Nedavno sam se susrela s izazovnim razdobljem u svom životu koje je naposljetku rezultiralo mojim odvajanjem od supruga, proizašlim iz niza incidenata u koje su bili uključeni njegovi roditelji. Nevolje su počele kada smo shvatili da nam iz kuće nestaju zlatni predmeti i sumnja se brzo okrenula prema meni.

 

  • Dala sam sve od sebe da pokažem svoju nevinost, što je bilo nevjerojatno stresno, pogotovo jer su i moj suprug i oni oko nas počeli vjerovati da sam ja kriva za gubitak tih dragocjenih stvari. Dok sam pokušavao da se izvučem iz ove nevolje, otkrio sam nešto zapanjujuće: moja se svekrva upustila u internetsku aferu. Ova veza je eskalirala do točke kada je počela slati novac svom ljubavniku, vjerujući njegovim pričama o teškoćama.

Tvrdio je da ga je žena napustila, ostavivši ga u dugovima i bez ikakvih sredstava za svoju djecu, što je duboko emotivno utjecalo na moju svekrvu, nagnavši je da mu pošalje financijsku potporu. Iako sam se suočila s nemilosrdnim poniženjima i optužbama i od strane svekrve i njezina sina, svekrva je bila teško upletena u ovu prijevaru. Nažalost, potpuno se složio sa svojim roditeljima, zanemarujući moje osjećaje i sprječavajući me da se izrazim.

  • Nakon što je saznala da joj je partner bio nevjeran i da je osoba s kojom je bila u vezi prevarant, odgovor moje svekrve bio je čisto ludilo. Počela je plakati, izražavati ljutnju i osjećati se prevarenom, jasno shvaćajući stvarnost onoga što se dogodilo. U međuvremenu je njezin suprug otkrio da je ljubavnikov profil lažan te da ga je zapravo napravio njihov kum.

BONUS TEKST

Dobrobit našeg sluha i ušiju često se zanemaruje, ali brojne radnje koje se čine bezazlenim mogu dovesti do značajne i trajne štete, sa štetnim učincima koji se potencijalno otkrivaju tek nakon mnogo godina. Srećom, postoje metode za zaštitu vaših ušiju dok starite. Otorinolaringolozi, stručnjaci u ovom području, savjetuju o postupcima kojih se sami možda ne pridržavaju, ali pomažu u održavanju zdravog sluha.

  • Zaštita sluha Obavezno ponesite čepiće za uši prije nego što krenete. Doktorica Maura Cosetti s Instituta za uho u New Yorku ističe nužnost nošenja čepića za uši, jer različiti scenariji poput koncerata ili sportskih događaja mogu vaše uši izložiti glasnim i možda štetnim zvukovima. Gubitak sluha uzrokovan bukom nepovratan je i ne može se popraviti, što ukazuje na važnost prevencije u očuvanju zdravlja sluha. Zaštita dok je u zraku Dr. Bradley B.

Block preporučuje korištenje dekongestiva ili specijaliziranih čepića za uši onima koji imaju začepljenost nosa tijekom leta. Alternativno, problemi s izjednačavanjem tlaka tijekom slijetanja mogu dovesti do bolova u ušima, potencijalno rezultirajući nakupljanjem tekućine u uhu ili čak puknućem bubnjića. Također predlaže korištenje čepića za uši opremljenih filtrima koji pomažu u upravljanju fluktuacijama tlaka tijekom leta. Glasni zvukovi mogu dovesti do gubitka sluha.

  • Važno je ne zanemariti probleme koji se odnose na vaš sluh. Oštećenje sluha Dr. Sreekant Cherukuri naglašava da se promjene u sluhu ne smiju zanemariti, jer postupno pogoršanje sluha može signalizirati značajne zdravstvene probleme. Neliječeni gubitak sluha može dovesti do različitih potencijalnih problema, poput povećanog rizika od tjeskobe, depresije, društvene izolacije, pa čak i povećane vjerojatnosti padova.

Istraživanja pokazuju da osobe s oštećenjem sluha imaju 61% veću vjerojatnost da će doživjeti demenciju, dok je korištenje slušnih pomagala pokazalo da smanjuje učestalost demencije za 32%. Izbjegavajte korištenje štapića za čišćenje ušiju. Dr. Bradley B. Block preporučuje izbjegavanje samočišćenja ušiju jer tijelo prirodno stvara i eliminira vosak, koji djeluje kao barijera protiv vode i infekcija.

  • Problemi poput bolnih infekcija (otitis externa), suhoće, svrbeža i potencijalnog oštećenja bubnjića mogu nastati zbog uklanjanja voska. Umjesto da pokušavate sami očistiti uši, posavjetujte se s liječnikom ako osjetite višak voska ili gubitak sluha. Ako imate problema s viškom ušnog voska ili smanjenim sluhom, savjetuje se da potražite savjet liječnika. Osim toga, budite oprezni s glasnom glazbom.

Dr. Robert Sataloff upozorava da dugotrajno izlaganje glasnoj glazbi putem slušalica može dovesti do oštećenja sluha. Dok neki moderni uređaji imaju limitatore glasnoće, postaje opasno ako je zvuk dovoljno glasan da ga netko u blizini može čuti. Predlaže korištenje slušalica za uklanjanje buke kako bi se smanjila potreba za visokim razinama zvuka i savjetuje da se glazba ne sluša pri najvećoj glasnoći.

  • Klonite se štetnih lijekova. Dr. Sataloff preporučuje izbjegavanje ototoksičnih lijekova, koji mogu oštetiti sluh, uključujući određene antibiotike i kemoterapijske agense. Ovi lijekovi mogu dovesti do trajnog gubitka sluha. Prije upotrebe bilo kojeg lijeka posavjetujte se s liječnikom kako biste utvrdili je li toksičan i, ako jest, raspitajte se o alternativama koje vam neće oštetiti sluh.