Radmila Živković osvrnula se na svoje iskustvo snimanja uz Ljubišu Samardžića, podijelivši trenutak koji je kod nje izazvao i suze i bol. Tijekom gostovanja u emisiji “Sceniranje” otkrila je frapantan podatak o produkciji filma “Naivko”, koji je, prema njezinim riječima, karakterizirala neočekivano intenzivna scena. Naime, dobro zapamćeni trenutak Ljubiše Samardžića nije se trebao ovako odvijati.

  • Dok je publika scenu obrane u filmu doživjela tek kao scenarij, istina iza toga bila je mnogo mračnija. Glumica je otkrila kako se strahovito osvetila kolegi. U originalnom filmu, “Naive”, slikar ju je trebao prikazati na umjetničkom djelu s otkrivenim grudima. Imala je bluzu izrađenu od šantunga, debele i grube svile. Iako je tijekom proba precizno izveo svoj nastup, kad se kamera počela okretati, počeo se otkopčavati i pokušavati skinuti kostim.

Objema je rukama čvrsto zgrabila bluzu, ne mogavši ​​zaustaviti snimanje. Kad je scena završila, bluza joj je konačno skinuta takvom silinom da se poderala, ostavljajući joj ramena umrljana krvlju. – Plakala sam, ali ne pred njima – priznala je glumica. Unatoč svemu, Radmila Živković je na svoju osvetu čekala dvije decenije. Nakon dva desetljeća ponovno smo se okupili na projektu.

  • U konkretnoj sceni sam ga udarao kišobranom dok nije izgubio svijest. Upozorio sam kolegu da ne upada jer sam ga stvarno namjeravao udariti. Dok ga je branio Zoran Cvijanović, moj fokus je bio na Ljubiši Samardžiću. Neki navijači iz crnačke zemlje ga podržavaju, ali to se pretvorilo u priču koju vrijedi podijeliti, kako je glumica izjavila za Kurir TV. Bitno je naglasiti da se scena s Ljubišom Samardžićem, koje se mnogi sjećaju, nije trebala odvijati na ovaj način.

 

Oglasi Izvodeći scenu obrane u filmu, glumica je primijetila da je publika sve doživjela kao scenarij, dok je istina bila mnogo zlonamjernija. “Osvetila sam se kolegici na poslu. U originalnom filmu ‘Naiva’ trebao me prikazati umjetnik koji je zamislio portret s golim grudima. Dala sam bluzu izrađenu od šantunga, teške i grube svile.

  • Tijekom probe, sve je odradio kako treba, ali kad je došlo vrijeme za snimanje, ja sam je čvrsto držao s obje ruke jer je nisam mogao ometati dok je skinula bluzu, poderala se od napora krvava ramena, ali ne ispred njih”, ispričala je glumica. Osveta Radmile Živković Nakon dva desetljeća iščekivanja odmazde, ponovno smo se okupili radi suradnje. U određenoj sceni sam ga više puta udario kišobranom dok nije izgubio svijest.

Naložio sam kolegi da se suzdrži od upadanja jer sam namjeravao zadati prave udarce. Dok ga je Zoran Cvijanović štitio, moji udari su bili usmjereni na Ljubišu Samardžića. Neka nađe utjehu u tamnoj zemlji, ali ovo je preraslo u narativ, ispričala je glumica za Kurir.

DODATNI SADRŽAJ

Jedna od najpoznatijih i najkorištenijih vrsta gljiva u svijetu su šampinjoni. Znanstveno poznate kao Agaricus bisporus, ove su gljive cijenjene u kulinarstvu zbog svog blagog i ugodnog okusa, kao i njihove prilagodljivosti u raznim receptima. Iako se mogu koristiti svježe, uobičajeno je da se suše, zamrzavaju ili konzerviraju, čime se osigurava njihova dostupnost tijekom cijele godine.

  • Šampinjoni, koji izvorno potječu iz Europe i Sjeverne Amerike, sada se uzgajaju diljem svijeta zbog svojih jednostavnih potreba za uzgojem i široke privlačnosti. U svom prirodnom staništu, ove gljive obično uspijevaju u tlima bogatim hranjivim tvarima, osobito u područjima bogatim organskim tvarima poput šuma i pašnjaka. S druge strane, komercijalni uzgoj šampinjona odvija se u reguliranim uvjetima, što omogućuje cjelogodišnju proizvodnju.

Šampinjoni se obično uzgajaju u zatvorenom prostoru specijaliziranim metodama, u kompostu koji je obogaćen organskim materijalima poput slame, stajnjaka i raznih biljnih ostataka. Kada im se osigura odgovarajuća temperatura, vlažnost i svjetlosni uvjeti, šampinjoni mogu dati obilan prinos u kratkom roku. Ovi elementi pridonose popularnosti uzgoja gljiva među uzgajivačima, budući da zahtijeva minimalan prostor i nudi brz povrat ulaganja.

  • Gljive ne samo da obiluju vitaminima, već sadrže i značajne količine minerala poput kalija, fosfora i selena. Kalij igra ključnu ulogu u osiguravanju ravnoteže tekućine i podržavanju zdravlja srca, dok selen služi kao antioksidans koji pomaže u zaštiti stanica od oštećenja. Osim toga, ove gljive predstavljaju jedan od rijetkih biljnih izvora vitamina D, osobito kada se uzgajaju na svjetlu, pridonose održavanju jakih kostiju.