Za revitalizirajući i hranjivi napitak pomiješajte 7 šalica izvorske ili filtrirane vode s 1 šalicom čistog soka od brusnice, ¼ žličice sušenog đumbira, ½ žličice cejlonskog cimeta, ¼ žličice muškatnog oraščića, ¾ šalice svježe iscijeđenog soka od naranče i ¼ šalica svježe iscijeđenog soka od limuna.

  • štit priprema: Započnite postupak zagrijavanjem vode na štednjaku, pazeći da ne dođe do točke vrenja. Nakon što se dovoljno zagrije, dodajte sok od brusnice, a zatim dodajte začine. Ostavite mješavinu da lagano ključa 20 minuta, održavajući najnižu moguću temperaturu. Nakon toga ostavite smjesu da se ohladi dok ne postigne sobnu temperaturu prije nego što dodate sok od naranče i limuna. Neophodno je znati da je ova određena količina isključivo namijenjena za potrošnju unutar jednog dana.

Neotkrivena mudrost koja okružuje terapeutska svojstva eliksira za štitnjaču. Brusnice se mogu pohvaliti impresivnom koncentracijom joda od čak 400 mcg, što ih čini izvanrednim i prirodnim opskrbljivačem ovog ključnog nutrijenta koji je neophodan za pravilan rad štitnjače. Osiguravajući dovoljnu opskrbu jodom, brusnice aktivno podupiru proces detoksikacije tijela i igraju vitalnu ulogu u regulaciji metabolizma, kao i poticanju rasta i razvoja.

  • Đumbir, začin koji je vrlo tražen zbog svoje dokazane učinkovitosti, poznat je po svojim ljekovitim sposobnostima. Pozitivan utjecaj na štitnu žlijezdu jedna je od značajnih prednosti. Uključivanje magnezija, bitnog elementa, ključno je u liječenju stanja štitnjače. Osim toga, protuupalna svojstva đumbira učinkovito se bore protiv upale koja se obično povezuje s hipotireozom.

Terapeutska svojstva cimeta proširuju se i na štitnu žlijezdu, budući da posjeduje brojna ljekovita svojstva. Ovaj začin sadrži ekstrakt koji igra vitalnu ulogu u smanjenju upale pokrećući regulaciju razine mRNA u područjima povezanim s proupalnim citokinima. Jednostavno rečeno, uključivanje cimeta u medicinsku praksu može uvelike pomoći u liječenju slabog rada štitnjače.

  • Dodatno, cimet pokazuje protuupalna svojstva i ublažava otpornost na inzulin, čimbenik usko povezan s razvojem Gravesove bolesti. Sa svojim inherentnim prirodnim svojstvima, začin muškatni oraščić posjeduje izvanrednu sposobnost poboljšanja raspoloženja, izazivanja sedacije i podržavanja zdravog metabolizma. Konzumacija soka od naranče vrlo je korisna za tijelo jer sadrži značajnu količinu vitamina C, ključnog elementa u brojnim tjelesnim procesima.

Štoviše, sok od naranče nudi idealnu kombinaciju fruktoze i glukoze, kao i vitalnih minerala poput magnezija i kalija. Naime, pozitivno utječe na štitnu žlijezdu i pospješuje proizvodnju glukuronske kiseline, olakšavajući eliminaciju toksina i pospješujući hormonalnu ravnotežu. Limunov sok, sa svojim izvanrednim ljekovitim svojstvima i bogatim nutritivnim sadržajem, nezaobilazno je oružje u borbi protiv niza bolesti, jačanju napora detoksikacije i jačanju imunološkog sustava.

  • Dok hipotireoza obično napada žene starije od pedeset godina, može utjecati na pojedince bilo kojeg spola. Štitnjača, odgovorna za regulaciju metabolizma, u ovom stanju postaje oštećena, što rezultira smanjenjem tjelesnih funkcija kao što su metabolizam i tjelesna temperatura. Zanemarivanje liječenja ove bolesti može dovesti do ozbiljnih zdravstvenih komplikacija.

Za osobe s usporenom štitnjačom savjetuje se da ovaj napitak uvrste u svoju dnevnu rutinu. Nadalje, osigurajte da vaša prehrana uključuje hranu bogatu hranjivim tvarima poput one bogate B kompleksom i željezom, zajedno s morskim povrćem poput algi i nori algi. Osim toga, povećajte unos hrane bogate vitaminom A, poput slatkog krumpira, mrkve ili bundeve.

  • Kako bi se održalo stanje dobrobiti, predlaže se da pojedinci u svoju prehranu uvrste hranjivu i neprerađenu hranu koja je bogata antioksidansima. S druge strane, savjetuje se izbjegavanje određenih namirnica koje mogu poremetiti pravilan rad štitnjače. Takve namirnice uključuju brokulu, zelje, cvjetaču, kelj, špinat, repu, soju, kikiriki i senf.