Uobičajeni jutarnji napitak poznat kao domaća turska kava dokaz je kulinarskog umijeća osobe koja ga priprema. Često se duhovito primjećuje da vješta domaćica može “pronaći bračnog druga” ako zna točno odrediti savršen omjer kave, vode i, po želji, šećera.

Turkish Coffee
byu/SinjiOnO inblackmagicfuckery

Ne posjeduje svatko sposobnost skuhati zadovoljavajuću šalicu kave, iako to nije zamršena znanost ili duboko kulinarsko umijeće. Uobičajena metoda uključuje ulijevanje vode u posudu, dodavanje šećera po želji i zagrijavanje dok ne dosegne točku vrenja.

Nakon što je maknete s vatre, odlijte malo vode da napravite mjesta u džezvi i izbjegnete nezgode s vrenjem. Zatim dodajte jednu punu žličicu mljevene kave na svaku šalicu vode. Ponovno stavite lonac na štednjak i pustite da smjesa prokuha prije nego što dodate preostalu vodu. Alternativno, ako je lonac veći, nema potrebe uklanjati vodu – jednostavno ulijte kavu i pustite da se namoči. „Zaključaj ključ.

Video koji prikazuje tradicionalni način pripreme turske kave na Redditu izazvao je mnoštvo reakcija zbog zadivljujuće demonstracije puštanja kave da prokuha do maksimuma. Nakon što dopustite da vaša kava više puta “zakuha”, ljubazno nas obavijestite o rezultirajućem okusu i svim vidljivim varijacijama u mirisu i okusu u usporedbi s konvencionalnim načinom pripreme.

BONUS TEKST

Osjećate li umor, letargiju i nedostatak energije nakon buđenja? Možda ove simptome pripisujete pojavi proljetnog umora. Međutim, važno je biti oprezan jer ovi pokazatelji mogu biti znakovi upozorenja na značajniji temeljni problem.

Usred raširene rasprave o proljetnom umoru, ključno je biti oprezan i prepoznati da umor može ukazivati na temeljne zdravstvene probleme značajnije prirode. Nedovoljna prehrana, sjedilački način života, komplikacije sa štitnjačom, anemija i kronične bolesti među potencijalnim su čimbenicima koji pridonose vašoj nemilosrdnoj iscrpljenosti.

U slučaju da imate osjećaj umora i osigurate dovoljnu količinu sna, ključno je uzeti u obzir dijabetes kao potencijalni faktor. To je posebno važno za osobe starije od 45 godina, one s prekomjernom težinom ili one s obiteljskom predispozicijom za dijabetes.

Simptomi depresije obuhvaćaju više od samog emocionalnog stresa; mogu se očitovati kao umor i stalni osjećaj umora. Ovo stanje mentalnog zdravlja nadilazi osjećaje tuge i može predstavljati fizičke znakove, uključujući stalnu iscrpljenost, poremećaje u obrascima spavanja i smanjeni apetit.

  • Kako biste poboljšali svoje opće blagostanje i održali optimalnu razinu energije, preporučljivo je uključiti veću količinu svježih namirnica u svoju prehranu, osobito onih koje obiluju vitaminom C. Osim toga, bitno je dati prednost konzumaciji vitamina B kompleksa i vitamina D, jer igraju vitalnu ulogu u jačanju živčanog sustava i održavanju zdrave energetske ravnoteže. Preporuča se ograničiti unos šećera i prerađene hrane kako biste spriječili nagli val energije praćen brzim padom i osjećajem iscrpljenosti.

Bavljenje tjelovježbom još je jedna opcija koju treba razmotriti. Iako možda nije najprivlačniji izbor, održavanje dosljedne rutine tjelesne aktivnosti ima potencijal uvelike poboljšati vaše emocionalno stanje i potaknuti vašu vitalnost. Preporuka je da svakodnevne šetnje na otvorenom pređu u naviku, pišu Vijesti.me.