Slavna Marilyn Monroe je tijekom svog života više puta tvrdila da je rodila kćer u tinejdžerskim godinama i izražavala svoju duboku gorčinu zbog razdvojenosti od nje. Postavlja se pitanje zašto se nije ispitala sudbina njezina djeteta. Dok točan odgovor na ovo pitanje ostaje nedostižan, postoje razne “teorije zavjere”, a jedna sugerira da bi poznata Blondi mogla biti biološka kći Marilyn Monroe.

Blondi, poznata pjevačica poznata i kao Debi Hari, zapravo je usvojena. Godine 1945., kada je Marilyn Monroe imala samo 19 godina, Blondi je došla na svijet. Tijekom njezine mladosti, mnogi pojedinci nisu mogli ne primijetiti nevjerojatnu sličnost između Blondi i mlade Marilyn Monroe. Iako možda nikada nećemo definitivno utvrditi istinu koja stoji iza ovih nagađanja, ona ostaje predmetom nagađanja. Unatoč tome, Debi Hari se nedvojbeno pojavila kao ikona modernog doba, utjelovljujući jedinstvenu fuziju privlačnosti Marilyn Monroe i punk senzibiliteta.

Tijekom svog vrhunca, bila je oličenje težnje za djevojke i predmet žudnje za dečke. Bilo je nemoguće previdjeti njezino zadivljujuće lice, ukrašeno usnama u obliku srca i uokvireno sjajnim platinasto plavim pramenovima.

Debi je posjedovala više od svoje fizičke ljepote; njezino jedinstveno držanje i osobni njuh stvorili su neodoljivu kombinaciju. Taj je magnetizam skrenuo pozornost brojnih obožavatelja, no ona je vješto izbjegavala njihova udvaranja uvijek imajući uvjerljivo objašnjenje: njezino srce pripada nikome drugom do Chrisu Steinu, talentiranom gitaristu grupe Blondi.

Od siječnja 1976. do kolovoza 1987., Chris Stein i Debbie Harry bili su u braku koji je trajao nevjerovatan period od jedanaest godina.

Tijekom svog života Debi je iskusila romantične veze s osobama oba spola. Međutim, nijedna od tih veza nije imala istu razinu važnosti i postojanosti kao njezina veza s Krisom. Čak i sada, na sam spomen njegova imena, njezino lice i dalje zrači radošću.

Kris, moj najbliži suputnik, osoba je neusporedive kreativnosti, utjecaja i hrabrosti. Ne postoji nitko drugi tko posjeduje sposobnost da izazove smijeh u meni kao Kris.

Debi i Kris imaju veliko značenje u životima jedno drugoga, kao što i priliči paru koji je izdržao uspone i padove na zajedničkom putu, uključujući financijsku devastaciju i po život opasnu bolest koja je Stejna gurnula na rub smrtnosti.

Ovako je sve počelo.

  • Sredinom šezdesetih, Debi je napustila svoj život u predgrađu New Jerseyja i otišla u New York s težnjama za slavom. Međutim, trebalo joj je više od desetljeća da ostvari taj san. U početku se zaposlila kao go-go plesačica i konobarica u klubu Playboy, stavivši na glavu zečje uši. Na kraju je 1968. godine surađivala s grupom Wind in the Willows na snimanju hipijevskog albuma. Tijekom nastupa uz žensku grupu Stilettos, Debi je imala intenzivnu tremu zbog toga što je bila u centru pažnje. Kako bi se izborila s tom nervozom, svoje je pjevanje usmjerila prema silueti, a ne prema publici. Ova silueta pripadala je Chrisu Steynu.

Nakon nekonvencionalnog susreta, Debi i Kris udružili su snage 1974. i osnovali bend Blondi. Njihova plodna suradnja donijela je mnoštvo popularnih hitova, što je rezultiralo prodajom od 40 milijuna albuma diljem svijeta. Važno je napomenuti da članovi grupe Blondi nisu postali zvijezde u mladosti. Debi, rođena 1945. godine, već je bila u tridesetima kada je postala poznata. Motivirana željom da izbjegne svakodnevne profesije kao što su konobarica ili playboyeva zečica, kasnih šezdesetih se otisnula u glazbenu industriju. S druge strane, Chris Stein bio je gorljivi blues entuzijast koji je tijekom tinejdžerskih godina doživio živčani slom izazvan gubitkom oca i razdobljem pretjeranog konzumiranja LSD-a.

Iskoristivši priliku nevjerojatnom brzinom, Debi Hari brzo je postala istaknuta kao najistaknutija pjevačica koja je izašla s punk scene. U međuvremenu, Stejn i njegovi kolege članovi benda stvorili su Blondijev jedinstveni zvuk, miješajući elemente popa, diska, rapa i reggaea. U rasponu od samo dvije godine, od 1979. do 1980., dominirali su ljestvicama s nizom od četiri uzastopna hita: Dreaming, Union Citi Blue, Call Me i Atomic. Činilo se da je njihov uspjeh postignut bez napora, kao da su bez napora nadmašili sve svoje konkurente, a da se nisu ni oznojili.

