Nastavljajući s današnjim člankom, sada ćemo se pozabaviti temom zdravlja srca. Bez sumnje, srce ima vodeći položaj kao vitalni mišić u ljudskom tijelu. Zanimljivo, ostaje jedini organ koji neumorno funkcionira od trenutka rođenja do samog kraja života.

Ovaj prirodni lijek pokazao se vrlo učinkovitim u rješavanju raznih srčanih bolesti, uključujući lupanje srca, nepravilne otkucaje srca i simptome povezane sa stresom. Također je pokazao svoju učinkovitost u liječenju angine pektoris. Korijeni ovog recepta mogu se pratiti osam stoljeća unatrag do poznate opatice Hildegard von Bingen. Kasnije je Marija Treben, ugledna travarka i liječnica, preuzela Hildegardin recept za srčane tegobe, što je dokumentirano u njezinoj utjecajnoj knjizi „Zdravlje iz Božje ljekarne.

  • Ne samo da je djelotvornost prirodne medicine dokazana u liječenju blagih srčanih oboljenja, već se također pokazala obećavajućom u liječenju težih srčanih bolesti. Osnovni sastojci za ovaj lijek su 10 stabljika svježeg peršina (bez korijena), litra domaćeg crnog ili bijelog vina, dvije velike žlice vinskog octa i 300 grama čistog meda. Za pripremu, pomiješajte litru nepatvorenog vina s deset nedavno ubranih stabljika peršina, pazite da uključite njihovo živopisno zeleno lišće.

Za pojačani okus u smjesu dodajte 1-2 žlice vinskog octa. Ostavite smjesu da se kuha na laganoj vatri 10 minuta. Nakon toga dodajte 300 grama meda i nastavite kuhati još 4 minute. Nakon što se zagrije, vino procijedite i pretočite u boce koje ste temeljito oprali jakim alkoholom. Provjerite jesu li boce dobro zatvorene. Svaki sediment koji se može razviti je bezopasan i može se sigurno konzumirati. Za ublažavanje simptoma uzimajte jednu žlicu pripravka dnevno dok se simptomi ne smanje. Kod težih oboljenja neophodno je produljiti korištenje lijeka.

BONUS TEKST

Osjećate li umor, letargiju i nedostatak energije nakon buđenja? Možda ove simptome pripisujete pojavi proljetnog umora. Međutim, važno je biti oprezan jer ovi pokazatelji mogu biti znakovi upozorenja na značajniji temeljni problem.

Usred raširene rasprave o proljetnom umoru, ključno je biti oprezan i prepoznati da umor može ukazivati na temeljne zdravstvene probleme značajnije prirode. Nedovoljna prehrana, sjedilački način života, komplikacije sa štitnjačom, anemija i kronične bolesti među potencijalnim su čimbenicima koji pridonose vašoj nemilosrdnoj iscrpljenosti.

U slučaju da imate osjećaj umora i osigurate dovoljnu količinu sna, ključno je uzeti u obzir dijabetes kao potencijalni faktor. To je posebno važno za osobe starije od 45 godina, one s prekomjernom težinom ili one s obiteljskom predispozicijom za dijabetes.

Simptomi depresije obuhvaćaju više od samog emocionalnog stresa; mogu se očitovati kao umor i stalni osjećaj umora. Ovo stanje mentalnog zdravlja nadilazi osjećaje tuge i može predstavljati fizičke znakove, uključujući stalnu iscrpljenost, poremećaje u obrascima spavanja i smanjeni apetit.

  • Kako biste poboljšali svoje opće blagostanje i održali optimalnu razinu energije, preporučljivo je uključiti veću količinu svježih namirnica u svoju prehranu, osobito onih koje obiluju vitaminom C. Osim toga, bitno je dati prednost konzumaciji vitamina B kompleksa i vitamina D, jer igraju vitalnu ulogu u jačanju živčanog sustava i održavanju zdrave energetske ravnoteže. Preporuča se ograničiti unos šećera i prerađene hrane kako biste spriječili nagli val energije praćen brzim padom i osjećajem iscrpljenosti.

Bavljenje tjelovježbom još je jedna opcija koju treba razmotriti. Iako možda nije najprivlačniji izbor, održavanje dosljedne rutine tjelesne aktivnosti ima potencijal uvelike poboljšati vaše emocionalno stanje i potaknuti vašu vitalnost. Preporuka je da svakodnevne šetnje na otvorenom pređu u naviku, pišu Vijesti.me.