Kako arapske žene održavaju svoju nevjerojatnu mladolikost? Na Istoku, narodna medicina se prenosi s generacije na generaciju i uživa veliku cijenu. Ovaj “napitak” se konzumira dva puta godišnje, a prema uvjerenju arapskih žena, potpuno obnavlja tijelo.
- Za pripremu ovog eliksira potrebni su: 100 ml limunovog soka; 200 grama meda; 50 ml maslinovog ulja. Upute za pripremu: Kombinirajte sve sastojke i uzmite jednu kafenu kašičicu tri puta dnevno na prazan stomak, što znači 15 do 20 minuta prije obroka. Nakon što popijete cijelu smjesu, odmorite se na period od šest mjeseci. Maslinovo ulje ima izvanredan utjecaj na ljudsko tijelo i korisno je za zdravlje.
Kroz povijest, sve do današnjih dana, koristilo se za liječenje opekotina, njegove kože, pa čak i za detoksikaciju organizma. Njegova djelotvornost nije ograničena samo na površinske učinke; maslinovo ulje može biti od pomoći u borbi protiv tvrdokornih upala crijeva i želuca, kao i protiv bakterija i gljivica, što ga čini odličnim borcem protiv kandida.
- Redovno pijenje limunovog soka može podržati odbrambene mehanizme organizma, alkalizirati tijelo, podmladiti ga i očistiti. Limun također ima sposobnost da neutralizira slobodne radikale, poboljšava memoriju i pročišćava kožu, pružajući joj tonus i mladalački izgled.
Svi tipovi meda prirodno su obogaćeni hranljivim tvarima i enzimima, koji pružaju brojne zdravstvene i medicinske primjene. Uistinu, kroz povijest, medu se koristi kao narodni lijek za očuvanje zdravlja, jačanje imuniteta i liječenje raznih stanja. Tijekom polugodišnje pauze, svakodnevno uživajte u čaju s đumbirom.
BONUS TEKST
Krvarenje iz nosa događa se prilično često i može biti alarmantno. Iako uglavnom nisu ozbiljni, postoje slučajevi kada je potrebno konzultirati liječnika. U području medicinske prakse, osobito u hitnoj službi, krvarenje iz nosa često je tipičan simptom. Dr. Ivan Đurić daje smjernice kako učinkovito postupati u takvim situacijama. Neke zanimljive informacije o nosu. Da bismo razumjeli krvarenje iz nosa, bitno je prvo razjasniti neke ključne činjenice o nosu.
- Osim svoje uloge u prepoznavanju mirisa, nos funkcionira kao komora ili ulazni ventil za naš dišni sustav. Njegova je svrha spriječiti čestice prašine i druge štetne elemente da uđu u pluća, koristeći dlačice i sluz koju proizvode. Osim toga, zagrijava hladan zrak koji udišemo u naše dišne puteve i dodaje mu vlažnost. Sluznica je bogato opskrbljena krvnim žilama koje se nalaze blizu površine, što joj omogućuje da brzo proizvede dovoljno sluzi da eliminira iritanse iz tijela kada dođe do iritacije.
Nos djeluje kao komora ili ulazni ventil za naš dišni sustav. Ako osjetite krvarenje iz nosa, koje korake trebate poduzeti? Količina izgubljene krvi kod ove vrste krvarenja je minimalna i od njega nije moguće umrijeti u prvim trenucima njegovog nastanka. Najprije pronađite krpu ili ručnik i pritisnite nos. Ako je do krvarenja iz nosa došlo spontano, pokušajte procijeniti tlak.
- Dr. Ivan Đurić navodi: „Često obavještavamo pacijente koji imaju krvarenje od visokog krvnog tlaka da je to dobro za njih jer posjeduju zalistak i alarmni sustav koji signalizira porast tlaka. Nakon toga: Pronađite posudu ili zdjelu, zatim sjednite i nagnite glavu naprijed i dolje; izbjegavajte ležanje ili zabacivanje glave unatrag. Cilj je izbaciti krv, a ne progutati je i dopustiti joj da uđe u želudac. Snažno ispuhnite nos kako biste uklonili krvni ugrušak koji je nastao.
Tipično, početni krvni ugrušci koji se razvijaju u nosu nisu vrlo učinkoviti i skloni su curenju; stoga ih je bitno izbaciti, iako to može dovesti do blagog povećanja gubitka krvi. Nakon ispuhivanja nosa, ako vam glava ostane nagnuta prema naprijed i prema dolje, stisnite nosnice prstima i držite pritisak 10 do 15 minuta. Uzmite nešto hladno iz hladnjaka ili zamrzivača i stavite to na vrh nosa iznad prstiju.
- Nakon držanja nosa 10 do 15 minuta, krvarenje bi trebalo prestati. Sljedeći dan izbjegavajte iritaciju sluznice nosa kako bi zacijelila. Zašto dolazi do krvarenja iz nosa? Postoje različiti čimbenici koji mogu dovesti do krvarenja iz nosa, a najčešći uzroci su: Najčešći uzrok krvarenja iz nosa je visok tlak i pucanje jedne od kapilara. Osim toga, ozljede od čačkanja nosa ili drugih fizičkih utjecaja mogu oštetiti krvne žile.
Suhi zrak također može doprinijeti dehidraciji sluznice, čineći je osjetljivom i sklonom pucanju. Ostali čimbenici uključuju infekcije nosa, iritaciju određenim kemijskim tvarima, pretjerano puhanje nosa i korištenje lijekova za razrjeđivanje krvi ili lijekova za cirkulaciju. Pojedinci koji uzimaju ove lijekove često imaju dugotrajna krvarenja različitih vrsta. Prisutnost tumora u području nosa ili u blizini može dovesti do krvarenja iz nosa, koje je često potaknuto povišenim krvnim tlakom.