Dr. Tomas Friling, liječnik iz Njemačke, govorio je o dnevnom unosu namirnica koje bi mogle negativno utjecati na naše probavno zdravlje. Oglasi – oglas Probavni sustav se suočava sa značajnom opasnošću od štetnog utjecaja šećera. Pretjerano uživanje u ovoj specifičnoj tvari može rezultirati povećanjem štetnih mikroorganizama dok smanjuje prisutnost korisnih bakterija u crijevima.

  • Kobasice, koje se obično nazivaju suhomesnati proizvodi, zbog svog kancerogenog sadržaja ubrajaju se u čimbenike koji ugrožavaju zdravlje crijeva. Liječnik je također istaknuo da majoneza i margarin, koji se često koriste u sendvičima, mogu negativno utjecati na probavni sustav. Iako je sendvič s kobasicom za doručak omiljena opcija, ključno je priznati rizike koje predstavlja i za želudac i za crijeva.

Redovito uživanje u ovim sendvičima može značajno opteretiti gušteraču. Friling preporučuje započeti dan s čašom vode na prazan želudac kako bi se poboljšala učinkovitost probavnog sustava i maksimizirala obrada hrane.

  • Uključivanje mahunarki i bobičastog voća u vašu prehranu ključno je za postizanje optimalnog zdravlja crijeva. Ovo blagotvorno voće i povrće opskrbljuje tijelo obiljem vlakana, vitamina i antioksidansa koji se učinkovito bore protiv upala.

BONUS:

SIMPTOMI PREDOZIRANJA PARACETAMOLA:

Prekoračenje ove doze može dovesti do ozbiljnih posljedica. Paracetamol je lijek koji se često koristi za liječenje raznih problema, kao što su glavobolja, groznica i nekoliko drugih zdravstvenih problema. Zbog raznih razloga, mnogi ljudi ovaj specifični lijek za ublažavanje bolova smatraju prilično blagim i sigurnim, a neki čak misle da se može koristiti bez ikakvih ograničenja.

Naravno, ova tvrdnja je potpuno neistinita. Nacionalna zdravstvena služba navodi da paracetamol ublažava bol regulirajući prijenos signala boli u mozak, nudeći olakšanje za niz problema uključujući grčeve i simptome gripe. Unatoč tome, ključno je prepoznati da uzimanje više od preporučene doze paracetamola može predstavljati ozbiljne rizike za cjelokupno zdravlje, posebno u vezi s funkcijom jetre.

Preporučena dnevna doza paracetamola za odrasle je 500 mg, što znači konzumacija 1 do 2 tablete 3 do 4 puta tijekom dana. Ključno je pridržavati se ove doze i ne prelaziti maksimalno 4 grama (ili 8 tableta) unutar 24 sata. Važno je održavati razmak od najmanje 4 sata između doza lijeka. Prije uzimanja paracetamola savjetuje se savjetovanje s liječnikom.

Za djecu mlađu od 12 godina potrebno je potražiti savjet liječnika o pravilnom doziranju paracetamola. Valja napomenuti da se paracetamol ne savjetuje djeci mlađoj od 6 godina; međutim, ako se smatra potrebnim, sirup treba primijeniti na temelju njihove dobi i težine. Prije miješanja paracetamola s bilo kojim drugim lijekovima, osobito onima koji također sadrže paracetamol, važno je posavjetovati se sa zdravstvenim radnikom.

Dolje navedeni znakovi ukazuju na prekomjernu upotrebu paracetamola: Mogu se pojaviti znakovi poput nelagode u želucu, mučnine, povraćanja i problema s jetrom. napadi Simptomi se obično počinju manifestirati unutar 24 sata nakon predoziranja. Prema Health Directu, u slučajevima predoziranja paracetamolom ključno je pravodobno potražiti liječničku pomoć kako bi se dobila odgovarajuća terapija protuotrovom. Nepostupanje u ovoj situaciji može rezultirati komom ili čak smrtnim ishodom.