Brojni pojedinci posjeduju lijek za popucale kapilare u granicama vlastitih domova, no značajan broj ostaje nesvjestan te činjenice. . Ispucale kapilare se ispod površine kože predstavljaju kao neugledna i neugodna pojava. Preporučeno Doživite olakšanje od boli u samo pola sata ovom učinkovitom metodom!

  • Pozor osobama koje osjećaju nelagodu u koljenima i zglobovima! Ova vitalna informacija je sada dostupna. Otkrijte jednostavnu i učinkovitu metodu za uklanjanje proširenih vena u udobnosti vlastitog doma! Postoji izvanredno rješenje za skidanje 17 kg u samo 14 dana ako se konzumira prije spavanja! Srećom, postoje brojne metode za uklanjanje ovih neželjenih kilograma korištenjem uobičajenih kućnih sastojaka.

Za rješavanje popucalih kapilara, jedna metoda uključuje korištenje mladih rajčica. Jednostavno ih narežite na male komadiće i nanesite ih izravno na zahvaćena područja. Ključno je koristiti nezrele rajčice, a ne potpuno zrele. Kako biste učinkovito riješili popucale kapilare, preporuča se ostaviti svježe narezanu rajčicu na zahvaćenom području 2-3 minute.

  • Nakon toga, ključno je nanijeti kožu hranjivom kremom. Ovaj postupak treba dosljedno ponavljati tijekom 10 uzastopnih dana, što rezultira postupnim nestankom popucalih kapilara. Za rješavanje popucalih kapilara, alternativni pristup uključuje korištenje jabučnog octa. Potrebno je davati jabučni ocat tri puta dnevno tijekom naredna 3-4 tjedna. Ipak, budite oprezni pri nanošenju jabučnog octa na osjetljiva područja jer može izazvati iritaciju kože.

BONUS TEKST

Postupno je počelo cvjetanje ambrozije, jednog od najjačih alergena. Ova biljka odgovorna je za izazivanje alergija kod više od 20 posto stanovništva u Srbiji. Kako se možemo zaštititi od ove svjetski poznate i opasne alergene biljke? Ako ste svjesni svoje osjetljivosti na ambroziju, važno je napomenuti da simptomi ove alergije uključuju kihanje, suzenje i peckanje očiju, začepljen nos ili curenje nosa te osjećaj otežanog disanja ili nedovoljnog protoka zraka.

Dr. Žikica Jovičić, alergolog, daje smjernice osobama koje imaju ove manifestacije kada su izložene upravo ovoj travi. Liječnik savjetuje da je sada pravi trenutak za početak terapije jer je ambrozija počela postupno cvjetati. Preporučljivo je ne odgađati dok se simptomi u potpunosti ne očituju, jer postaje sve veći izazov vratiti ih u početnu fazu i ponovno uspostaviti kontrolu. Pravodobno započinjanje terapije zahtijeva manju dozu lijeka, što je povoljniji i profinjeniji pristup za bolesnika.

Ako ste dugo bolesnik i poznate su vam sklonosti i nesklonosti, ipak je važno konzultirati se s alergologom prije početka sezone, pogotovo ako ste unatoč uzimanju lijekova prošle godine imali simptome. Prije početka svake sezone važno je razgovarati sa svojim alergologom. Ovaj bi razgovor trebao uključivati ​​procjenu učinkovitosti prethodnih tretmana, utvrđivanje jesu li potrebne prilagodbe i utvrđivanje plana za nadolazeću sezonu. Naš izvor naglašava važnost savjetovanja sa zdravstvenim djelatnikom kako bi se osiguralo najbolje moguće upravljanje alergijama.

Što pruža pomoć ili pomoć? Za osobe koje pate od alergija na ambroziju, početno djelovanje uključuje korištenje antihistaminika. Prema standardnim savjetima, pacijenti imaju autonomiju da sami daju ove lijekove, au većini slučajeva oni se pokažu učinkovitima. Međutim, važno je napomenuti da sljedeći korak uključuje upotrebu inhalacijskih kortikosteroida.

Iako postoji širok raspon lijekova unutar ove kategorije, ključno je poslušati upozorenja liječnika i suzdržati se od samoliječenja. Prema riječima dr. Jovičića, farmaceutske kuće su se odlučile za pakiranje antihistaminika u setove od deset tableta. To omogućuje pojedincima da ih sigurno uzimaju svakodnevno tijekom cijele sezone. No, važno je napomenuti da se kapi za nos, točnije dekongestivi, ne smiju koristiti dulje od tri do pet dana. Dr. Jovičić izričito ne savjetuje dugotrajnu upotrebu dekongestiva jer može dovesti do dodatnih problema.

Nakon petodnevnog trajanja, uporaba kapi za nos postaje neučinkovita. Važno je napomenuti da se ovo odnosi na sve pojedince, kao što je ilustrirano na popratnoj fotografiji sa Shutterstocka. Savršeni kandidat za imunoterapiju obično je mlađa osoba koja pokazuje osjetljivost na jedan alergen i ima kraće simptome. Iako je ovaj scenarij neuobičajen, vrijedi razmotriti imunoterapiju za sve ostale pacijente.

Prema riječima liječnika, imunoterapija, vrlo učinkovit način liječenja, u pravilu se započinje nakon završetka sezone cvatnje ambrozije, koja na našim prostorima nastupa oko 20. listopada. Ako je liječenje već započeto, dosljedno se održava. Liječnik također ističe da je dolazak imunoterapije u obliku tableta u Srbiju objavljen u novinama.

Koje mjere se mogu poduzeti kako bi se osigurala osobna zaštita? Za osobe s alergijama na ambroziju preporuča se minimalizirati izlaganje prirodi zbog sveprisutne prisutnosti ove biljke. Osim toga, preporuča se izbjegavati šetnje na otvorenom prije 9 sati ujutro, osobito u toplim i vjetrovitim uvjetima, jer tada koncentracija peludi u zraku doseže svoj vrhunac.