Ceca Ražnatović, poznata folk diva, i njena bivša frizerka i kuma Svetlana Bubanja Bucka bile su predmet brojnih spekulacija i priča o njihovom odnosu. Priča o njihovoj povezanosti, saradnji i navodnim nesuglasicama dugo je intrigirala javnost, ali sada su mnoge nejasnoće konačno rasvetljene. Bucka, koja je bila gošća u dokumentarnoj dramskoj seriji „Ceca Show“, otvoreno je govorila o svom odnosu sa Cecom, njihovim izazovima, trijumfima i zajedničkim iskustvima tokom skoro dve decenije saradnje.

„Naša saradnja počela je 2001. godine, a sve je započelo nakon što je Ceca preko svojih prijatelja i zaposlenika čula za mene. Gotovo 19 godina smo zajedno radile i prošle kroz mnogo toga. Naš odnos je obuhvatao celu lepezu emocija i događaja — od radosti i smeha, do suza i teških trenutaka,“ ispričala je Bucka, osvrćući se na bogatu istoriju svog odnosa sa Cecom.

  • Jedan od trenutaka koji je posebno istakla desio se tokom Cecinog koncerta u Sidneju. „Bilo joj je jako teško da stoji u sandalama. Prišla sam joj i pomogla da ih izuje. Nakon koncerta, fanovi su se okupili da se fotografišu s njom. Haljina koju je nosila bila je bez dodatnog sloja na vrhu, samo s tankim naramenicama. U jednom trenutku primetila sam da je jedan remen počeo da puca. Preskočila sam ventilatore i uspela da uhvatim remen pre nego što se potpuno pokidao. Tokom cele te situacije ostala sam uz nju, držala taj remen i pokušavala da sačuvam njenu dostojanstvenost pred fanovima koji su nas gledali i fotografisali. Sve slike iz Sidneja s fanovima uključuju i mene upravo zbog tog događaja,“ ispričala je Bucka sa osmehom.

Ipak, njihova priča nije samo o koncertima i anegdotama. Bucka je otvoreno govorila i o teškim trenucima u svom životu, posebno o borbi s teškom bolešću. „Pre sedam godina, tokom jedne turneje s Cecom, otkrila sam tumor na dojci. Bila sam preplašena i zbunjena, ali tada su uz mene bile Ceca i Mira Škorić. Njihova podrška mi je bila neprocenjiva. Mira je angažovala svog lekara i pobrinula se da dobijem najbolju moguću negu. Ceca je takođe bila tu za mene svakog trenutka, bodrila me i motivisala da se borim.“

Bucka se osvrnula na značaj redovnih pregleda, istakavši kako su zdravstvena svest i blagovremeno otkrivanje promena ključni za prevenciju i lečenje. „Jednom prilikom, Mira je okupila sve nas žene i podstakla nas da idemo na redovne lekarske preglede. Njena briga za druge bila je inspirativna, a iskustvo kroz koje sam prošla naučilo me koliko je važno brinuti se o sebi i svom zdravlju,“ rekla je Bucka.

Ova priča o prijateljstvu, izazovima i podršci koja prevazilazi profesionalne granice pokazuje koliko su ljudski odnosi duboki i koliko znače u trenucima kada se suočavamo sa najtežim životnim iskušenjima. Iako su se priče o njihovim zategnutim odnosima provlačile godinama, Bucka je ovom ispovešću pokazala da su njihove zajedničke uspomene i podrška ono što se pamti i traje zauvek.

BONUS TEKST

Jeste li se ikada zapitali zašto je nebo plavo? Ova fascinantna pojava zapravo je rezultat fizičkog fenomena nazvanog Rayleighovo raspršenje. Naime, Sunčevo svjetlo, koje se sastoji od svih boja spektra, prelazi kroz atmosferu Zemlje. Molekule zraka raspršuju kraće valne duljine svjetlosti, poput plave i ljubičaste, u svim smjerovima. Zbog toga plava svjetlost dominira, čineći da nebo izgleda plavo, dok su ostale boje raspršene više u širinu i nisu toliko primjetne.

Međutim, zašto ne vidimo ljubičasto nebo, iako ljubičasta ima kraću valnu duljinu od plave? Razlog leži u ljudskoj percepciji. Naši oči su osjetljivije na plavu svjetlost nego na ljubičastu, pa je plavetnilo dominantno. Još jedan zanimljiv detalj je da je nebo na Mjesecu ili drugim planetama koje nemaju atmosferu potpuno crno jer nema atmosferskog raspršenja koje bi raspršilo sunčevu svjetlost.

Ovaj fenomen Rayleighova raspršenja ne samo da daje jedinstvenu plavu boju, već i omogućava znanstvenicima bolje razumijevanje sastava i dinamike atmosfere naše planete, što čini nebo ne samo estetski lijepim, već i važnim za znanstvena istraživanja.