uključili jabučni ocat u svoju rutinu, jednostavno pomiješajte jednu žlicu octa s 200 ml vode i konzumirajte ovu mješavinu dva puta dnevno. Preporuča se popiti jednu čašu prije ručka i drugu čašu prije večere.

BONUS TEKST:

Edem gležnja, tegoba koja se često javlja, osobito je česta kod starijih osoba i trudnica. Dok edem gležnja obično nije ozbiljan medicinski problem, može poslužiti kao simptom koji ukazuje na temeljna, potencijalno teža stanja. Periferni edem, koji se odnosi na nakupljanje prekomjerne tekućine u blizini gležnjeva, primarni je razlog otečenih nogu i gležnjeva.

Ovo stanje, koje obično imaju starije osobe, karakterizira zadržavanje vode. Simptomi natečenih gležnjeva i nogu obično se opažaju u donjim ekstremitetima, jer gravitacija ima tendenciju nakupljanja viška tekućine u tim područjima. Ovaj fenomen nastaje zbog gravitacijske sile koja uzrokuje zadržavanje tekućine u nogama i stopalima. Simptomi natečenih gležnjeva, koji mogu biti uzrokovani perifernim edemom, bolestima, reakcijama na lijekove ili trudnoćom, uključuju:

Prisutnost natečenih nogu karakterizira mekana i natečena oteklina koja počinje od stopala i širi se do gležnja unutar kratkog vremena nakon skidanja obuće. Čak i nakon što oteklina splasne, ostaje vidljiv ožiljak kao podsjetnik. Zahvaćeno područje izgleda nešto bljeđe, a rub otekline je tamniji od okolne kože. Ako imate otečene noge u gležnju, važno je konzultirati liječnika za točnu dijagnozu.

Samo liječnik može utvrditi temeljni uzrok i može preporučiti dodatne pretrage, terapiju ili kućne lijekove. Može postojati mnoštvo uzroka, od ozljede do potencijalne indikacije teže bolesti. 1. Periferni edem, karakteriziran natečenim nogama i zadržavanjem vode. Pretjerano nakupljanje tekućine u određenim dijelovima tijela dovodi do stanja poznatog kao edem, koje se manifestira kao oteklina.

Tipično, područja koja su najsklonija oticanju uključuju noge, ruke, gležnjeve i stopala. Postoje različiti čimbenici koji mogu dovesti do blagog edema, uključujući trudnoću, predmenstrualne simptome, prekomjeran unos soli, dugotrajno stajanje ili određene lijekove. Osim toga, edem može biti simptom ozbiljnijih temeljnih zdravstvenih stanja, kao što su bolest bubrega, srčani problemi, problemi s venama ili disfunkcija limfnog sustava.