Već duže vrijeme u javnosti raste zabrinutost za zdravlje Celine Dion zbog njezine borbe s rijetkim neurološkim stanjem poznatim kao sindrom ukočene osobe. U nedavno objavljenim scenama dokumentarca, poznata pjevačica hrabro je podijelila potresne detalje svoje mučne borbe s bolešću.

  • Tijekom desetominutne epizode vidjeli su je kako plače, lica zajapurenog crvenilom i nesposobna da se nosi s uznemirujućim simptomima koji su joj preplavili tijelo, izvijestio je Daily Mail. Dok medicinski stručnjaci pokušavaju ublažiti mučne grčeve mišića, kamera bilježi mučne trenutke kanadske pjevačice koja se bori da dođe do daha.

Selin dobiva sprej za nos, koji se obično propisuje osobama sa SPS-om (sindrom ukočene osobe) za ublažavanje klaster napada. Dokumentarni film “I Am: Céline Dion” prikazat će hrabru borbu glazbene superzvijezde s bolešću, a gledatelji ga mogu pogledati na platformi Amazon Prime. U ovim nedavno objavljenim videozapisima svjedočimo ključnim trenucima ozbiljne zdravstvene krize.

  • S osjećajem nemoći, pjevačica promatra kako je medicinski stručnjaci pažljivo manevriraju u udoban položaj i procjenjuju stanje njezinih vitalnih organa. Tijekom cijele muke njezina stopala ostaju ukočena i nepopustljiva. Nakon što se pruži pomoć, pjevačica konačno može zauzeti uspravan položaj i ogrnuti se pokrivačem. Upravo u tom trenutku, pred kamerama, otvoreno izražava nelagodu zbog gubitka kontrole nad vlastitim tijelom.

Sa svakim ovakvim događajem obuzme je duboki osjećaj srama i neopisivi osjećaji gubitka kontrole nad vlastitim tijelom, rekla je. U ranjivom trenutku snimljenom kamerom, Selin je emotivno izrazila svoju odlučnost da neće napustiti svoju karijeru, ako okolnosti dopuste njezin nastavak u budućnosti.

  • Izrazila je da se živo sjeća kako se bavila plesom i pjevanjem. Poznata je po svojoj snalažljivosti, uvijek ima rezervne planove. Ako trčanje nije opcija, pribjeći će hodanju. A ako hodanje postane nemoguće, pribjeći će puzanju. Međutim, jedno je sigurno: ona nikada neće odustati. Naglasila je svoju nepokolebljivu odlučnost izjavom: “Neću stati.

BONUS TEKST:

Ovo voće je vrlo cijenjeno zbog svojih ljekovitih svojstava, poznato je da jača imunitet i ima pozitivan učinak na živčani sustav. Kod nas je ova biljka slabo poznata, jer uglavnom uspijeva u vrtovima u dekorativne svrhe, a većinom se uvozi iz inozemstva. krma Biljka kaki, koja se obično naziva japanska jabuka, potječe iz Azije i može se prirodno naći u Japanu, Burmi i Kini.

Njegovo uvođenje u Europu dogodilo se tijekom 15. stoljeća, a trenutno uspijeva u raznim toplijim regijama diljem svijeta. Japanska jabuka, listopadno drvo, daje plodove od žute do crvene boje. Jednom kada potpuno sazriju, ovo voće nudi divan i sladak okus sličan okusu marelice. Bere se tijekom kasne jeseni, a trenutno postoji deset različitih podvrsta kakija, od kojih se svaka razlikuje po obliku, boji, okusu i veličini ploda.

Ovo posebno voće može se pohvaliti nižim udjelom kalorija, a istovremeno pruža značajnu količinu ugljikohidrata ključnih za probavu. Posebno je bogato mineralima poput kalija, kalcija, magnezija i fosfora, kao i obiljem vitamina C, B, A i E. Nadalje, sadrži razne aminokiseline poput lizina, triptofana, alanina i još mnogo toga. . Plod kakija ima ljekovita svojstva koja doprinose njegovoj terapeutskoj vrijednosti.

Ljekovita svojstva zrelog voća i njegovog soka posebno su učinkovita u rješavanju niza probavnih problema, uključujući zatvor, upalu crijeva, hemoroide, probavne smetnje i gastroenteritis. Nadalje, nudi olakšanje kod visokog krvnog tlaka, bolesti jetre i žuči, dok također jača imunološki sustav i umiruje stanja povezana sa živcima. Poznato je da osušeni plod kakija u prahu pomaže kod bronhijalnih tegoba i suhog kašlja.

Osim konzumiranja svježeg ploda kakija ili njegovog soka, postoje alternativne ljekovite primjene ovog voća. Ostavljanjem oguljenog ploda japanske jabuke na suncu preko noći, ona prolazi kroz transformaciju, razvija bijelu vanjštinu i dobiva nova ljekovita svojstva. Ovo izmijenjeno voće se zatim može koristiti za borbu protiv crijevnih parazita, ublažavanje kašlja i povišene tjelesne temperature te služi kao lijek za zaustavljanje krvarenja. Japanske jabuke imaju mnogostruku primjenu.

Ne samo da se mogu pretočiti u mirisnu rakiju, već njihov osušeni oblik služi i kao hranjiva zimnica visoke nutritivne vrijednosti. Iznenađujuće, čak se i sjemenke mogu pržiti i samljeti kako bi se stvorila zamjena za kavu, oponašajući proces koji se koristi sa zrnima kave. Osim toga, listovi japanske jabuke posjeduju svojstva koja pomažu u kontrakciji tkiva, što ih čini korisnim u raznim primjenama.

Nadalje, sušena kora može zasladiti razna jela i pića. Unutarnje tkivo ploda visoko je cijenjeno u kozmetičkoj industriji zbog svoje sposobnosti stvaranja pomlađujuće maske za lice koja učinkovito čisti i revitalizira kožu. Kada je riječ o kulinarskim primjenama, ovo svestrano voće obično se koristi kao ključni sastojak u širokom rasponu kolača, krema i slastica. Unatoč neprepoznatljivosti u našoj zemlji, ova biljka se intenzivno koristi zbog svojih ljekovitih svojstava, a njeni su plodovi vrijedan dodatak svakom kućanstvu.