Blondi se pojavio na živahnoj njujorškoj punk sceni, dijeleći središte pozornosti s kultnim bendovima kao što su The Ramones i Talking Heads. Međutim, tek četiri godine kasnije Blondi je istinski ostavila trag na svjetskoj sceni. Njihov revolucionarni album, Parallel Lines, iznjedrio je zbirku nezaboravnih klasika kao što su Heart of Glass, Sunday Girl i Hanging on the Telephone.

Debi kaže da je slava nije iznenada pogodila kao udarac u glavu. Tijekom naše turneje po Velikoj Britaniji 1977. doživio sam prosvetljenje, shvativši da postoji određeno uzbuđenje koje je zapalilo moju strast. Inauguracijski grad u kojem smo pokazali svoje talente bio je Burnemout.

Nikada nisam izlazio izvan svoje zemlje, ljupki primorski gradić imao je dojam egzotike koji se činio krajnje nedostižnim. Entuzijazam koji je proizlazio iz gomile u tom gradu bio je drugačiji od bilo čega što sam ikada prije susreo. Nadmašio je sve moje najluđe snove i očekivanja. Na pitanje svrstavaju li se u punk bend, Blondi je odgovorio:

– Čin pljuvanja na koncertima je nešto bez čega bih definitivno mogao. Iako je to bilo zamišljeno kao oblik pohvale, bilo mi je prilično neugodno. Kao odgovor, podigao bih glas prema publici, uzvikujući: “Oprostite, ali to ponašanje ne pristaje uz moju odjeću”, i oni bi prestali. Unatoč pankerskom izgledu, i dalje su pokazivali osjećaj za bonton.

Blondi su se, unatoč impresivnoj prodaji od preko 40 milijuna albuma, našli daleko od postizanja financijske stabilnosti. Bend je na kraju naišao na prepreku jer su zanemarili davanje prioriteta poslovnom aspektu svoje karijere, za razliku od svojih kolega. No, nisu ni slutili da je najgore tek pred njima.

Nakon završetka turneje kojom je promovirao svoj šesti album “The Hunter” krajem 1982., Stejn je doživio kolaps i potom je primljen u bolnicu. U to vrijeme dobio je dijagnozu rijetke autoimune bolesti. Tijekom sljedeće četiri godine, Stejn je ostao u bolnicama, a njegova odana supruga Debi ga je nepokolebljivo podržavala na putu do oporavka. Unatoč izazovima s kojima su se suočavali, Debi je uspjela izboriti trenutke za vlastitu solo karijeru te je čak preuzela uloge u raznim filmovima.

Činilo se da je pažnja usmjerena na činjenicu da sam ja brinula o Krisu tijekom njegove bolesti, ali to je jednostavno bio čin ljubavi koji bi svatko učinio. U međuvremenu, usred tog razdoblja, ponovno je pribjegla korištenju heroina.

Tijekom tog razdoblja u društvu je prevladavala upotreba droga, a ja sam, kao društven pojedinac, bio uronjen u tu kulturu. U razdoblju od nekoliko godina iskusio sam dubinu ovisnosti. Bilo je to vrijeme ogromnog očaja i činilo se da se moj život raspada. Međutim, uspio sam krenuti dalje od tog poglavlja i ostaviti sve iza sebe.

Razvod između Steina i Debbie Harry službeno je okončan 1989. godine.

Nakon razvoda, grupa Blondi nestala je s glazbene scene na petnaestak godina. Začudo, činilo se da je njihova odsutnost samo pojačala njihov utjecaj i ugled. Bilo je samo pitanje vremena kada će se bend ponovno okupiti, ali ono što je mnoge uhvatilo nespremne bila je oživljena snaga s kojom su se vratili. Godine 1997. grupa Blondi ponovno se okupila i, zapanjujuće, u samo dvije godine ponovno se vinula na vrhove glazbenih ljestvica sa svojim hit singlom “Maria.

Stejn je od 1999. u sretnom braku s glumicom Barbarom Sikuranc, a trenutno živi u New Yorku sa svoje dvije kćeri tinejdžerice.

Živeći usamljeno bez potomstva, Debi povremeno izražava nezadovoljstvo što nema djece. Pomisao da postane roditelj nikada joj se nije sviđala, jer je njezino djetinjstvo bilo obilježeno nesrećom i traumama. Pomisao na potencijalno podvrgavanje druge osobe sličnom iskustvu duboko ju je uznemirila i pridonijela njezinu osjećaju nesretnosti.

Rođena u Miamiju 1945., Debi Harry doživjela je odvajanje od svojih bioloških roditelja u dobi od tri godine. Naknadno ju je usvojio par iz New Jerseyja koji je posjedovao i vodio suvenirnicu.

Nažalost, više nemam nijedan odjevni predmet koji sam nekada nosila na pozornici; jedini ostatak tog razdoblja je moj portret, koji je izradio glasoviti Andy Warhol, a koji sada krasi zid unutar moje rezidencije u New Yorku.

Čak i sa skoro 80 godina, on i dalje zrači pozitivnošću i radošću kroz svoj zarazni osmijeh.

Moj život je uvijek bio lišen monotonije. Unatoč raznim izazovima i trijumfima koji su mi dolazili na put, uvijek sam se držao svog nepokolebljivog istraživačkog duha.