Neugode mogu nastati zbog nadutosti i lošeg zadaha, koji su često potaknuti konzumacijom začinjene hrane, nedostatkom tjelesne aktivnosti i neadekvatnom oralnom higijenom. Međutim, postoje brojne nekomplicirane i organske metode za ublažavanje ili rješavanje ovih problema.

Za rješavanje nadutosti i nelagode povezane s plinovima:

Pospješite protok krvi i limfe u svom tijelu uvođenjem prakse suhog četkanja tijela. Upotrijebite nježnu četku i upotrijebite brze, kratke poteze u smjeru svog srca. Počnite s donjim udovima, zatim prijeđite na gornje udove i završite s trbuhom, koristeći delikatne kružne pokrete. Posvetite otprilike dvije minute ovoj okrepljujućoj masaži. Uključivanje redovite tjelesne aktivnosti u vašu rutinu može biti korisno u smanjivanju nadutosti.

Za rješavanje problema neugodnog zadaha:

Poboljšanje oralnog zdravlja može se postići održavanjem dobro zaokružene prehrane koja obiluje prebioticima i probioticima. Također je ključno uključiti marljive prakse oralne higijene, kao što je redovito pranje zuba, čišćenje zubnim koncem i zakazivanje rutinskih stomatoloških pregleda. Da biste očistili usta cimetom, dodajte žličicu cimeta u šalicu vruće vode i ostavite da stoji deset minuta prije nego što ohlađenu smjesu upotrijebite za ispiranje usta.

Za rješavanje problema urinarne inkontinencije:

Za jačanje mišića mjehura i dna zdjelice, bavljenje nekompliciranim vježbama može biti vrlo korisno. Započnite zauzimanjem uspravnog položaja, ispružite ruke iznad glave i produžite cijelo tijelo. Zatim se postupno nagnite naprijed iz struka, nastojeći dosegnuti pod vršcima prstiju. Svaki dan posvetite nekoliko minuta ponavljanju ove vježbe.

Za učinkovito rješavanje uobičajenih zdravstvenih problema kao što su nadutost, loš zadah i urinarna inkontinencija, ključno je uključiti redovitu tjelovježbu i održavati zdravu težinu. Usvajanjem ovih prirodnih pristupa i prilagodbom životnog stila, možete ublažiti ili potencijalno riješiti ove probleme. Međutim, za teža stanja neophodno je potražiti savjet liječnika.

BONUS TEKST:

Maline, još jedan divan dragulj bobičastog voća, sezonski su užitak kojem se jednostavno ne može odoljeti. Njihovoj sirovoj, trenutnoj konzumaciji gotovo je nemoguće odoljeti. No, možemo se prepustiti i kulinarskom istraživanju ovog voća, stvarajući bezbroj slasnih jela.

Kad temperatura poraste, prepustite se osvježavajućem užitku sorbeta od malina, poslastice koja zahtijeva minimalan napor. Ovaj jednostavan recept zahtijeva samo tri sastojka, osiguravajući da možete uživati ​​u hladnom i zadovoljavajućem desertu bez ikakve nepotrebne složenosti. Kako se priprema sorbet od malina?

Sastojci:

Za zdraviju alternativu možete umjesto običnog šećera upotrijebiti 200 g eritritola (u omjeru 1,5:1 zbog manje slatkoće) i dodati 500 g malina sa svježe iscijeđenim limunovim sokom. priprema: U loncu pomiješajte šećer i 270 ml vode, lagano miješajući na laganoj vatri dok se šećer potpuno ne otopi i smjesa ne postane sirupasta.

Ostaviti sa strane da se ohladi. Pomiješajte svježe maline i malo soka od limuna u blenderu, miksajući dok ne dobijete glatku konzistenciju. Smjesu od malina pomiješajte sa šećernim sirupom, pa sjedinjenu smjesu prebacite u posudu pogodnu za zamrzavanje. Za dodatnu raznolikost, slobodno ga pomiješajte s drugim voćem ili po vrhu pospite naribanu čokoladu.

Ne zaboravite miješati smjesu svaki sat tijekom sljedeća četiri sata pjenjačom ili vilicom, pazeći da se kristali leda razbiju, a zatim je vratite u zamrzivač. Ako želite, možete ga poslužiti s malinama za dodatni dašak slasti. Imajte na umu da se sorbeti dobiveni ovom metodom mogu čuvati u zamrzivaču najviše mjesec dana.

Obiluje esencijalnim nutrijentima i mineralima Protuupalni učinak i svojstva jačanja imuniteta maline mogu se pripisati njihovom visokom sadržaju vitamina C i skupine B, što ih čini vrijednim prirodnim izvorom ovih nutrijenata.

Ovo voće sadrži niz esencijalnih nutrijenata uključujući vlakna, šećere i minerale poput kalija, kalcija, magnezija, mangana i željeza. Štoviše, voće se može pohvaliti impresivnom prisutnošću korisnih antioksidansa kao što su polifenoli i antocijanini.