Tako nevjerojatan trik! Ako ste se ikada susreli s nesretnim rezultatom scenarija u kojem perilica nije adekvatno očistila vaše rublje, uzrokujući neugodan miris umjesto ugodnog, niste jedini. Postoje slučajevi kada perilica rublja ne uspijeva učinkovito oprati rublje, što rezultira razvojem neželjenog mirisa.

  • U tim situacijama preporučuje se procijeniti funkcionalnost grijača i, ako se čini da stroj ispravno radi, istražiti druge moguće uzroke problema. Zamislivo je da, osim neispravnog stroja, može doći do greške u postupku. Uočeno je da mnogi pojedinci, osobito žene, imaju tendenciju koristiti pretjeranu količinu deterdženta ili omekšivača tijekom procesa pranja rublja. Nažalost, stroj ne može adekvatno ukloniti te tvari, što rezultira njihovim nakupljanjem unutar tkanine.

Kao posljedica toga, umjesto ugodne arome, konačni rezultat podsjeća na nešto nečisto. Kada odlučujete hoćete li koristiti omekšivač, uzmite u obzir konkretnu vrstu rublja i kompatibilnost tkanine s proizvodom. Kako biste osigurali optimalne rezultate i spriječili potencijalnu štetu, preporučljivo je suzdržati se od korištenja omekšivača na određenim tkaninama, osobito sintetičkim materijalima, jer njegova učinkovitost može biti ugrožena i potencijalno može dovesti do oštećenja.

  • Proizvođači strogo zabranjuju nanošenje omekšivača na traper. Razlog za ovu zabranu je taj što omekšivač ima negativan učinak izduživanja tkanine i ubrzanog blijeđenja njezine boje. Ako se odlučite ne pridržavati ove preporuke, savjetuje se da razmislite o pranju traperica svaka 2 do 6 mjeseci, uzimajući u obzir koliko često ih nosite i individualne karakteristike vaše tjelesne građe.

Nakupljanje prljavštine u perilici rublja može se smatrati odgovornim za neugodan miris rublja i nastanak bijelih mrlja na ormaru. Kako biste to spriječili, preporučljivo je pridržavati se niza jednostavnih uputa za održavanje. Obavezno odmah izvadite odjeću iz perilice čim svaki ciklus završi. Nakon svakog ciklusa pranja, važno je pažljivo očistiti gumu na vratima, pazeći da su svi tragovi deterdženta potpuno uklonjeni. Redovito sušite odjeljak za deterdžent.

  • Kako bi se osigurala pravilna dezinfekcija, stručnjaci predlažu da jednom mjesečno pokrenete stroj bez ikakvih predmeta koristeći kombinaciju deterdženta i octa. Imam još jedan koristan prijedlog: primjenom ove tehnike osigurat ćete da vaša odjeća zadrži ugodan miris otprilike tjedan dana nakon završetka procesa pranja. Za najbolji rezultat, preporučljivo je izbjegavati uključivanje omekšivača na početku postupka pranja.

Umjesto toga, preporuča se pričekati dok stroj ne završi svoj početni ciklus pranja i dodati omekšivač nakon što započne sljedeći ciklus i upije vodu. Povećanje količine omekšivača koji ostaje u tkanini pojačat će miris. Unatoč tome, budite oprezni jer zaostali ostaci omekšivača koji doprinose pojačanom mirisu mogu nadražiti kožu. Kako biste osigurali optimalno zdravlje i smanjili rizik od alergijskih reakcija, Glossy preporuča oprez i korištenje bio omekšivača.