Najpovoljnija ocjena je da njihova perilica radi besprijekorno više od 20 godina, bez plijesni, neugodnih mirisa i kamenca. Potičem vas da pokušate; Redovito ga uključujem u svoju rutinu i dok mnogi veličaju vrline octa, otkrio sam da je ova metoda učinkovitija za moje potrebe. Moram naglasiti da je to dovoljno samo povremeno. Obično se bavim ovom praksom čišćenja otprilike svaka dva do tri mjeseca.
- Brzo uklanjanje kamenca iz grijača. Za uklanjanje naslaga kamenca, najjednostavniji pristup je korištenje standardne limunske kiseline. Stavite 100 do 200 grama limunske kiseline u odjeljak za deterdžent. Pokrenite ciklus pranja na temperaturi od 60 stupnjeva Celzijusa. Ova metoda pruža jednostavan pristup učinkovitom čišćenju perilice rublja i uklanjanju kamenca sa svih njezinih bitnih komponenti.
Primarno se sastoji od bubnja i grijaćeg elementa. Provjerite je li dozator deterdženta temeljito očišćen. S vremenom se dozator neizbježno začepi, a može se čak pojaviti i plijesan. Postupak je jednostavan: Odvojite dozator i uronite spužvicu ili četku u čistu vodu. Zatim nanesite limunsku kiselinu i dobivenom pastom temeljito očistite dozator; zatim ga isperite i zadatak je završen.
- Temeljito očistite gumenu brtvu perilice rublja. Pomiješajte 500 mililitara vode s jednom žlicom limunske kiseline. Uronite tkaninu u otopinu i provjerite je li unutrašnjost temeljito zatvorena. Otklanjaju se zemlja, ostaci i spore plijesni. Primjenom gore navedenih tehnika čišćenja vaša će perilica rublja postići znatno višu razinu čistoće i moći će učinkovito raditi dugi niz godina.
Slijedi nekoliko uvjerljivih razloga da razmislite o uključivanju limunske kiseline u svoj režim pranja rublja: Uklanjanje kamenca Limunska kiselina služi kao učinkovito sredstvo za otapanje naslaga kamenca u perilicama rublja, što predstavlja rizik za njihovu funkcionalnost. Dosljedna primjena limunske kiseline produžit će životni vijek Vaše perilice. Proces omekšavanja vode Prisutnost tvrde vode može umanjiti učinkovitost vašeg deterdženta, što rezultira krutom odjećom i promijenjenom bojom.
- Omekšavajući vodu, limunska kiselina povećava učinkovitost deterdženta i daje obnovljenu svježinu vašem rublju. Uklanjanje mrlja Limunska kiselina pokazala se vrlo učinkovitom u uklanjanju niza mrlja, posebno onih koje su rezultat naslaga minerala, uključujući znoj i hrđu. Izbjeljivanje rublja. Limunska kiselina ima nježna svojstva izbjeljivanja, osiguravajući da će vaša bijela odjeća pokazivati blistav sjaj. Ekološka alternativa Limunska kiselina, prirodna tvar, smatra se ekološki prihvatljivijom opcijom u usporedbi sa sintetičkim sredstvima za čišćenje.
BONUS TEKST
Grgljanje, poput mnogih domaćih lijekova, ima bogatu povijest koja se može pratiti unatrag do drevnih tekstova Ayurvede, tradicionalnog indijskog sustava medicine. Grgljanje ne služi samo za osvježavanje neugodnog zadaha, već također djeluje kao učinkovita metoda za uklanjanje klica, ublažavanje grebanja u grlu i rješavanje simptoma prehlade ili žgaravice. Proces zahtijeva samo toplu vodu zajedno s nekoliko sastojaka koje možda već imate. Neudobnost u grlu.
- Grlobolja može uzrokovati peckanje, grebanje i bol koji mogu ometati i govor i gutanje. Može također izgledati crveno i biti prošaran bijelim ili žutim mrljama, što je obično posljedica virusne ili bakterijske infekcije. Osim toga, iritacija grla uzrokovana pušenjem, postnazalnim curenjem ili alergijskom reakcijom može dovesti do nelagode koju karakterizira češanje. Za brzo i učinkovito ublažavanje, ništa nije bolje od tradicionalnog grgljanja slane vode.
Sol služi kao blagi antiseptik dok istovremeno izvlači vlagu iz sluznice u grlu, pomažući u izbacivanju sluzi. Za pripremu, otopite pola čajne žličice soli u šalici tople vode (koristeći najtopliju podnošljivu temperaturu), grgljajte i zatim izbacite. Ako je korisno, ovaj se postupak može ponavljati svakih sat vremena. Soda bikarbona služi kao blagi antiseptik. Umjesto slane vode, možete se odlučiti za kombinaciju limunovog soka i vode. Protuupalna svojstva soka pomažu u smanjenju oticanja tkiva grla, a istovremeno stvaraju nepovoljno, kiselo okruženje za viruse i bakterije.
- Za pripremu ove otopine jednostavno umiješajte žličicu limunovog soka u čašu vruće vode i smjesa je gotova. Alternativna opcija je priprema otopine sode bikarbone, koja se sastoji od pola žličice sode bikarbone pomiješane sa šalicom tople vode, koja služi za ublažavanje upale. Bolno grlo za ljubitelje ljute kuhinje. Za pikantnije ispiranje grla dodajte 10 do 20 kapi Tabasco umaka u šalicu vode. Kako se tabasco dobiva iz paprike, djeluje slično kapsaicinu i ima antivirusna svojstva.
Važno je izbjegavati gutanje ove mješavine jer može izazvati iritaciju želuca. U korisna pomagala ubrajaju se đumbir, češnjak i med, kao i đumbir, limun i med. Razmislite o korištenju ovog slavnog recepta: pomiješajte pola šalice vruće vode sa žličicom đumbira u prahu, zatim dodajte sok od pola limuna i žličicu meda. Protuupalna svojstva đumbira nadopunjuju umirujuće i antibakterijsko djelovanje meda, koji služi za oblaganje grla. Iritacija glasnica.
- U slučajevima upale glasnica, poznate kao laringitis, koju karakteriziraju nelagoda u grlu i promuklost, najučinkovitija metoda za oporavak glasa je potpuno suzdržavanje od govora, uključujući šaputanje, u trajanju od jednog tjedna u tihom okruženju kao što je knjižnica ili samostan. Osim prekomjerne upotrebe glasa, laringitis također može nastati zbog čimbenika kao što su virusne infekcije, uključujući prehlade, pušenje, alergije, infekcije sinusa i izloženost iritansima poput prašine i para.