Čekanje u automobilu da se prozori odmagle može biti nevjerojatno iritantno, osobito kada ste u stisci s vremenom i ne možete obrisati vjetrobransko staklo. Jednostavna tehnika koja postaje sve popularnija na TikToku zadivljuje vozače svojom jednostavnošću i učinkovitošću u čišćenju prozora automobila. Automobilska kompanija objavila je na svom TikTok profilu “Zamagljena stakla?

  • Nema problema – isprobajte ovaj trik!” navodeći nekoliko koraka za rješavanje problema. Za početak, postavite grijač na najvišu temperaturu kako biste povećali toplinu usmjerenu prema vašim prozorima. Zatim uključite klima uređaj; ovo će ukloniti vlagu iz zraka u automobilu, a ovaj je ključni korak bitan za brzo čišćenje vjetrobranskog stakla. Nakon što je klima uređaj aktiviran, onemogućite značajku cirkulacije zraka.

Ovu opciju obično predstavlja simbol automobila popraćen strelicom okrenutom prema natrag. Sada jednostavno malo otvorite prozore i vaše vjetrobransko staklo mora biti čisto. Vozači su zadivljeni videom, a jedan korisnik TikToka priznao je da se suočavao s ovim problemom sve dok nije pronašao koristan video: “Naišli smo na ovaj problem, a TikTok je spasio dan”, rekao je.

BONUS TEKST

Nedavni početak školske godine sa sobom donosi obveze, svježe sadržaje i brojne nepoznate pojmove koje je potrebno naučiti. Neophodno je i za studente prve godine i za studente viših razreda razviti učinkovite navike učenja i ovladati umijećem učenja. Prema Marii Benin, kliničkoj psihologinji i psihoterapeutkinji, tipična smjernica je da se djeca mogu usredotočiti na otprilike dvostruko mlađu osobu u nekoliko minuta, te napominje da brzina kojom dijete razvija radne navike uvelike ovisi o postupcima i stavovima svojih roditelja .

  • Uloga roditelja je njegovati poticajno i podržavajuće okruženje koje potiče dijete da nauči kako odgoditi ispunjenje svojih potreba, uspostaviti jasna pravila i granice te ih dosljedno provoditi. Važno je odmah reagirati kada dijete pokaže neprikladno ponašanje i primijeniti odgovarajuće strategije poput ukora, dodjele kućanskih poslova i drugih disciplinskih mjera, primjećuje.

Načini stjecanja znanja Što se tiče praktičnih smjernica, posvećivanje jednog sata dnevno učenju pokazalo se korisnijim od posvećivanja tri sata svaka tri dana. Kada učite više predmeta u jednom danu, preporučljivo je započeti s onima koji su zahtjevniji i manje angažirani. Izbjegavajte dopustiti da se zadaci gomilaju. Prema fotografiji Shutterstocka, poželjno je ponoviti teme koje se obrađuju u školi tog dana.

  • Izvršavanje domaće zadaće istog dana učvršćuje gradivo i poboljšava razumijevanje dopunom bilješki ili udžbenika, čineći proces učenja bržim i lakšim za upravljanje. Kad se predmet ponovno pojavi na rasporedu, potreban je samo kratki pregled sadržaja, preporučuje. Poticanje djeteta da koristi olovku i papir za bilježenje ključnih pojmova ili više ideja nakon početnog čitanja je korisno.

Maria Benin navodi da je postavljanje pitanja učinkovita strategija učenja jer pomaže djeci da bolje shvate gradivo, identificiraju ključne točke i spreme se za potencijalna pitanja učitelja. Osim toga, verbalizacija lekcije poboljšava njihovo razumijevanje sadržaja. Potičite samopouzdanje. Iako roditeljska uključenost u djetetovu domaću zadaću može biti motivirajuća, ključni aspekt je poticanje djetetove sposobnosti za samostalan rad, naglašava.

  • Pljeskajte i podržavajte djetetove napore, a pritom svakodnevno provjeravajte ima li domaćih zadataka. Podsjetite dijete kada je vrijeme da počne učiti i rješavati domaće zadaće. Zajedno pročitajte upute kako biste potvrdili da dijete razumije zadatke koji su pred njim i, ako je potrebno, uz njih obradite primjer problema. Pomozite djetetu u raščlanjivanju zadataka na lakše upravljive segmente.

Surađujte s djetetom kako biste izradili dnevni raspored koji ograničava ukupno vrijeme učenja na najviše sat i pol. Za dijete je ključno da jasno razumije kada je vrijeme za jelo, učenje, igru ​​i spavanje. Služite kao uzor. Naša sugovornica ističe kako je u kućanstvu u kojem nema knjiga ili se roditelji ne bave čitanjem bitno teže potaknuti dijete da nauči čitati i učiti.

  • Prema mišljenju kliničke psihologinje i psihoterapeutkinje, za nas je ključno utjeloviti i slijediti osobine koje želimo usaditi svojoj djeci, jer je najučinkovitiji učitelj pozitivan uzor. Djetetu koje voli čitati znatno lakše padaju školske obveze u usporedbi s onima koji nemaju tu strast i naviku.