Ponekad deterdženti ostavljaju tragove na odjeći, a stručnjaci za čišćenje pronašli su načine kako ih ukloniti. Ako je perilica preopterećena, deterdžent se neće dobro čistiti u vodi. Umjesto toga, završava s bijelim ili plavim mrljama, voštanim prugama ili krutom teksturom na odjeći.

  • Možda mislite da ih je nemoguće ukloniti, ali Sunovi stručnjaci za čišćenje kažu Sunu da ih možete očistiti octom na bazi alkohola. Stručnjaci objašnjavaju: “Mrlje od deterdženta mogu nastati ako se deterdžent ne ispere pravilno. Srećom, ove se vrste mrlja lako uklanjaju.

Da biste uklonili mrlje, pomiješajte šalicu octa s četvrtinom šalice vode u sudoperu. Prljavu odjeću stavite u otopinu i trljajte tkanine jednu o drugu kako biste očistili deterdžent.” Ostavite odjeću da odstoji sat vremena, a zatim je stavite u perilicu samu ili s nekoliko stvari. Ključno je ne preopteretiti perilicu kako deterdžent ne bi iscurio iz tkanine.

BONUS TEKST:

 

Vaš je madrac poput magneta koji privlači prljavštinu, jednostavno zbog gravitacije. Madraci privlače čestice prašine u zraku i pogodno su tlo za razvoj gljivica i plijesni. Budući da toliko vremena provodimo u krevetu, madraci također provode puno vremena u kontaktu s našim tijelom.

Budući da ljudsko tijelo izlučuje velike količine tekućine kao što su znoj i kožna ulja, prirodno je zaprljati se. Gljivice i bakterije prisutne su u madracima, gdje nalaze izvrsno tlo za razmnožavanje. Održavanje vašeg madraca besprijekornim ne odnosi se samo na čistoću, već i na zdravlje. Ako ste čuli za stjenice, znate koliko mogu biti strašne. Međutim, nemojte misliti da je dobro održavanje dovoljno za besprijekoran krevet.

Čak i najmarljivije čistačice povremeno će pronaći žute mrlje na svojim madracima. Što uzrokuje žute mrlje na madracima? Postoje mnogi čimbenici koji mogu uzrokovati žute mrlje na vašem madracu. Neki su bezopasni, a neki su štetni za vaše zdravlje. Budući da prosječna osoba ne može razlikovati te dvije vrste, žute mrlje treba očistiti čim ih primijetite. Naša tijela luče mnogo različitih tekućina. Jedan od njih je sebum, ulje koje naše tijelo proizvodi kako bi zaštitilo i hidratiziralo našu kožu.

Sebum je također prisutan u kosi. Žute mrlje na madracima mogu nastati i zbog jela u krevetu, inkontinencije, a mogu se pojaviti i zbog nezgoda s djecom ili kućnim ljubimcima u krevetu. Mogući uzrok ovih mrlja je urin. Ako živite u vlažnom području, možete se obilno znojiti u krevetu Znoj je nezgodan jer je u početku nevidljiv, ali ako ga pustite da se nakupi, može ostaviti gadan, smrdljiv trag. Daleko najozbiljniji uzrok žutih mrlja na madracima je plijesan. Znoj, urin i ulje mogu uzrokovati pojavu plijesni na vašem madracu.

Brzo se širi u vlažnim i toplim područjima doma, a iako nisu sve plijesni opasne, neke vrste oslobađaju otrovne tvari koje se nazivaju mikotoksini. Mikotoksini napadaju vaš dišni sustav. Ako vam je teško disati, osobito noću, provjerite ima li na krevetu plijesni jer to može biti uzrok. Plijesan također može izazvati iritaciju kože i gljivične infekcije. Konačno, habanje madraca također će uzrokovati da madrac izgubi svoju izvornu čistu boju.

To je prirodno i bezopasno, ali može otežati uočavanje opasnijih žutih mrlja na vašem madracu. Ako je vaš madrac star, najbolje ga je zamijeniti. Evo kako ukloniti žute mrlje s madraca. prirodno rješenje Ovo je ekološki prihvatljivije rješenje. Soda bikarbona je vaš prijatelj. Napravite smjesu tako da pomiješate vodu, sol i sodu bikarbonu u zdjeli. Ili pospite sodu bikarbonu izravno na krevet.

Nemojte se fokusirati samo na zamrljano područje, iako biste trebali koristiti više mješavine na tom području nego drugdje. Očistite cijeli madrac i pazite da se plijesan ne proširi predaleko. Nakon nanošenja smjese, ostavite da odstoji 30 minuta, a zatim obrišite mrlju vlažnim ručnikom. Nema potrebe nanositi sodu bikarbonu na druga područja, samo nakon čišćenja mrlja upotrijebite usisivač.