Kad god bi se pojavili zdravstveni problemi, moja baka bi skuhala ovaj čaj. Temeljac se sastoji od uobičajenih kuhinjskih začina, točnije klinčića i lovora. Na primjer, to je ponavljala svako jutro kad bi se probudila s nogama natečenim od zadržavanja tekućine. Ovaj lijek djeluje brzo i, kao što je navedeno u Vida de Casados, može pomoći kod raznih zdravstvenih problema osim samo nadutosti.
- Kako možete iskoristiti sve te veze? Pospješuje dobrobit bubrega i jetre. Pomaže u stvaranju žuči. Potiče proizvodnju probavnih enzima, što će biti posebno korisno ako imate problema s probavom. Jača imunološki sustav, prvenstveno zbog bogate razine vitamina C. Promiče zdravlje vida, mišića i kostiju. Djeluje kao diuretik, pomaže u borbi protiv zadržavanja vode u tijelu.
Smanjuje razinu šećera u krvi. Svojstva koja su antiseptička i ublažavaju bol Sušenje također pozitivno utječe na rad srca i bubrega. Pomaže kod gripe, bronhijalnih tegoba i prehlade. Smanjuje otekline Koji je način njegove pripreme? Potrebno nam je 300 mililitara vode. Dva lista lovora koje prethodno isperemo. Četiri klinčića Postupak: Dva očišćena lista lovora stavite u vodu i stavite na štednjak.
- Pustite da lagano kuha 7 minuta, a zatim maknite s vatre. Ubacite 4 klinčića. Pokrijte i ostavite da se ohladi na sobnoj temperaturi. Piće. Nemojte pretjerati ni s ovim domaćim pripravkom. Izbjegavajte dulje uzimanje čaja jer se ne preporučuje trudnicama i djeci. Ako napitak konzumirate svakodnevno, obavezno je napraviti pauzu nakon dva tjedna.
BONUS TEKST
Nedavna istraživanja pokazuju da nevjera u vezi može dovesti do značajnih zdravstvenih rizika. U stvarnosti, nalazi pokazuju da bi mogla postojati veza između varanja i dugoročnih zdravstvenih problema. Istraživanje je pokazalo da su osobe koje su se suočile s nevjerom podložnije dugoročnim zdravstvenim problemima, koji mogu potrajati čak i kada uđu u novu, zdravu vezu.
- Kako javlja N1 Zagreb, dr. Eunicia Hoi i Vincent Oh sa singapurskog Sveučilišta društvenih znanosti nedavno su proveli istraživanje u kojem su ispitivali dugoročne učinke nevjere na zdravlje. Podaci su prikupljeni iz nacionalno reprezentativnog uzorka od 2579 odraslih Amerikanaca koji su sudjelovali u studiji Midlife Development in the United States (MIDUS).
Svaki je sudionik identificiran kao cisrodni, što znači da je njihov osobni identitet usklađen sa spolom i rodom koji su im dodijeljeni pri rođenju, a velika većina identificirana je kao heteroseksualna. Uspoređena su dva vala podataka, s odgovorima prikupljenim u razmaku od približno devet godina.
- Sudionici su bili upitani je li njihov partner ikada bio nevjeran, a od njih se također tražilo da nabroje dugoročne zdravstvene probleme, uključujući kronične migrene, poremećaje spavanja i plućne bolesti. Uz to, prikupljeni su demografski podaci i detalji o sustavima podrške obitelji i prijatelja za sudionike.
Analiza rezultata otkrila je da su pojedinci koji su se u svojim vezama susreli s nevjerom bili skloniji prijaviti trajne zdravstvene probleme od onih koji se nisu suočili s takvom izdajom.
- Oh kaže: “Nadali smo se da bi drugi oblici socijalne podrške mogli barem umanjiti kronične zdravstvene asocijacije nakon varanja. Nažalost, to nije bio ishod. Autori u svojoj studiji napominju da emocionalna napetost uzrokovana nevjerom može imati neizravan utjecaj na fizičku dobrobit pojedinca, priznajući da je ovo područje i dalje nedovoljno istraženo.