Igrajući ključnu ulogu u održavanju tjelesnog metabolizma i energetske ravnoteže, štitnjača poprima oblik nježnog leptira. Hormoni štitnjače, odnosno trijodtironin (T3) i tiroksin (T4), utječu na svaku pojedinačnu stanicu u tijelu, što ih čini nezamjenjivima za pravilno funkcioniranje svih tjelesnih procesa. Uzroci i simptomi povezani s poremećajima štitnjače važni su čimbenici koje treba razmotriti.

Manifestacija neravnoteže u radu štitnjače može se manifestirati na različite načine. Poremećaji štitnjače mogu biti uzrokovani različitim čimbenicima kao što su nedostatak joda, intolerancija na gluten, izloženost zračenju i teškim metalima, stres, hormonska neravnoteža, nedostatak tjelesne aktivnosti i neadekvatna prehrana.

Uobičajeni simptomi poremećaja štitnjače uključuju umor, fluktuacije težine, probleme s kožom, promjene raspoloženja, srčane komplikacije i nepravilnosti menstrualnog ciklusa. Korištenje prirodnih metoda liječenja Iako je ključno pridržavati se medicinskih uputa, postoje i alternativne metode za ublažavanje simptoma na prirodniji način. Dijeta

Preporučljivo je slijediti hranjivu vegetarijansku prehranu koja uključuje sljedeće elemente: Plodovi mora, uključujući ribu, školjke i alge, poznati su po visokom sadržaju joda. Mahunarke Za održavanje zdrave prehrane preporučuje se uključivanje cjelovitih žitarica, orašastih plodova i sjemenki poput lana i suncokreta, zdravih masnoća poput kokosovog i maslinovog ulja te raznog voća i povrća.

Također je korisno konzumirati probiotičke mliječne proizvode. S druge strane, savjetuje se izbjegavanje određenih namirnica. Meso koje je crvene boje. Gluten Rafinirani šećeri, uz kupus koji potencijalno može utjecati na rad štitnjače, mogu se uravnotežiti uključivanjem opuštajućih vježbi. Joga Meditacija Biljni i holistički tretmani Osim održavanja uravnotežene prehrane i bavljenja tjelesnom aktivnošću, specifični prirodni lijekovi mogu pomoći u promicanju zdrave štitnjače.

Provjereno rješenje za probleme sa štitnjačom uključuje kombiniranje meda i oraha u sirup. Ovaj lijek koristi svojstva orašastih plodova bogata jodom i sposobnost meda za jačanje imuniteta. Đumbir, snažan izvor magnezija, i cimet, poznat po svojim protuupalnim svojstvima, imaju potencijal za regulaciju rada štitnjače.

U Rusiji se borove iglice već dugo koriste kao tradicionalni lijek za hipotireozu zbog obilja vitamina C i antioksidansa, koji se mogu iskoristiti u tinkturama za poboljšanje rada štitnjače. Međutim, prije nego što se upustite u bilo kakav prirodni tretman, nužno je potražiti savjet zdravstvenog radnika kako biste jamčili da odabrani pristup nema štetnih učinaka na vašu dobrobit.

BONUS TEKST

Prema nedavnoj studiji, moguće je spriječiti jedan od svaka četiri slučaja raka i polovicu svih smrtnih slučajeva. Nalazi pokazuju da su ove statistike izravno povezane s promjenjivim čimbenicima koji su pod našom kontrolom, uključujući pušenje, konzumaciju alkohola i nedovoljnu tjelesnu aktivnost.

Godine 2019. Američko društvo za borbu protiv raka (ACS) provelo je opsežnu studiju o 30 različitih vrsta raka koji pogađaju odrasle osobe u dobi od 30 i više godina u Sjedinjenim Državama. Ispitali su korelaciju između broja slučajeva i smrti, analizirajući jesu li povezani s “promjenjivim čimbenicima rizika” kao što su: Fotografija snimljena na YouTubeu pod nazivom “_iamhaya puši cigarete” prikazuje pojedince koji su sadašnji ili bivši pušači, naglašavajući utjecaj na njihova pluća.

Udisanje pasivnog pušenja. Prisutnost viška kilograma na tijelu Čin konzumiranja alkohola. Čin konzumiranja crvenog i prerađenog mesa Evidentan je nedostatak adekvatnog unosa voća, povrća, dijetalnih vlakana i kalcija. Nedostatak tjelesne vježbe UV zračenje, poznato i kao ultraljubičasto zračenje.

Infekcija nizom virusa i bakterija uključujući Epstein-Barr virus (EBV), helicobacter pylori, virus hepatitisa B (HBV), virus hepatitisa C (HCV), humani herpes virus-8, virus humane imunodeficijencije (HIV) i humani papiloma virusa (HPV). Rak se naširoko pripisuje cigaretama, što ih čini jednim od primarnih uzroka ove bolesti.

Nakon što su proveli svoje istraživanje, tim je otkrio da se približno 40 posto svih slučajeva (713.340) i gotovo polovica smrtnih slučajeva (262.120) mogu izravno povezati s ovim specifičnim čimbenicima. Među pušačima, analiza je pokazala da je zabilježen najveći udio slučajeva od 19,3 posto, što odgovara 344.070 osoba. Od svih vrsta raka koje se mogu spriječiti, cigarete su odgovorne za 56 posto (206 550 od 368 600) kod muškaraca i 39,9 posto (137 520 od 344 740) kod žena.