Mladen Delić, legendarni sportski komentator, ostavio je neizbrisiv trag u svetu sportskog novinarstva svojim emotivnim i strastvenim prenosima. Njegova rečenica “Ljudi moji, je li to moguće?” postala je sinonim za uzbuđenje i strast koje je unosio u svaki prenos. Tokom svoje karijere, Delić je bio poznat po svojoj neposrednosti i bliskosti sa publikom, što ga je činilo omiljenim među gledaocima.

  • Delić je započeo svoju karijeru kao komentator na Radio Zagrebu, gde je osnovao Sportsku redakciju. Njegov prvi televizijski prenos bio je fudbalski meč između Jugoslavije i Italije 1957. godine. Tokom godina, Delić je postao poznat po svojoj sposobnosti da prenese emocije sa terena na publiku, bez obzira na sport koji je komentarisao.

Njegova autentičnost i strast često su ga dovodili u situacije u kojima je izražavao svoje emocije na način koji je bio neuobičajen za profesionalne komentatore. Iako su mu neki zamerali zbog lapsusa, većina ga je volela zbog njegove iskrenosti i entuzijazma. Delić je bio poznat po tome što je svima bio na “ti”, što je dodatno doprinosilo njegovoj popularnosti.

  • Jedan od najemotivnijih trenutaka u njegovoj karijeri bio je kada je komentarisao utakmicu Jugoslavija – Bugarska, u kojoj je Safet Sušić postigao tri gola. Njegov uzvik “Safete, Safete, raduju se tvoj otac i majka…” pokazuje koliko je Delić bio povezan sa sportom i sportistima.

Osim profesionalnih dostignuća, Delić je bio i strastveni statističar, beležeći sve bitne podatke vezane za sport. Njegova strast prema sportu nije se završavala sa njegovim penzionisanjem. Na povratku u Zagreb nakon poslednjeg prenosa, kapetan aviona se obratio putnicima, najavljujući Delićev odlazak u penziju, što je izazvalo aplauz svih prisutnih.

Mladen Delić je umro 22. februara 2005. godine, ali njegova ostavština živi kroz sećanja ljubitelja sporta i njegovu neponovljivu energiju koju je unosio u svaki prenos.

BONUS TEKST

Mladen Delić, legendarni sportski komentator, rođen je 15. januara 1919. godine u Sinju, tadašnjoj Kraljevini Srba, Hrvata i Slovenaca (danas Hrvatska). Njegov život i karijera bili su ispunjeni strastvenom posvećenošću sportskom novinarstvu, koje je ostavilo neizbrisiv trag u jugoslovenskom i hrvatskom medijskom prostoru.

Mladen je odrastao u Sinju, gde je kao mladić pokazao interesovanje za sport, posebno za fudbal. Njegova sportska strast ga je odvela u zagrebački klub Junak, gde je igrao u mlađim kategorijama. Ovaj rani kontakt sa sportom oblikovao je njegov budući profesionalni put.

Posle završetka studija, Mladen se preselio u Zagreb, gde je započeo novinarsku karijeru. Njegova prva profesionalna pozicija bila je na Radio Zagrebu, gde je brzo stekao reputaciju izvrsnog sportskog novinara. Bio je jedan od osnivača Sportske redakcije Radio Zagreba, što je označilo početak njegovog dugogodišnjeg doprinosa sportskom novinarstvu.Mladen Delić preminuo je 22. februara 2005. godine, u 86. godini života. Sahranjen je na zagrebačkom groblju Mirogoj. Njegova smrt označila je kraj jedne ere, ali njegov doprinos sportskom novinarstvu i dalje živi kroz sećanja ljubitelja sporta.

Delićev stil i pristup komentarisanja ostavili su neizbrisiv trag, a njegov emotivni i strastveni način prenosa događaja postao je uzor mnogim mladim sportskim novinarima. Njegova sposobnost da poveže publiku sa događajima na terenu, kao i njegova autentičnost i neposrednost, učinili su ga jednim od najomiljenijih sportskih komentatora u istoriji jugoslovenskog sporta.