Kćerka Snežane Savić danas liči na svoju vršnjakinju. Snežana Savić, glumica koja slovi za jednu od najtraženijih zvijezda 80-ih, svojom je ljepotom očarala okolinu. U neobičnoj situaciji našla se samo jednom kada se udala za redatelja Dragoslava Lazića s kojim je dobila kćerkicu Anitu.

Anita je krenula istim putem kao i njena majka, a gledaoci je mogu videti u serijama „Zvezdrara” i „Seljaci”. Završila je studij na Fakultetu političkih znanosti. Važno je napomenuti da je njezina veza s majkom prethodno bila pod lupom. Naime, Snežana je bila na vrhuncu karijere u Anitinim tinejdžerskim godinama.

Anita je tijekom gostovanja istaknula: “Često nisam mogla ići u školu jer me jako smetalo što se moja majka skidala pred kamerama.” Od tada se vratila novinarstvu i trenutno radi kao urednica jednog časopisa.

Podsjetimo, bivši suprug Snežane Savić nakon razvoda ponovo se oženio, ovoga puta s drugom glumicom. U 76. godini života sa svojom novom suprugom Draganom Turkalj dobio je blizance – kćer Iskru i sina Lazara.

BONUS TEKST

Od 1990. do 2019. zabilježen je porast od 79 posto slučajeva raka među mladim ljudima u svijetu, popraćen povećanjem stope smrtnosti od 28 posto. Nikola DeVito, onkolog iz Sjeverne Karoline, govorio je o sve većoj učestalosti raka kod mlađih osoba, ističući da je svaki novi pacijent na njegovoj klinici mlađi od 45 godina.

Spominje da su njegovi vršnjaci posljednjih godina primijetili sličan demografski pomak, koju povezuje s konzumacijom ultraprerađene hrane, navodi Daily Mail. Od 1990. do 2019. zabilježen je porast od 79 posto slučajeva raka među mladim pojedincima u svijetu, popraćen povećanjem stope smrtnosti od 28 posto.

Sjedinjene Države nalaze se na šestom mjestu po stopi ranog početka raka, za koju se očekuje da će još više eskalirati do kraja desetljeća. Otprilike 75 posto hrane koja se jede u SAD-u klasificirano je kao ultraprerađena zbog visokog sadržaja aditiva i štetnih tvari. Za razliku od Europe, gdje postoje stroži propisi i temeljitija testiranja, ova vrsta hrane je pod minimalnim nadzorom, iako je istraživanja povezuju s raznim zdravstvenim problemima.

DeVito je pozvao čelnike industrije i zakonodavce da zaštite naciju od opasnih proizvoda provedbom strožih propisa o aditivima u hrani i povećanjem pristupa zdravijim opcijama. Prema onkologu u razgovoru za STAT News, poriv da se Amerikanci zaštite od supstanci koje uzrokuju rak i drugih bolesti trebao bi biti iznad političkih motiva i pristrasnosti kako bi se suprotstavio utjecaju industrijskog lobiranja.

To se postiglo s duhanom, a može se i s hranom. Ranija istraživanja pokazala su da ultraprerađena hrana, koja se proizvodi s umjetnim dodacima, može poremetiti mikrobiom crijeva, oštetiti crijevnu sluznicu i dovesti do kronične upale, što sve povećava vjerojatnost razvoja raka. DeVito, liječnik specijaliziran za gastrointestinalne karcinome poput raka debelog crijeva i želuca, vjeruje da prehrana može značajno pridonijeti prevenciji.

Studija provedena prošle godine došla je do sličnog zaključka, otkrivajući “dosljedno značajne veze između konzumacije ultraprerađene hrane i raznih oblika raka”, kao što su rak debelog crijeva, dojke i gušterače. Stručnjaci naglašavaju važnost fokusiranja ne samo na masnoću i šećer već i na stvarne sastojke prisutne u hrani.

Njihova analiza otkriva da je značajna količina onoga što se prodaje kao “zdravo” krcato umjetnim komponentama, kategorizirajući ga kao ultra-prerađeno. Preporučuju potrošačima da biraju proizvode koji sadrže manje od pet sastojaka i da se klone onih sa složenim sastojcima koje je teško razumjeti.