Pored novinarstva, Jelena je poznata i kao spisateljica. Njeni romani inspirisani su istorijskim pričama i porodičnim sagemа, široj publici postala je poznata kao voditeljka emisije „DNK“, koja je stekla veliku popularnost jer se bavila porodičnim pričama i testiranjem očinstva.

Jelena Bačić Alimpić, poznata srpska spisateljica i javna ličnost, veoma pažljivo brine o svom izgledu, a njeno lice je često tema razgovora među njenim obožavaocima i pratiocima. Nedavno je odlučila da podeli sa svima svoju malu tajnu u vezi sa lepotom koja je mnogima privukla pažnju. Naime, Jelena je otkrila da njeno besprekorno, zategnuto lice, koje nema ni traga borama, zahvaljuje botoksu, koji otvoreno preporučuje svima.

  • Ona se duhovito osvrnula na svoje iskustvo, govoreći kako, kada vas „pregaze psi u parkiću“, često dođe trenutak kada odlučite da se malo „ulepšate“. Jelena je napomenula da više od godinu dana nije bila na „doterivanju“ i da, kada to čini, rezultat je gotovo neprimetan zahvaljujući stručnosti njene prijateljice koja se brine da njen izgled bude što prirodniji, ali i negovan, uzimajući u obzir njene godine.

S obzirom na to da su je u poslednje vreme pratili različiti pehovi, donela je odluku da se ulepša i poboljša svoj izgled. Na društvenim mrežama, posebno na Instagramu, gde Jelena često deli delove svog privatnog i poslovnog života, njeni pratioci su primetili kako joj lice izgleda besprekorno čak i u 55. godini. Mnogi korisnici su ostavili komentare poput „prelepa žena“ i „Lepoto“, izražavajući divljenje prema njenom izgledu i trendy pristupu nezi.

Ova otvorenost Jelene Bačić Alimpić prema estetskim procedurama i njen pozitivan stav prema starenju dodatno je inspirisala njene obožavaoce, koji vide u njoj uzor kako se negovati i prihvatiti svoj izgled u svakom životnom razdoblju.

BONUS TEKST

Jedna od najzanimljivijih pojava u prirodi je fenomen bioluminiscencije, koji se može videti u različitim vrstama organizama, uključujući određene vrste algi, meduza, insekata i riba. Bioluminiscencija je sposobnost nekih živih bića da proizvode svetlost kroz hemijske reakcije u svojim telima. Ovaj fenomen nije samo fascinantan, već ima i važnu ulogu u ekosistemima i u životima tih organizama.

  • Jedan od najpoznatijih primera bioluminiscencije su svetlucave meduze, koje proizvode svetlost kada su uznemirene. Ova svetlost služi kao zaštitni mehanizam, zaslepljujući predatore i dajući meduzama priliku za bekstvo. Drugi primer su vatrene muve, čiji sjajni abdomeni privlače partnerke u procesu parenja. Ove svetlucave insekte možemo često videti u letnjim noćima, kako sjaje u mraku.

Bioluminiscencija takođe igra ključnu ulogu u morskim ekosistemima. Mnoge dubokomorske ribe koriste svetlost kako bi privukle plijen ili se sakrile od predatora. Neke vrste planktona, koje su osnova morskog lanca ishrane, takođe svetlucaju, stvarajući prekrasne spektakle kada se uzburkaju morski talasi, često nazivane “morskim zvezdama”.

  • Zanimljivo je da se bioluminiscencija koristi i u naučnim istraživanjima. Naučnici su iskoristili ovaj fenomen da razviju bioluminiscentne markere za istraživanje različitih biologijskih procesa, uključujući rast tumora. U budućnosti, bioluminiscencija može postati alat u medicini i ekologiji, pružajući nova saznanja o zdravlju ekosistema i razvoju bolesti.

Fenomen bioluminiscencije nije samo fascinantan, već i ključan za razumevanje života u prirodi i interakcija među vrstama. Ovaj prirodni svetlosni spektakl očarava i inspiriše istraživače, umetnike i sve one koji se dive lepoti prirode.