Priprema je laka, a okus je jednostavno izvanredan! Vodeći recept za punjene šnicle dolazi iz Turske; može se pohvaliti izvanrednom sočnošću i okusom, s jednostavnom tehnikom kao ključnom tajnom. Važan savjet iz našeg videa o jemenskoj kuhinji otkriva da je za stvaranje ukusnog i vlažnog dimljenog odreska ključno koristiti samo jednu vrstu mljevenog mesa, a ne mješavinu.

  • Nadalje, kuhari u Turskoj paze da je odrezak dobro začinjen prije prženja. Obično se ovo jelo poslužuje uz salatu. Sastojci su: 1 kilogram mljevenog mesa, 1 žličica crnog papra, 1 žličica mljevene crvene paprike, 1 žličica slatke paprike, 1 žličica kumina, 1 žličica korijandera, 1 žlica mljevenog češnjaka, 1/2 šalice nasjeckanog peršina i 1 glavicu luka.

Priprema: Namočite nasjeckani luk u vodi. Pomiješajte mljeveno meso sa začinima, češnjakom i peršinom, pazeći da je sve dobro izmiješano. Nakon što luk ocijedite, umiješajte ga u smjesu s mesom. Sve sastojke dobro izmiješajte, pa od smjese oblikujte kuglice i spljoštite ih. Pržiti na vrućem ulju.

DODATNI TEKST

Izbjeljivanje i bojanje kose imaju svoje posljedice, a proces posvjetljivanja obično počinje s pramenovima. Prije donošenja takvog izbora, pametno je procijeniti kvalifikacije frizera koji će provesti postupak. Na taj način možete minimizirati šanse da vam se ne sviđa vaš novi izgled i spriječiti razočaranje odlaskom s oštećenom, sprženom kosom. Evo pitanja koja mnoge žene obično postavljaju prije nego što se odluče nastaviti s ovim tretmanom.

  • Ugrožavaju li pramenovi kose zdravlje vaših pramenova? Apsolutno, promjena boje vaše kose neizbježno će uzrokovati određeni stupanj oštećenja. Ipak, opseg ove štete ovisi o veličini učinjenih promjena. Manji pramenovi mogu dovesti do zanemarive ili čak neprimjetne štete, dok ciljanje na platinastu nijansu ili uklanjanje višestrukih pramenova može prouzročiti značajnu štetu.

Razlog tome je što izbjeljivač uklanja pigment iz kose, što dovodi do povećane osjetljivosti folikula, što može dovesti do toga da pramenovi izgledaju bez sjaja, suhi i osjetljivi na lomljenje. Presudno je priznati da je određena razina oštećenja vaše kose neizbježna, jer je to istina. Postoje metode koje frizer može primijeniti kako bi umanjio štetu. Ne može posvijetliti kosu bez upotrebe izbjeljivača, što ukazuje da je oštećenje neizbježno; međutim, korištenjem učinkovitijih profesionalnih proizvoda za njegu kose koji sadrže prave kemikalije, on može poboljšati njezin izgled.

  • Osim toga, primjena ispravne tehnike tijekom postavljanja pramenova ključna je za smanjenje nepotrebne štete. Također je važno da frizer redovito provjerava foliju kako bi osigurao da proces izbjeljivanja ne premaši ono što je potrebno. Metode za održavanje vaše dobrobiti kod kuće uključuju osnovne prakse za njegu kose koje pomažu u sprječavanju daljnjeg oštećenja.

Preporučljivo je ograničiti svakodnevno pranje i svesti na minimum upotrebu alata za toplinsko oblikovanje kao što su sušila za kosu, pegle i uvijači. Za one s kovrčavom kosom dostupni su učinkoviti tretmani kod kuće, a savjetovanje s frizerom za preporuke proizvoda je mudar izbor. Ovi se tretmani koriste na kosi, dopuštaju im da prodru prije šamponiranja, a nakon toga slijede regenerator ili tretman dubinskog regeneriranja, zbog čega se trud doista isplati.

  • Koji je prikladan vremenski okvir za zakazivanje novog termina u salonu? Najbolje je pustiti kosu da miruje što je duže moguće. Kada idete frizeru, ako se fokusirate na njegu svoje kose od korijena, planirajte sljedeći tretman svakih osam do dvanaest tjedana kako biste smanjili vidljivost uraslih dlačica. S druge strane, ako se odlučite za ombre stil ili tehniku ​​koja ne utječe na cijelu dužinu vaše kose, preporučuje se pričekati tri, šest ili čak dvanaest mjeseci prije nego što se podvrgnete novom tretmanu.